rugaminte mare - chestionar - studiu de cercetare

rugaminte mare - chestionar - studiu de cercetare | Autor: AnaGN

Link direct la acest mesaj

Buna dimineata,

Cu binecuvantarea administratorilor, postez si eu un chestionar. Daca nu am ales bine subforumul, va rog sa il mutati unde credeti ca ar sta mai bine.

Chestionarul face parte dintr-o cercetare mai ampla, e o chestie foarte serioasa si va voi spune mai multe despre ea dupa ce voi inchide chestionarul - altfel s-ar putea sa va dau indicii despre raspunsuri, si nu as vrea.

Va rog, daca se poate, sa nu faceti comentarii despre situatii, despre cine ce a facut, pe unde a fost, etc.

Daca alegeti

POSIBIL
sau
INCORECT
in casuta

VA ROG PRECIZATI treceti ce anume cuvant/cuvinte vi se par posibile/incorecte


Stiu eu ca pe siteul acesta sunt numai oameni draguti, gata sa dea o mana de ajutor.

Va rog sa completati chestionarul de mai jos. Chestionarul este anonim, nu veti da nicio informatie care sa va identifice.

Vor fi doua linkuri - intrebarile sunt identice, numai ca imi e mai simplu sa analizez raspunsurile asa.

Primul link va fi pentru romanii din Romania - deci cei care locuim pe taram mioritic.

Al doilea link va fi pentru cei care nu mai stau in Romania - deci cei care locuiesc in strainatate.

Cateva cuvinte despre chestionar.

In primul rand, NU EXISTA raspuns corect/gresit.

In al doilea rand, va rog, va implor, daca alegeti ca varianta de raspuns

POSIBIL

sau

INCORECT

va rog sa scrieti si in casuta/randul care apare dedesubt ce nu vi se pare ok. Adica sa nu lasati locul liber, ca nu mai pot sa validez raspunsul.


In al treilea rand, va rog sa cititi totul fff repede, sa nu va ganditi prea mult - ma intereseaza pur si simplu cum procesati mesajul.

Inca o precizare - nu ma intereseaza adevarul propozitiilor - daca o castigat X sau Y campionatul, daca s-a furat sau nu ceva etc. Ci doar cum simtiti voi propozitia, cum va suna!

La sfarsitul chestionarului veti afla mai multe.

Ideal, mi-ar trebui vreo 50 de raspunsuri in maxim 10 zile.

Va mai rog ceva, daca se poate - sa nu faceti comentarii pe forum in legatura cu raspunsurile - adica sa nu le dati idei colegilor.

As incerca sa va mituiesc cu o ciocolata, un scutec, ceva :) dar mai bine va multumesc din suflet.


Pentru orice informatii, va rog PM.



Va multumesc!

Linkurile


Romani din Romania, apasati aici

https://selectsurveys.humanities.manchester.ac.uk/TakeSurvey.aspx?SurveyID=8lKJ57lM


Romani din strainatate, apasati aici


https://selectsurveys.humanities.manchester.ac.uk/TakeSurvey.aspx?SurveyID=8lKJ5nlM




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ok done!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Asta am vrut sa scriu si eu : done

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

Done :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Done

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

rezolvat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Completat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

Completat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

moi aussi !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

me too!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

L-am completat.

Mergi la inceput