Prietenii lui Mos CRACIUN

Prietenii lui Mos CRACIUN | Autor: alinuk

Link direct la acest mesaj

Pentru micutii din campania Gestul care poate schimba un destin membrii si prietenii comunitatii desprecopii.com strang din nou randurile si incearca sa-i ofere lui Mos Craciun ajutorul necesar!

Detalii despre copii gasiti in linkul de aici, iar aici este un
Tabel-centralizator cu copiii pe varsta, sex

Asadar, pentru strangerea de fonduri necesare acestui demers, in curand se va deschide o actiune care va cuprinde licitatie, tombola, bazar cu obiectele prezentate mai jos.

DONATIILE de aici

Saptamana 26-30 nov este termenul limita pentru primirea coletelor direct sau prin posta pentru cine mai doreste sa doneze diferite obiecte (ex mai jos) / adresa de livrare la cerere prin PM.


=========================
Iata si CONTUL in care se vor strange atat fonduri rezultate din participarea la actiunile de mai sus cat si donatii efectiv:

RO70FNNB000502971386RO01 deschis la Credit Europe Bank
Asociatia Umanitara Mihai

(este un cont fara comisioane de depunere, retragere, deschis special pentru aceasta campanie prin stradania Mihaelei770)

pt cei din afara CONT PAYPAL:
mihaela77oprea@yahoo.com
la detalii treceti 'Spiritul Craciunului DC'

=========================




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Incerc o lista a donatiilor din partea celor care si-au manifestat intentia de a se alatura acestei campanii pana la acest moment.

obiecte si bijuterii handmade realizate de catre membrii si prietenii comunitatii DC/ Dandusha, Bebelusi si prietena ei Andreea, Inbox

felicitari hand made Andacos si felicitari realizate de copiii de la Asoc Robert Cole / Gusta

wrap pentru bebe / realizat de Ilenutza

set 3 piese tricotate de Szivarvany

fustitza tutu realizata de AncaDragoman

carti cu autografele autorilor / eu si Lorena, prietena mea

bilete la teatru + spectacole / Lorena, prietena mea

vouchere la saloane de frumusete si de fizioterapie, cabinet stomatologic / Doina, prietena mea

vouchere la programe si ateliere pentru copii / Eleni

bilete la spectacole de Craciun / Paul, prietenul meu

o pereche noua de patine hockey / Cricor

set bijuterii Africa / Mihaela770

produse Oriflame / Alexa1985

cozonaci facuti in casa / Carmencat

tablouri donate de o galerie de arta / DiCirstea

bombonerie moldoveneasca 'Bucuria' / DiCirstea

jucarii noi, Mari9

papusa Ema, Atelierul cu jucarii / Fluturasha23

*hainutze si/sau jucarii (nu noi, dar in stare buna)
/ Anuscha2009, Eumada, Carmencat, Oanap85, Teolinda, Anya, Szivarvany, ManuelaCrina


lista deschisa...

==============

Dintre acestea, unele vor ajunge *direct la copiii din campanie, altele (cele mai multe dintre ele) vor fi prezentate intr-o galerie publica la actiunile desfasurate: licitatie, tombola, bazar.


==============



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Va pleca spre tine Alinuk maine, o a treia cutie, pt licitatie cu o sabie jucarie DarthVader (electronic lightsaber), nou-nouta, in ambalaj original poate sunt mamici de baieti care vor sa cumpere un asa cadou sf

este fix ca cea din imagine: http://ecx.images-amazon.com/images/I/41S9KvgmKuL._SL500_AA300_.jpg



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

vai de mine... asa ceva tb ascuns privirilor ostrogotzesti

(pana acum am ridicat primul colet de la tine, acela cu setul tricotat)



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Si primul prieten al lui Mos Craciun cu donatie de jucarii....Teolinda .

A donat jucarii in stare foarte buna si sper ca vor fi bucuria copiilor cand vom face Targul Jucariilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Ma bucur ca deja avem o lista de donatii generoase,sunt convinsa ca si anul acesta va fi un succes pe toate planurile aceasta campanie,la fel ca cea de anul trecut.
Pt toate donatoarele dar, nu in ultimul rand pt Mihaela770 care a depus mari eforturi sa ne deschida acest cont in numele Asociatiei Mihai, in felul acesta nu va mai fi comision de depunere,retragere etc si vom putea folosi la maxim fiecare banut strans pt copiii din campanie.Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

As vrea sa adresez o rugaminte in numele fetelor care vor participa la sortat hainute si jucarii pe categorii de varsta,sex pt a acoperi necesarul acolo unde este nevoie si anume
VA RUGAM DRAGI DONATORI SA TRIMITETI HAINUTELE,JUCARIILE ETC. SPALATE,COSMETIZATE PENTRU A LE PUTEA OFERI CU DRAG ACESTOR COPII CARE SE VOR BUCURA NESPUS CAND LE VOR PRIMI CURATE SI FRUMOASE!VA MULTUMIM

Ma gandesc ca si eu in locul lor m-as bucura mult de o hainuta curata,frumoasa sau de o jucarie buna,functionala primite in pragul Sfintelor Sarbatori de la Mos Craciun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Alinuk ma bucur ca v-am putu ajuta si anul acesta cu un pic,cand primesti felicitarile sa imi dai un semn.

Felicitari la toate fetele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Si o alta rugaminte pentru donatoarele/donatorii nostri, daca puteti, sa puneti in interiorul coletului o eticheta pe care sa scrieti sexul si varsta pentru care se potrivesc lucrusoarele. Ne-ar ajuta foarte mult la sortare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

eu am vb cu Carmencat prin telefon si ea a spus ca se va uita pe tabelul cu copii si va face sortare si etichetare cumva pe familie

e la mare pret timpul sa stiti

multumim tuturor care aleg sa se implice



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

am facut o scrisoare catre prietenii nostri de la www.operacomica.ro/" target="_blank">Opera pentru Copii
cu o propunere de parteneriat
speram sa putem organiza si anul acesta un eveniment frumos pentru copiii si membrii DC
si desigur cu beneficii si pt copiii din campanie

ne rugam pt un raspuns pozitiv din partea lor


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput