Oferta saraca de jucarii noi pt sarbatori

Oferta saraca de jucarii noi pt sarbatori | Autor: Sara_Maria

Link direct la acest mesaj

Dragi importatori si producatori, pregatiti-va mai bine pr Craciun si Mos Niculae!
Nu va bateti joc!
Veniti pe piata si cu produse noi!

Daca exista Mickey povestitor (care a trecut de la un importator sau distribuitor la altul de-a lungul timpului pt ca a fost foarte rentabil la vremea lui), apoi a parut Winny Povestitor ce rost mai are si Minnie? Fetita mea are pe Mickey, acum o vede la tv si pe Minnie (fireste ca o vrea, insa ce rost are?)

Daca exista catelul acela in lesa Fluffy, apoi a aparut pisica, cum de Craciun veniti si cu ponei? Cine naiba a auzit de ponei in lesa?

Chiar nu exita jucarii originale ce pot fi importate? Chiar trebuie sa dai bani (multi, nicidecum putini), practic pe aceleasi jucarii in fiecare an?

Nu mai zic de vestitele papusi care apar in editii interminabile, fac baie, merg pe ole, merg la ski, fac in pampers...la nesfarit.

Dupa parerea mea sunt prea putine jucarii noi. Apar variante ale acelorasi jucarii de acum 2-3 ani.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Filu meu cel mic isi doreste pinguini. Nu exista pinguini pe piata . Importati oamneni buni si altceva....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_b spune:

Sunt si alte jucarii care pot fi cumparate, sunt sigura ca gasesti site-uri daca le cauti. Dar daca tu le iei in calcul pe cele mai "stralucitoare", pt care se face reclama, asta-i alta problema. Mie personal jucarii gen Minnie, Mickey mi se par un atentat la inteligenta copilului. Acum cand exista diferite variante de a asculta/citi povesti, sa cumperi un maimutoi pe care dai o groaza de bani, care spune cateva povesti/cantece mi se pare cel putin inutil. Cauta in arhiva, s-a discutat pe forum mult despre jucarii, am trimis si eu link atunci pt site-uri cu jucarii, mai variate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sara_Maria spune:

Vorbesc de jucariile carora li se face reclama, cu care sunt pline magazinele si pe care copilul le vede si le vrea. Pana la urma lista catre Mos Craciun este a lui.

Daca mergi oriunde in strainatate vei edea ca oferta din magazinele lor este mult mai variata decat ce exista la noi.

Importatorii nostri nu vor sa isi asume riscul blocarii banilor in stocuri cu jucarii noi (netestate) ca stil, ma refer. Merg pe variatiuni pe aceeasi tema...jucariile care s-au vandut bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

pai si la noi e o oferta inimaginabil de larga, e suficient sa o arati copilului - sunt magazinele imaginarium, sunt cei care importa jucariile djeco - ii gasesti pe net, si iesi si mai ieftin. ca sa nu mai spun ca exista lego cat sa calci o viata pe caramidute , o varietate mare de carti pentru copii si jocuri creative. totul e sa-l si duci prin librarii si alte magazine decat noriel&co.

bine, se poate sa ai surpriza ca copilul sa-l vrea tot pe mickey, poate ca asta-i place cu adevarat - si fi-mea are catelul roz nu-stiu-care si acu vrea catelul maro acre nus' ce face - pentru ca de-adevaratelea isi doreste un catel adevarat (pe care eu clar nu i-l voi lua, si zic mersi ca exista oferta variata de catei de plastic animati).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

de fapt prima data cred ca a aparut duni povestitorul si apoi au aparut mickey,minnie etc,probabil copiii,parintii ,au fost incantati de mascota care spune povesti si s-au gandit sa faca personaje cu preferintele copiilor,de ex o fetita o vrea pe minnie ,un baietel pe mickey..de ce sa nu aiba fiecare povestitorul dorit?:)
asa si cu poneiul,pisica ,catelu etc..unul vrea catel,unul calut .. au facut mai multe variante ca sa-si aleaga dupa preferinte dar se pare ca _copiii le vor pe toate:))))

Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).
http://s878.photobucket.com/albums/ab348/oanap85/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

poate pentru fetitze sa fie oferta restransa, ca pe mine m-a luat durerea de cap cand am fost sambata in "real", erau la Lego acolo, tot ce vrei si ce nu vrei...era fi-miu innebunit, nu il mai puteam lua din culoarul cu jucarii

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui anya

Filu meu cel mic isi doreste pinguini. Nu exista pinguini pe piata . Importati oamneni buni si altceva....

Anya

Si al meu si-a dorit..avem 4,plus inca 24 mici de plastic de la un joc trimis de la o prietena draga.Doi dintre pinguini sunt trimisi tot de ea,,altul e luat de la drita la care merge fii-miu si m-am rugat de ea sa ni-l dea,altul adus de taica-su din Africa..Deci trafic cu pinguini caci eu am cautat mult si bine si n-am gasit prin oras :(.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adastero spune:

Ma minunez...
Nu comentez ca exista multe jucarii noi si ingenioase, dar exista atatea lucruri si obiecte cu care putem face cu copiii nostri ucarii interesante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Copilul vede toata ziua reclama la anumite jucarii, si pe-alea le vrea ... Anul trecut am cazut in plasa asta si am luat (pe tot parcursul anului, cu diferite ocazii si diferiti membri ai familiei) cam de toate.
Anul asta, surpriza, aceleasi reclame !!! Vrea catelusul Princess (anul trecut a primit catelul Samby); vrea poneiul cu lesa; vrea My Little Pony (si a fost foarte surprinsa cand i-am aratat ca are deja unul din colectie, habar n-avea) ...
Lego nu o intereseaza deloc, nici puzzle, nici papusi fitoase sau bebelusi, ca doar avem unul acasa ...

Iar in magazine nu o duc in ruptul capului, n-am nervi sa negociez de ce aia putem si aia nu putem sa luam.

Asa ca o sa ma plimb eu in magazine si o sa vad ce inspiratie imi vine ... Oricum trebuie sa ma gandesc cum eliberez ceva spatiu prin casa, ca ne sufoca jucariile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

eu recomand sa va orientati spre jucarii de lemn, care sa poata fi utilizate in diverse moduri (sine de lemn, cuburi de lemn), chestii cu magneti etc.
cel mai mult vor fi utilizate jucariile cele mai simple, nu cele sofisticate care fac ele mai multe decat copilul. si il vor stimula mai mult.

Mergi la inceput