Pit Stop!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Tragedie in Romania. 50.000 de romani morti. Dupa 2 zile apar ajutoarele. Americanii trimit 1 milion de dolari. Chinezii trimit 1 tona de medicamente. Italienii trimit 50.000 de romani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

- Oh scuza-ma, era cat pe ce sa ma asez pe ochelarii tai.
- Nici o problema...au vazut ei lucruri mult mai nasoale...

- Ce-ti place mai mult, apa plata sau cea carbogazoasa?
- Nu conteaza, de pruna sa fie...

O zi obisnuita de lucru:
Te trezesti,Nokia,Colgate, Nescafe, Hochland, Orbit. Renault, Compaq, Epson, Nokia, Nokia, Nokia. McDonalds, Coca-Cola, Orbit. Compaq, Epson, Nokia, Nokia, Nokia. Renault. Tuborg. Tuborg. Tuborg-Tuborg-Tuborg-Tuborg. Nokia... Nokia. Durex. Colgate. Te culci...

Ea: "Esti un nesimtit! De fiecare data cand vorbesc cu tine te ia cascatul"
El: "Iubito, nu cascam, incercam sa zic si eu ceva..."

Unii barbatii isi iubesc atat de mult femeile lor incat pentru a nu le uza... se folosesc de femeile altora!!!

Un cersetor se aseza mereu langa o biserica pentru a cersi cu o palarie in mana.
Intr-o zi vine cu doua palarii.
Un domn se apropie de el si-l intreaba:
- Nu va suparati, de ce aveti doua palarii?
Cersetorul raspunde:
- Adevarul este ca mi-a mers atat de bine incat m-am hotarat sa-mi deschid o sucursala.



_




Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

- Cum se numeste un cioban ramas fara oi?
- Oierless

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Intre prietene:
- Draga, imi vizitezi atat de des pagina de Facebook incat nu inteleg cine esti, amanta sotului meu sau sotia amantului meu...

S-a ajuns la concluzia ca expresia:
"Toti barbatii sunt la fel" a fost inventata de o chinezoaica care si-a pierdut barbatul in multime!

Un tip a sunat astazi la ziarul local pentru a plasa un anunt la matrimoniale.
- Ce ati vrea sa scrieti in anunt? l-a intrebat tipul de la ziar.
- "Mic de statura, grasut si chel, cauta blonde inalte, cu sanii mari, exclusiv pentru sex. Fara obligatii"
- Ma cam indoiesc ca veti obtine prea multe raspunsuri la asta…i-a raspuns reprezentantul de la ziar razand.
- Ai dreptate, zice tipul... Poti adauga si brunete, totusi…

_




Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Doua gagici, de mult timp prietene, dar de ceva timp casatorite, se hotarasc sa mai iasa în oras. Dupa vreo cateva ore petrecute la un bar, pe inserate se intorc acasa pe jos.
La un moment dat una zice: "Ce ma fac ca fac pe mine, nu mai pot sa tin."
Cealalta raspunde: "Si eu la fel, hai sa intram aici in cimitirul asta ca nu ne vede nimeni",
"-Bine dar cu ce ne stergem?"
"-Eu cu bikinii si apoi ii arunc."
"-Bine...atunci gasesc si eu ceva".
A doua zi se intalnesc barbatii.
"-Unde au fost nevestele noastre aseara? A mea a venit fara bikinii."
"-Tu stai bine. A mea cand a venit avea o panglica in fund pe care scria : "NU TE VOM UITA NICIODATA! FRATII IONESCU"




"Nimic nu e mai scump decat ce primesti gratis."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

-Iubitule ce ai vrea sa facem impreuna in noul an?
-Pai...draga mea...hai sa facem ceva ce n-am mai facut niciodata!
-Ce?
-Eu beau linistit iar tu taci!


Doua blonde de Bucuresti, dupa noaptea de Anul Nou, se intorceau acasa. Afara, un frig de inghetau pietrele, ele imbracate subtirel, ca de la party…c e sa mai, erau deja bocna de gheata. Taxiuri, nici gand, toti taximetristii acasa, cu familia, transportul in comun era inexistent, pana acasa cale lunga…
In drumul lor, un depou RATB. Una din ele e lovita din senin de o idee geniala… Nu sta mult pe ganduri si ii spune celeilalte:
- Fata, pe buna dreptate se spune ca suntem proaste. Hai sa furam un autobuz sa ajungem acasa mai repede!
- Ca bine zici, fata! Hai! Eu intru in depou sa fur unul, tu stai de sase!
Zis si facut, prima ramane afara sa supravegheze zona, cealalta intra sa fure autobuzul. Si sta cea de-afara un sfert de ora…o jumatate de ora…o ora… Rabegita de frig, intra sa vada ce s-a intamplat, de ce dureaza in halul asta?! Intra si o vede pe a doua blonda stand in fund pe jos intre autobuze si plangand…
- Ce s-a intamplat, fata, de ce dreaq plangi?
- Uite, nu gasesc nici un 135 sa ne duca acasa
Sta pe ganduri prima blonda si zice:
- Draga, dar tu esti chiar proasta rau. Nu puteai sa furi macar un 226 si mai mergeam 2 statii pe jos?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am intrebat-o pe nevasta-mea unde ar vrea sa mergem pentru aniversarea casatoriei noastre.
Mi s-a incalzit inima cind am vazut-o topindu-se de bucurie.
"Undeva unde n-am mai fost de mult timp..." a spus ea, nehotarita.
I-am sugerat: "Ce parere ai de bucatarie?"...
...si atunci a inceput cearta!



Cind m-am pensionat, m-am dus la Oficiul de Asistenta Sociala sa ma inregistrez.
Tipa din spatele biroului mi-a cerut buletinul, sa-mi verifice varsta. Il uitasem acasa.
I-am cerut scuze, i-am spus ca ma duc acasa sa-l iau si ma intorc.
A fost foarte draguta: "Nu va mai deranjati, descheiati-va la camasa”.
Parul carunt de pe pieptul meu a convins-o si mi-a inregistrat solicitarea.
Incantat de solicitudinea ei, cand am ajuns acasa i-am povestit nevesti-mii.
Ea a spus: "Trebuia sa-ti scoti si pantalonii, poate primeai si ajutor pentru dizabilitati"...


Simbata dimineata m-am strecurat usor din asternut si am coborat pe tacute in garaj.
Am legat barca la cirlig si am inceput sa dau cu spatele.
Abia cind am iesit cu totul din garaj am realizat ca ploua cu galeata si vintul batea cu 100 km/h .
Am deschis radioul si am aflat ca vremea avea sa fie la fel toata ziua.
Am tras inapoi in garaj si, tiptil, m-am dus inapoi in dormitor.
M-am strecurat la loc langa nevasta-mea si i-am soptit: "E o vreme groaznica afara."
Pe jumatate inca adormita, ea a raspuns: "Iti poti imagina ca prostul de barbatu-meu s-a dus la pescuit pe asa o vreme?"...



Micul Thomas, cel mai bun elev din clasa o intreaba pe invatatoare daca poate sa-i vorbeasca dupa ore.Ea accepta.
- Ce vrei sa-mi zici Thomas?
- Cred ca sunt prea inteligent ca sa raman in clasa asta, ma plictisesc!As vrea sa trec direct la liceu. Directorul scolii este informat si il intreaba pe Thomas daca vrea sa treaca niste teste. Thomas accepta fara sa ezite si testarea incepe.
- Sa vedem Thomas:3x4?
- 12
- Si 6x6?
- 36,domnule director.
- Capitala Japoniei?
- Tokio!
Testul continua inca o jumatate de ora,Thomas nu face nici o greseala! La sfarsitul testului,domnul director este multumit dar profesoara intreaba daca poate sa-i puna si ea cateva
intrebari.Amandoi accepta. Profa incepe:
- Thomas,vaca are 4 si eu am 2 ce este?
- Picioarele,doamna.
- Corect,ce gasim in pantaloni tai si nu gasim in ai mei?Directorul se mira de intrebare...
- Buzunare,doamna.
- Bine Thomas,unde au femeile parul cel mai cret?Directorul se pregateste sa intervina chiar cand Thomas raspunde:
- In Africa ,doamna!raspunde copilul fara sa ezite.
- Ce este moale dar cu mainile unei femei devine tare?Directorul deschide ochii mari dar inainte sa vorbeasca,Thomas raspunde:
- Oja pt unghii,doamna.
- Ce au femeile si barbatii in mijlocul picioarelor?
- Genunchi,doamna!
- Bine si ce are o femeie maritata mai larg decat una celibatara?Directorului nu-i vine sa creada ce aude.
- Patul,doamna!
- Care parte a corpului meu este des cea mai umeda?
- Limba dumneavoastra,doamna!
- Ce cuvant care incepe cu litera C..... inseamna ceva care poate sa fie umed sau sec si pe care barbatii le place sa-l priveasca?
- Cerul!spune Thomas
Directorul sufla usurat,transpirat decide sa opreasca testul si spune:
- Nu o sa te trimit la liceu o sa te trimit direct la Universitate!Chiar si eu as fi picat acest test.....

Morala: Cu inaintarea in varsta devenim perversi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Femeia poate fi lovita doar cu o floare. Si preferabil fara ghiveci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Un biletel pe masa din bucatarie:
"Dragii mei Optimisti, Pesimisti si Realisti,
In timp ce voi va certati, incercand sa demonstrati daca sticla este pe jumatate plina sau goala, eu am baut-o.
Oportunistul!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Iepuroaica, frumoasa padurii si dorita de toate animalele masculine din padure, se marita pana la
urma cu lupul. Dupa un timp, iepuroaica naste trei purcelusi.
Lupul, suparat, o paraseste. Ursul, vechi admirator, se gandeste: "Bai, iepuroaica asta e cam usuratica, da´ uite ce misto arata si oricum, poate lupul nu a satisfacut-o, de-aia a avut nevoie si de altcineva."
Si se insoara cu iepuroaica. Dupa un timp, iepuroaica naste trei purcelusi. Ursul, suparat, o paraseste.
Leul, regele, se gandeste : "Da´ focoasa e iepuroaica asta, daca nici lupul si nici ursul n-au satisfacut-o. Ma face
curios."
Si se insoara cu iepuroaica. Dupa un timp, iepuroaica naste trei purcelusi.
Morala: toti barbatii sunt porci.


Mergi la inceput