Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *453*

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Hihi, Anca, deci nu m-ai nimerit tot pe mine...vezi daca lasi indicii cum spulberi din mister, acum probabil cel putin 10 din lista stiu ca nu tu esti Moshul pt ele! Shhh, fetelor, "nu striviti corola de minuni a lumii":)))
Tufete, cred ca s-a mai discutat dar tre sa punctez si eu: siropul de brad presat la rece face minuni!!!


Era sa fac eu o remarca de strivire Mi-o pastrez pt final si vad eu daca era sau nu fondata!

Asadar... "siropul de brad presat la rece" bate catina?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 26+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Eh, nu mai am timp de forumit, citesc in timp ce alaptez dar mai greu cu scrisul.
Crestem,crestem , crestem si ne facem tot mai frumoasa . S-au schimbat si colicii, nu mai sunt la 22:00 ci la 17:00 si dureaza max.2 ore, of, imi e asa mila de ea si am ajuns la concluzia ca e un mit treaba cu "ce mananca mama", am renuntat la multe si degeaba...sper sa ne treaca durerile la 3 luni.
E asa dulce, sunt asa fericita ca am doi copilasi desi este greu cu crescutul. Mare grija este dusul/luatul lui Stefan de la gradinitza,doamna care vine de 2 ori /saptamana nu poate veni in fiecare zi sa-l duca la gradinitza pentru ca nu sta chiar aproape de noi asa ca dimineata rog o vecina sa stea cu Natalia iar la luat o iau pe fetitza cu mine si cum este la etaj,las caruciorul jos si o iau in brate la etaj , cam mult efort, deja sunt transpirata cand ajung sus . Nu prea am gasit alte variante...

Pisigri - mai ai putin si vei naste.Cumte simti ? Ptiu, eu aveam multe contractii... Doamne ajuta !!

Bebe - ai tot fetitza? Sa fie sanatoasa ...

Denisa - ai fetitza sau baiat ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ilink ...eu foloseam din comert sirup cu muguri de brad...si mi-ar fi suras ideeia sa folosesc natural...dar cand o sa stau la munte si nu la mare

Sper sa am rabdare sa nu dau drumul la cadou pana pe 1 dec......e stabilit si maine va fi la mine

Matza gri sper ca esti ok...mult a fost ,putin a ramas
Mada ,flacaul ce-ti face dar tu?!

O seara placuta tuturor!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Ilink ...eu foloseam din comert sirup cu muguri de brad...si mi-ar fi suras ideeia sa folosesc natural...dar cand o sa stau la munte si nu la mare

Sper sa am rabdare sa nu dau drumul la cadou pana pe 1 dec......e stabilit si maine va fi la mine

Matza gri sper ca esti ok...mult a fost ,putin a ramas
Mada ,flacaul ce-ti face dar tu?!

O seara placuta tuturor!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!



Dodo, iti trimit io de aci de la Maramu, da' targul fiind 1 data/ saptamana nu promit ca ajung weekend-ul asta, dar pana vine iarna cu totu' sigur ajung!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada


Asadar... "siropul de brad presat la rece" bate catina?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 26+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!


Razi tu razi, Harap Alb, da' uite ca fetita din vecini care era tare predispusa la raceli (de-alea cu complicatii) n-a mai lipsit decat 2 zile de la gradi de cand ii da muma-sa catina (din septembrie).
Mnmo, ala de catina avand multa vitamina C si antioxidanti creste imunitatea si rezistenta la infectii, asta de brad calmeaza tusea.
Alta diferenta e ca ala de catina nu-i place Sophiei si am renuntat dupa prima sticluta (ala natural 100% e scump ca naiba) iar asta de brad ii place (si e mai eftin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Dodo, multumesc, sunt binisor, azi m-am ales cu o indigestie....asa ca stau in banca mea si indur :))). In plus imi pare rau ca a iesit cum a iesit cu discutiile de pe forum si ma simt prost ca am fost cred cea mai insistenta si combativa "postatoare". Na, toate am invatat ceva din asta, asta este.....
Multumesc pentru intrebare...

Cu Mos Craciun asta m-ati facut asa de curioasa ca acu imi pare rau ca nu m-am bagat si eu.... Ne bagam si eu si Gianina si ne facem ca nu stim ca ne trimitem cadouri una celeilalte :))) Glumeeeeesc !



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Am scris un mesaj lung si l-am sters din greseala, nu mai am timp sa rescriu, se foieste printzesa, doarme de 2 ore, cred ca se mai culca la miezul noptii, vom avea ce povesti amandoua

Pe scurt, scriam ca aplic tehnica lui Novus si a Biancai in ceea ce priveste problema copiilor nostri, cand ma grabesc sa plec undeva iar Stefan o lungeste e suficient sa ma incalt si sa zic "gata, eu am plecat, tu poti ramane singurel la desene" ... ptiu, sare ca arcul...

Gata, ma duc sa o fac pe "vacutza" Mulga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui
Matza gri sper ca esti ok...mult a fost ,putin a ramas
Mada ,flacaul ce-ti face dar tu?!

O seara placuta tuturor!


Multumesc de intrebare, Dodo... eu am fost si mai bine.... dar si mai rau, vorba lui Aiurel.

Bebe sper ca e bine... n-am mai facut echo de la ultima urgenta... sper sa reusesc una pe la inceputul saptamanii. In rest e miscacios nevoie-mare si din miscoteala lui, pe mine ma apuca contractiile.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 26+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Dodo, multumesc, sunt binisor, azi m-am ales cu o indigestie....asa ca stau in banca mea si indur :))). In plus imi pare rau ca a iesit cum a iesit cu discutiile de pe forum si ma simt prost ca am fost cred cea mai insistenta si combativa "postatoare". Na, toate am invatat ceva din asta, asta este.....
Multumesc pentru intrebare...



Pisigri, no lasa nu te baga tu in fata ca mai ai de stat la coada , acum pe bune postarile tale mie mi-au mers la suflet, as vrea sa scriu si eu asa frumos si explicit



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Dodo, si cadoul meu e gata, aproape ambalat deja, ar fi fain sa noi pereche de fapt





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput