Membrii patrupezi ai familiei

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Eu am trei catei viteji, dintre care un ciobanesc caucazian. Cat au fost pui au mancat toti kk de pe jos. Eu i-am dezobisnuit prin a striga 'fui' cu un ton sever si a trage de lesa sau a ii alunga de la locul faptei. Cand au crescut nu au mai facut asta. Dar am un vecin care are un labrador, o femela, si el are o problema mare. Cateaua are 4 ani si inca mananca tot kk ce prinde. El o are de la 3 ani, deci nu stie ce s-a intamplat pana atunci. Veterinarul a spus la fel, ca nu are de a aface cu mancarea ci pur si simplu este un obicei care trebuie dezvatat, Trebuie sa ai rabdare si sa ii educi, va deveni un reflex pt ei.

Ce frumosi trebuie sa fie pufuletii tai, jurnalul roz!! :-)

PS: Carmencat, vreau sa spun ca am o bijuterie de caucazian!!!! A meritat tot efortul si drama prin care am trecut cu el. Cu un caucazian trebuie sa ai rabdare, sa il respecti si sa fii consecvent in absolut tot ce faci. Este sufletul nostru..pe langa cei doi australieni care sunt niste dulci. A devenit un caine ascultator, echilibrat, suflet pentru grupul lui. Singurul lucru pe care nu il putem face, este sa il lasam liber cand mergem la plimbare.

Mergi la inceput