Membrii patrupezi ai familiei

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Oana B, uite ca nu m-am gandit ca zambeste, dar clar isi schimba mutrita: urechile alea mari si catifelate stau ca niste sateliti TV, iar boticul e mai... altfel. Da, ai dreptate, ZAMBESTE!!!

Fetelor, mai povestiti obraznicii de-ale cateilor vostri! Desi imi puneam mana in cap cand gaseam plapuma facuta fasii-fasii si un munte de lana in pat (iar Cara - victorioasa - trona in mijlocul patului cu o suvita de lana in coltul boticului) sau hartia igienica facuta mii de bucatele in toata casa, eu tot nu m-am putut supara pe ea. Ma busea rasul si ma apucam de strans dezastrul din casa.

PS: Veste buna pentru Inbox: toate ispravile astea se raresc pe masura ce creste Negrut, o sa vezi! Si dup-aia le duceti dorul. Alta veste buna: vin alte ispravi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Noi avem deocamdata o Kira, o pisica din rasa 'Albastru de Rusia', nazdravana tare, dar va citesc cu interes pt ca in primavara intentionam sa ne luam si noi un "Negrutz". Cand venim de la parintii mei din vizita, trecem printr-o localitate, langa Falticeni, unde vin zilnic crescatori de caini pe marginea drumului, cu catei de vanzare. "Musc" din bord de fiecare data sa nu opresc si sa-i iau pe toti acasa. Sunt asa de pufosi si rotunzi si dragalasi!! Abia asteptam primavara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Ce faine pisicile Albastru de Rusia. Bunicii din partea mamei au avut un motan, il chema Cenusiul si ii placea sa stea ca guler de blana pe gatul lu' tataie:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Laura, si pisicutele sunt minunate - eu le iubesc nespus de mult, findca am crescut cu ele, iar mama are doua (fetita si baietel, ambii castrati/sterilizati din motive... evidente...) si sunt tare dulci si jucause amandoua/amandoi (poftim, ca m-am incurcat in genuri...) Crede-ma, insa, catelusul va fi cireasa de pe tort, ca sa zic asa! Vor creste impreuna si va fi o mare veselie in casa voastra

PS: Va invidiez la modul TOTAL NERAUTACIOS! Sa ne pui poze, ca se vedem MINUNEA!Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Al nostru nu stim ce ciobanesc este, banuim noi ca de berna, veterinarul nu ne-a zis nimic desi l-am intrebat, mi-a zis doar ca se face mare. Dupa ce spune goagle e leit cu cei de Berna :). Deci nu este prea latos.

Am fost si noi acum doua saptamani pe la Bran, si erau numai masini cu ghemotoace mari de blana pe capota la vanzare...frumosi rau... as fi oprit la fiecare ...

El seara este mai linistit, insa dimineata e jale, se trezeste cu un chef de joaca...plimba tot prin curte, ne-a rasturnat si gratarul, carutul, bicicleta, trotineta le plimba prin toata curtea. Nu mai zic de pantaloni rupti si haina mea de iarna, noua sfasiata ( bine ca nu a fost rau si am reusit sa o refac cat de cat)!

Aseara a invatat sa latre :), ca incepusem sa-mi fac griji ca nu zice nimic, au trecut niste ATV-uri spre padure si cred ca l-au suparat rau de a inceput sa latre...asa ca de dimineata a mai exersat putin latratul!

Azi noapte, a fost asa de simpatic, el are cusca pe terasa, aude tot ce se intampla in casa, baiatul cred ca s-a simtit cam rau ca s-a trezit toata noaptea si a plans, asa ca ma stat cu el mai mult pe la bucatarie sa nu trezeasca toata casa...ei si catelul, plangea si el la usa, dar nu racaia sa intre in casa, doar se vaieta...cand a terminat bebe a terminat si el!

Am incercat sa-i mai fac poze dar nu sta locului, mai ales daca vede aparatul imediat vine la mine! :) Dar il prind eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Otto, batranul, ramolitul, bolnavul meu brac a invatat sa deschida si noua poarta pusa in spate . Abia se ridica de jos sa isi faca nevoile afara (ca in we asta am spalat non stop dupa el) da' daca e vorba de deschis porti si descoperit metode de evadat... nu mai are nici pe naiba. Dupa cum nu are nici pe naiba daca e vorba sa fure mancarea sora-sii, care e o data si jumate mai mare decat el.


Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Fetelor, am o problema cu cainele, de fapt nu stiu daca este problema sau nu...cand ii dau sa manance, de cateva zile, a inceput sa latre la coada, mananca foarte nervos pe coada lui. Voi ati patiti asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Inbox, al tau e mascul, n am idee ce problema ar avea in capsorul lui si ce si poate imagina despre coada lui

La noi alergatul, linsul, tinutul coadei intre dinti a coincis cu lactatia falsa cand imi amintesc imi vine efectiv rau, plangeam toate 3 in cor si i explicam Selei ca aia e coada ei proprie Bine ca a trecut si nu se va mai repeta.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena


U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Experienta asta trebuie sa recunosc ca am ratat-o!

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

szivarvany, adica isi imagina coada ca fiind puiul ei ...

Am mai citit, si am inteles ca nu-si da seama ca aia e coada lui si crede ca ar fi un alt caine care vrea sa-i ia mancarea...dar am zis sa intreb aici la voi ca aveti mai multa experienta. Stiu ca sunt caini care alearga in jurul cozii, dar niciodata nu m-am intrebat de ce...am zis sa nu aibe vreun stres ceva de care nu-mi dau seama. ( ma gandeam azi noapte, ca parca la cainii de vanatoare li se taie coada cand sunt mici...sau asa sunt ei fara coada...probabil din aceleasi motive, sa nu-i distraga- sper sa nu spun prostii, mai ales ca scriu aici la prima ora la ce ma gandesc noaptea ... )

Mergi la inceput