Biogenesis Fertility Center -36

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui _Micaela_

Mady multumesc pt sfat

In seara m-am apucat sa citesc de la cap 20 si doar pe ala am apucat sa-l termin.

Catalina2307 ii spuneai unei fete ca poate lua pt dureri NOSPA, Uscosin si Scobutil. Tu le-ai luat pe toate zilnic preventiv dupa o schema anume sau numai la dureri? Te intreb pt ca eu am dureri la implantare.


Bine ai venit!
Eu de ex, desi nu am avut dureri deloc, preventiv, pt ca am avut un gematom format de cei 3 embrioni care nu s-au prins si pt ca hematomul era f mare si sangeram, ca sa evit eventuale contractii, am luat no-spa forte zilnnic, toata sarcina cu Sasha. La Maya am luat numai la nevoie, adica daca ma deranja ceva oricat de putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Micaela_ spune:

MBadaran multumesc pt sfat si LA MULTI ANI!

Ingeras multumesc! Cate nospa forte ai luat /zi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui _Micaela_

MBadaran multumesc pt sfat si LA MULTI ANI!

Ingeras multumesc! Cate nospa forte ai luat /zi?



uite ca nu mai stiu.
1 sau 2, oricum sub maxim admis...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Micaela bine ai venit si la multi ani! No spa si uscosin nu am luat preventiv ci atunci cand aveam dureri. Eu am avut o singura sarcina oprita in evolutie, o sarcina biochimica si un avort. La ultimul protocol am avut in plus clexane si am schmbat utrogestanul cu crinone. De fapt 1crinone si 4 utrogestan. In rest am urmat acelasi protocol, ceva Mai mult estrogen fiind vorba despre un FET.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Micaela_ spune:

Multumesc Catalina pt urare si raspuns.
Fetelor eu credeam ca ecografele si analizele sunt incluse in acel pret de 6450. Ecograful din zi 2 tb facut neaparat la ei sau il pot face la mine in localitate si comunic rezultatul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Micaela_ spune:

Pe prima pag scrie "Pretul procedurilor acopera analizele si investigatiile pe care le veti efectua in cadrul clinicii conform contractului din momentul inceperii stimularii(estradiol,progesteron,ecografii transvaginale,1Bhcg),recoltarea ovocitelor si prelucrarea acestora in laborator,transferul embrionilor si crioprezervarea surplusului pe o perioada de 1 an de zile."
Deci pana la urma cum e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_grasa spune:

La multi ani Mihaele si Gabriele!

Micaela, eu am platit o ecografie, cea de la inceput, dupa care totul a fost inclus,de cand am semnat contractul si am achitat prima jumatate din suma.

Pupici mici pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Micaela_ spune:

Mady multumesc
AdrianaAdy le-a platit pe toate, oare pt ca ea facut FIV pe natural?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Mady a facut fiv normal care are un pret, eu am facut acel program al lor pe natural cu alt pret si alte conditii. Cel mai bine te duci cu cazul tau, discutati optiunile si vezi ce iti propun ei si la ce pret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Buna fetelor! In sfarsit sunteti active!
Doctorul Poiana s-a reintors la clinica dar nu mai are si calitatea de administrator.
Micaela ideea este sa figi de el mancand pamantul! Este numit doctorul vedetelor dar nu inteleg d c! Eu am patit-o cu el si am patit-o bine, in sensul ca la primul FIV am nimerit la el si mare ghinion am avut! De la tratamentul dat de el am facut o hiperstimulare, de am stat doua saptamani pe perfuzii cu albumina, nu puteam merge dreapta din cauza durerilor de ovare si burta mea era cat un pepene! Nu este in stare sa dea tratamente pacientelor in functie de analizele lor ci are acelasi tratament pt toate! Concluzia este: FUGI DE EL MANCAND PAMANTUL!!! Zgury este alegerea corecta iar ideala Diakomakos!

Mergi la inceput