Biogenesis Fertility Center -36

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Suna pe mobil. O sa-ti raspunda Cristina , sa nu uiti sa specifici ca vrei o programare la doctorii greci! Ti-ai facut profilul pentru trombofilie? Si eu am pierdut o sarcina din acest motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Micaela_ spune:

Ajynx ce este Cristina? Secretara, asistenta sau medic?
Da, am profilul de trombofilie facut, am si scrisoare medicala pt clexane data de hematolog dar cu toate ca am facut clexane la ultima incercare tot am pierdut sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Micaela_ spune:

De fapt am 2 sarcini pierdute cu clexane, de aceea sper ca dr Diakoumakos sa-mi gaseasca buba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Cristina este secretara, dar daca vrei sa intrebi ceva pana la intalnirea cu medicii greci , o poti cere la telefon pe Maria ( este asistenta ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Micaela_ spune:

Multumesc Ajynx, numai noi 2 suntem pe aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Micaela_ spune:

Fetelor, in cazul in care DOAMNE FERESTE am punctie oarba cati bani platesc? Toti cei 6450 ron ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Micaela_ spune:

Am sunat la clinica, nu se stie inca cand vin d-nii dr greci, ramane sa ma anunte.
In caz de punctie oarba se plateste doar procedura de recoltare a ovocitelor si ecografiile+analizele.
In cazul in care am ovocite dar nu se fertilizeaza se platesc toti cei 6450ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Mihaela nu stiu ce se intampla cu fetele, de regula sunt active ! Au fost ceva nereusite pe aici, inclusiv a mea si probabil fetele vor sa se refac#259;!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Micaela sa fie cu noroc alegerea ta Iti doresc din suflet un fiv cu acelasi deznodamint ca al meu daca asa iti doresti
Cred ca primul pas este o prima discutie cu dr D, te duci cu dosarelul de analize si investigatii, un mic rezumat si sigur se va gasi o cale de reusita si in cazul tau. Mult noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Micaela_ spune:

AdrianaAdy multumesc pt primire si urarea facuta din suflet. Imi doresc tare mult sa-ti calc pe urme
Mi-e tare frica de un alt esec, sper ca dr Diakoumakos sa aiba un tratament minune pt mine ca sa pot tine sarcina, vreau sa stiu ce sanse imi da avand in vedere ca nu mai sunt tinerica deloc.
Tu ai facut tratament cu 2 menopur/zi apoi ti s-a adaugat cetrotide, da? As vrea sa stiu ce AMH aveai tu, cati antrali ai avut in zi 2 inainte de inceperea tratamentului si cat aveai FSH si LH. Eu ma laud cu analize de baba, pe langa FSH-ul si AMH-ul dezastru am si un LH mare care imi da de cap deoarece fol mei se sparg cand vor muschii lor. M-am hotarat pt ac clinica pt ca am citit ca monitorizeaza si LH-ul pe per tratamentului, sa nu existe riscul de a se sparge. Ultimul LH facut acum 6 luni era 10 in zi 2

Anjix


Mergi la inceput