Biogenesis Fertility Center -36

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Catalina stiu de Diana ca a nascut acum citeva saptamini bune, inaintea mea, un baietel si o fetita, sanatosi si frumosi. Dar poate intra ea si ne da detalii mai multe pentru prima pagina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Salut fetelor, n-am mai intrat de multisor pe aici, dar tot va urmaresc. Eu am nascut pe 4ianuarie, la 38 s si o zi, o fetita, Elena de 2950 gr si49 cm si un baietel Costin de 3220 gr si 53 cm. N-am avut complicatii si in maternitate am stat 3 nopti, nastere cezariana. In primele saptamani am avut si colici, a fost greu, acum e mai usor ca am intrat si noi intr-un ritm cat de cat. Dupa cum luni am facut 2 luni, azi am facut primul vaccin, care a fost cu plansete evident. Cam asta e pe la noi, pup fetelor si Doamne ajuta sa fie un an bogat cu bebei la toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accumaria spune:

Mbadaran, multumesc pentru raspuns! Mi-am facut programare pe 23 martie la d-l doctor. Sper sa nu dureze prea mult pana ne apucam de treaba.

Din cate stiti voi, de la prima consultatie, cam in cat timp se incepe procedura FIV?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

diancic - ma bucur ca sunteti bine, va doresc numai bine, sa fiti sanatosi si fericiti!

accumaria - in functie de rezultatul analizelor premergatoare procedurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mbadaran spune:



buna fetelor,

Ce faceti?

Diancic, felicitari pentru bebelusi, sunt adorabili! :*
Accumaria ai fost la dr? Cand incepeti?

ajynx ce faci?

Elly pupici :*

Cata pupici pentru printesa :*

Ady: ce fac fetitele?

Eu ma pregatesc pentru histeroscopie. Momentan trebuie sa-mi fac analizele de sange si gineco.



Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Mihaela- ... momentan nk nou sub soare ...
... te anunt ...
... astept ...

Masa grasa - nu ne-a mai vizitat .. ce mai face oare??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_grasa spune:

Hello dragele mele,

nu am mai scris de mult dar am mai citit, in special pe la babutze.

Ma pregatesc pentru o noua procedura in mai, in rest toate bune.

Au fost si ceva probleme pentru ca dupa ultimul fiv nu mai venea menstruatia si am descoperit si niste chisturi pe ovare.

Am luat anticonceptionale patru luni iar acum sunt din nou pe picioare cum s-ar spune.

Miss you, kiss you si va mai tin la curent daca apar noutati. Deocamdata nu am... pupicei la toate

p.s.Elly tu ce mai faci, ce planuri ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Buna Mada
Bine ai revenit ...
Eu sunt in asteptare ... astept prima zi .. care ar tb sa fie dupa 02.05 ... (nu stiu cand) .. .si incep si eu tot in mai ..
Sper sa fie totul ok .. pt ca nu am mai facut nicio eco si ar fi fost normal sa mi se mai recomande ...
Am niste dureri la ovare .. sper sa nu am chisturi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_grasa spune:

Elly, eu am mai facut vreo 3-4 eco pentru ca imi intarzia menstruatia si aveam dureri
Mergi si fa eco la Dr Zguri, este foarte competent sau cand vine dr D in tara nu sta asa, e mai bine sa te pregatesti din timp....ca sa poti lua decizii corecte si masuri
Mie nu mi-au dat verde la noua procedura pana nu am facut eco si AMH
Hai ca luna mai e luna noastra ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Mada.. ce-o vrea DD ...
Nu stiu de ce , dar parca nu vreau sa ma mai stresez ...

Poate imi voi face o programare undeva pt o eco sapt viit.
Sa ma duc sambata sa imi mai fac Tsh-ul ... la 2 lab. cu mi-a spus Sandy.


Mergi la inceput