Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (73)

Raspunsuri - Pagina 42

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianaradoi spune:

Brigit, ai dreptate. tot ce ai facut a fost ca astazi tu si bebelusii tai sa fiti bine. eu iti zic ca cele mai importante au fost injectiile cu corticosteroizi. cica asta e cea mai importanta descoperire din ultimii 50 de ani pt prematuri.

fetelor, va admir pt cat de atente sunteti cu copiii. si eu sunt adepta temperaturii mai mici si a aerisitului...nu suport cocoloseala si nu cred ca face bine copiilor. eu am fost cocolosita si am fost numai racita cand eram mica.

28 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Ieri la 13:24 si 13:25 au venit pe lume Elena si Costin, cu greutati de 2950 si 3220, lungime 49 si 53 cm
Copiii sunt bine, povestim mai multe cand ajungem acasa, va pupam cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adde2510 spune:

Citat:
citat din mesajul lui diancic2002

Ieri la 13:24 si 13:25 au venit pe lume Elena si Costin, cu greutati de 2950 si 3220, lungime 49 si 53 cm
Copiii sunt bine, povestim mai multe cand ajungem acasa, va pupam cu drag




Bravo Diancic! Te imbratisez cu mult drag! Am citit si aseara pe un alt thread si m-am bucurat f. mult. Te asteptam si cu alte vesti. Btw, au nume f. frumoase copiii, mi-au atras atentia. Sper sa va dea drumul repede acasa, pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaradoi spune:

diancic...yupiiii!!!!

sunt foarte emotionata pt voi! felicitari! ce bebelusi grasunei. ce bine ca ai stat atat de mult. a meritat tot efortul.

te asteptam acasa.

pupici

28 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

diancic2002felicitari pentru grasunei

amalia tsakoniati
13+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia1 spune:

diancic felicitari,sa fiti sanatosi,bravo pentru dolofani,te asteptam cu detalii.In curand urmez si eu ,am mariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii emotii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Diana, ce greutati beton. brava. Ai toata admiratia mea. Multa sanatate picilor si recuperare usoara mamicii eroine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:


La multi ani 2013, sa aveti parte de un An Nou minunat si voi si bebeii vostri!

Diancic, felicitari din tot sufletul! Bun venit, Elena si Costin, sa fiti sanatosi si norocosi, sa aveti o viata plina de bucurii si impliniri alaturi de parintii vostri!

Extraordinar de bune greutatile lor, Costin a avut mai mult decat puiul meu din sarcina singulara, nascut aproximativ la aceeasi varsta a sarcinii. Ce mult mi-as dori sa ajunga si gemenii mei la aceeasi varsta a sarcinii si asa greutati

Noi facem 23 de saptamani luni si suntem pe drumuri acum, momentan la bunicii paterni, peste o saptamana ne intoarcem si noi acasa.

Pumnii stransi gravidutelor care se pregatesc de marea intalnire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Diana felicitari mamico ! Ce bebelusi mari ai draga mea; sa fiti sanatosi cu totii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexchiran spune:

La multi ani si de la noi si bine v-am regasit!

Am ajuns acasa, in sfarsit, dupa 8 saptamani chinuite in spital!
Copilasii erau inca mici dupa Craciun, cand ne-am externat(1900 si 2400), dar acasa iau bine in greutate.
Acum suntem bine, plangem de rasfatati, mancam mult, dormim la fel de mult(unul din ei ).
Bebelusul 2 are probleme cu scaunul. Face decat o data pe zi, si atunci il ajut cu supozitor, ca mi-e mila de el cum se chinuie. Celalalt are scaun aproape dupa fiecare masa. Le dau lapte muls si completare. Nu reusesc sa-i fac sa suga la san(probabil sunt prea obisnuiti cu biberonul). Au si un pic de anemie, si un suflu mai puternic de la inimioara...nu vreau sa ii solicit prea tare.

Diancic, felicitari pentru bebelusi. Sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucurii!

Va pup pe toate si sper sa va urmaresc mai bine de acum inainte!

Mergi la inceput