Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (73)

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

La Multi Ani fetelor sa va aduca noul an numai bucurii si multa sanatate voua si familiilor voastre!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaradoi spune:

adde, ma bucur ca te-ai simtit bine. sa zicem ca a fost un revelion prelungit. chiar meritai asta!

pupici

28 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adde2510 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dianaradoi

adde, ma bucur ca te-ai simtit bine. sa zicem ca a fost un revelion prelungit. chiar meritai asta!

pupici

28 +


Da, asa e, chiar m-am simtit bine :) Ma bucur ca mi-am inceput anul in liniste si alaturi de persoane apropiate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

La Multi Ani! cu sanatate!!!
Ioana: I hate you, I hate you ai mei u au dormi decat o noapte (el, ca ea a bifat mai multe cap coada) intreaga in veatza lui de pana acum. Bravo voua ca dorm, ca tare bine o sa fie asa.
Diana: eram ca o pepenoaica, si ma durea piele de la buric....simetam ca pleznesc si nu alta. Deci cred ca e normal.
Puii mei vorbesc de ne zapacesc.Iar la cumintenie fac doar cu randul, nu cumva sa stam relaxati vreo clipa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

La multi ani fetele!!!
Diana, si eu simteam ca se intinde buricul, dar incercam sa fiu mereu hidratata pe burtica, dupa dus simteam ca ma strange pielea de pe burta, treb urgent sa ma hidratez
Ioana, esti o norocoasa, abia astept sa povestesc si eu la fel :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

reusesc si eu sa deschid pc-ul ca sa va salut. V-am citit de pe telefon dar nu vapot scrie. am vazut ca nu a nascut nimeni si ca ati fost cuminti voi si bbii.

Diana, sa nu exagerezi cu crema pe burta. Sa nu faci masaj sanilor sau sa te mangai pe burta pt ca poti declansa travaliu.

Monas, abia astept sa te prindem din urma

deci punem de o intalneala in primavara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaradoi spune:

anne, crede-ma ca pana acum nu m-am dat deloc cu crema. eu am avut contractii de la 16 sapt si de atunci m-au speriat doctorii sa nu ma ung deloc sa imi stimulez contractiile. Pana acum n-am nicio vergetura (pare a fi ceva in jurul buricului, dar asta e cea mai mica grija a mea).

pana una alta, azi am avut un control scurt si pare a fi totul in regula. din pacate aparatul la care am fost nu are softul de greutate, deci nu stiu cat au picele. stiu doar ca sunt dezvoltate simetric si aproape de termen (un 27s 5z cand eu am 28s si 1z).

poate ma bag si eu la intalnirea din primavara. chit ca vin o juma de ora doar sa va cunosc.

28 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

O mare imbratisare pe anul 2013 dragelor
Diana ce vesti bune, bravo ! Sa stii ca nici eu nu m-am dat cu cine stie ce creme, ocazional asa, si pina acum nu am vazut nici o vergetura insa nu e timpul pierdut mai ales acum spre final...
Am fost si noi azi la control, la 34 de sapt si 4 zile fetele au in jur de 1900gr cea mica, si aproape 2500 gr cea mare; col inca inchis desi cea mare e cu capul exact pe el.
In rest burtica e destul de mare, ele f active in special seara si noaptea, dormim fff prost, e un chin sa ma intorc de pe o parte pe alta din cauza durerilor; dureri pe care le tinem sub control cu nospa si gynripal. Mult a fost, putin a mai ramasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Adryana felicitari pentru fetite cumintele si sa mai stea la mami in burtica macar 4 saptamani
Diana bravo vesti bune sa ai mereu

amalia tsakoniati
13+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia1 spune:

La multi ani fetelor sa va aduca anul tot ce va doriti.
Am fost si noi la dr ,totul este bine,avem 37 s si 3 zile si mai stam o saptamana daca stau bebeii,nu am contractii,lichidul este destul,colul inchis ,tot ce ma streseaza sunt telefonele care suna in fiecare zi si ma intreaba cand nasti,n-ai mai nascut,cum mai rezisti ,etc.Ce sa fac daca eu le-am zis ca nasc mai devreme,nu credeam ca ajung asa departe,nu am cerclaj,nu am stat la pat,am mers la servici pana am intrat in prenatal,asa ca gravidutelor fiti optimiste si o sa duceti sarcina la termen.
VA PUP.

Mergi la inceput