Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (73)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Dragi mamicute gemeniste, ma alatur si eu voua. Am un piticot de aproape 16 luni acasa caruia 2013 ii va aduce in dar un fratior si o surioara. DPN-ul bebelanilor e la inceputul lui mai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

BUNA.

ioana, deci ramane stabilit: ne vom vedea in viitor :))). De sarbatori nici eu nu ma aventurez pt ca mi-e teama cu kinderii mei coliciosi si maraiciosi. Cred ca ne apropiem de puseul de 3 luni si acum ii antrenam nervii mamei :)).
Stefan se simte bine. NU a facut deloc febra, are voce, are apetit... Ma bucur enorm ca am asteptat sa o vad pe pediatra de la bucuresti in loc sa pompez augmentin in ei pt o problema inexistenta.

Ati facut bradul? cadourile sunt impachetate? Gravidute, va incumetati sa puneti globuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Buna mamici si viitoare mamici. Nu v-am mai citit de mult timp, cei trei pitici imi ocupa aproape tot timpul. Noi suntem bine ne-am mutat in Romania pe la 2 luni jumatate, calatoria cu masina de 2 zile a fost o peripetie mare. Dar am ajuns cu bine singura problema a fost ca Rafael grasutul meu s-a ales cu o pneumonie si cum am ajuns acasa am mers direct la spital. Din fericire am gasit un doctor bun acolo si ne-am facut bine, a trecut si asta de atunci am tot avut muculeti si tuse dar turtele de tarate ale strabunicii ne-au ajutat sa trecem peste raceli fara alte medicamente. Acum suntem bine nu mai suntem raciti , s-au gandit sa o lase pe mami linistita de sarbatori. Mai este o singura problema Rafael de 1 luna de zile are o secretie la ochisori , un fel de urdori lichizi si abundenti, am luat un anribiotic picaturi pentru ochii ,la recomandareae medicului oftalmolog, dar dupa tratamentul de 10 zile nu avem nici un rezultat . Mamici ati patit ceva de genul ? Aveti sa imi dati vreun sfat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Amaliaro ma bucur faoarte mult sa aud ca ai stelute in burticuta cand am citit am vrut sa te sun sa te felicit dar am numarul tau in tel de Grecia si bineteles ca a ramas in Grecia. Felicitari sa ai o sarcina si o nastere usoara si bebelusi sanatosi. Multi pupici!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Catalina m am gandit mereu la voi ma bucur ca sunteti toti bine si ati ajuns acasica activeaza ti PM si trimite mi nr de Romania si te sun pupici la toata gasca vesela

Pup toate mamicile burticile si gemenasi

amalia tsakoniati
10+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Nu ma prea descurc pe forum ai FB ma gasesti cu Ciocanete Catalina Andreea si am o poza cu bebeii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

sunt minunati catalina, iar tu arati super asa repede dupa sarcina, deci se poate, mai am si un un pic si de la anul sport si regim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaradoi spune:

ce haiosi sunt!!! si ce suzete tari le-ati gasit...si tu esti micuta si slabuta...cat ai avut inainte de nastere si cate kg ai luat? i-ai nascut la termen? eu nu stiu povestea ta ca sunt mai noua pe forum. daca pot citi pe undeva, ar fi super, sa nu te pun sa povestesti din nou...

felicitari!

25 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetai spune:

bine v-am gasit!
primiti-ma si pe mine in familia voastra mare si frumoasa:)
maine intru in 10 saptamani, sarcina gemelara.
inca nu indraznesc sa ma bucur prea mult, am pierdut o sarcina in trecut, nu am facut pulic, dar am un milion de temeri si intrebari!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Multuesc fetelor. Am avut 52-53kg si am luat 18 kg in sarcina . Am nascut la 31 de sapt si 4 zile si dupa doua saptamani de la nastere mai aveam de dat 5 kg pe care le-am dat jos in urmatoarea luna fara dieta si fara sala ca nu se putea din cauza cezarianei. Daca se vrea se poate da jos tot ce s-a acumulat in timpul nasterii , acum in cat timp ... fiecare organism reactioneaza in felul lui.

Mergi la inceput