Jocul cu carti - capitolul 6!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


. E rindul tau, Lilanda.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Un neasteptat accident cerebral lasa vacant un loc in consiliul local. Pretendentii la post sint descurajati de hackeri :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Noua carte a lui JK Rowling, The casual vacancy? Da' n-am citit-o. Am vazut un review pe Amazon si mi-a pierit interesul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

(eu am citit-o si mi-a placut - desi nu am gasit personaje agreabile prin ea , cartea in sine e (agreabila) )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Corap, daca Lilanda valideaza raspunsul, te las pe tine sa pui urmatoarea ghicitoare, ca tu ai citit cartea.

Mda, asa zicea si pe Amazon, ca situatiile sint prea negre, iar personaje(mai)simpatice sint sacrificate la sfirsit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Off topic :

pentru delicatetea tuturor participantelor la topic; e tot timpul aici o atmosfera blinda si politicoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Da, asta e :)) si mie mi-a placut. N-am citit niciun Harry Potter, insa tipa scrie grozav. E drept ca personajele din Casual Vacancy nu sint prea simpatice, insa mie mi s-au parut extrem de autentice, cu plusuri si minusuri, exact ca oamenii normali :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Eu sint mare fan Harry Potter si d'aia mi-a fost frica sa citesc The casual vacancy, sa nu fiu dezamagita. Daca ziceti ca e agreabila, poate o sa-mi fac curaj. Sint bouche bée in fata capacitatii lui JKR de a crea o LUME, cu atitea detalii incit ai impresia ca exista in paralel. Si admir la nesfirsit abilitatea de a crea o poveste coerenta in 7 episoade, de ex, un personaj abia pomenit in primul volum capata importanta in al treilea si un detaliu aparent fara importanta, introdus de la inceput, explica de-abia la sfirsit atitudinea unui alt personaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Marox, cred ca la Rowling transpare si educatia specifica - pe literatura. Clar ca meritul e al ei, dar macar un 1% a ajutat-o si 'profilul' ca sa zic asa. E ma gandesc numai la toate derivatele latinesti si jocurile de cuvinte din carte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

M-ati convins si mi-am comandat-o si eu. Ma rog, m-a convins si pretul, ca in online a ajuns la 40 de ron (in librarii am vazut-o cu 65 ron...). Sper sa-mi placa la fel de mult ca HP.

Mergi la inceput