Jocul cu carti - capitolul 6!

Jocul cu carti - capitolul 6! | Autor: roxanaz

Link direct la acest mesaj

ceva distractiv de sfarsit de week end:

un numar de persoane sunt invitate la masa, la o vila, pe o insula

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

10? negri? mititei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

daaaa!!!

hai ca sa continui topicul cu cele 50 de nuante, am verificat de curiozitate topul de vanzare la kindle: 3 dintre cartile seriei sunt pe locurille 8, 10 si 11. moaaamaaa!!! cred ca tot semn de criza e, lumea are chef de carti distractive, nu serioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

locurile 2 si 5 sunt carti de aceeasi factura (nu m-am uitat decat in topten)

asa...

roman. (slabut, dar asta-mi vine-n minte, asta scriu). titlul este o stalcire italiana a unui cuvant german. povestea este a unei americance

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

iar autoarea este, inevitabil, frantuzoaica.
iar conceptul "scrie numai despre ceea ce cunosti" pare ca-i este absolut strain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

o mare parte din traiul ei se petrece al venetia, unde ajunge ca guvernanta si unde ramane din pricina durerilor de belly. (ma rog, se mai plimba pe ici- pe colo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

era "la fraga" (nu dati banii pe ea!)


next

la balciul din brighton i se ofera un ceainic castigat la tir si un ghicit al viitorului gratuit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Tess d'Uberville ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Nu chiar :)

Urmarita de ceea ce i s-a ghicit, pleaca intr-o calatorie in Turcia sa isi gaseasca vii
torul. O insoteste un vecin ursuz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

in timpul calatoriei isi gaseste ma degraba trecutul, isi constientizeaza vocatia (si ia lectii in dirctia asta).
Si se marita cu vecinul antipatic, intr-un final, dupa ce a cunoscut cele 6 persoane pe care i le daduse-n bobi ghicitoarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

fuse "strania calatorie a domnului daldry"

si daca vorbiram de un scriitor francez care scrie despre englezi, sa permutam (cu mentiunea ca personajul se da, totusi, (fost)bancher englez - dar imprumuta o gramada din biografia unui pictor francez)

Mergi la inceput