Nou stil de viata - suntem niste frumoase :)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hellloo

o primavar frumoasa si senina va doresc si eu!!si cate o pt fiecare!

eu cu kg stau tot la fel (desi la dulciuri nu am reusit de fapt NU VREAU!! sa renunt!!). la Cola am inceput sa renunt, desi nu beam asa mult, 1 pahar pe zi, maxim 2 daca eram plecata in vizite :))
deci, kg oscilez intre 55-56!! am spus ca este ok si un 57 la 1,68 nu?? dar astea 2 kg vreau sa le pastrez sa le pot depunde :)) in concediul din vara!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Buna dimineata dragelor!

Madalina, imi amintesc de tine, bine ai revenit!

Mik,

N-am mai trecut de mult pe aici dar va citesc din cind in cind.
Eu dieta nu tin, incerc sa impac si capra si varza, adica fac sport de cel putin 3 ori/saptamina si incerc sa ma tin departe de dulciuri desi cind vine vorba de ciocolata neagra mai fac o exceptie din cind in cind.
Am avut abonament la sala si m-am dus citeva luni, insa m-am plictisit asa ca de vreo luna m-am hotarit sa combin alergatul cu yoga si greutati, dar nu toate odata. Azi dimineata, pentru ca m-am sculat devreme, am fost la alergat si apoi am facut abdomene acasa. Miine sper sa ajung la yoga sa-mi mai intind nitel muschii.
Cu kg stau la fel, am invirt in jurul cifrei 70, plus sau minus 1 kg.
Va pup pe toate si promit sa mai trec pe aici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Pardon, eram in vacanta !
Eu nu mai fac nimic, ramin asa ca o "vacutza" cu cele 54kg ale mele. A inceput sa-mi placa asa mai dolofana, ma intreb daca sunt bine la toate nivelurile.

In vacanta a trebuit sa merg mult pe jos 8 km dintr-un foc caci eram in satul de vacanta fara piine si cu brutaria inchisa pe motiv de concediu.

Hai veniti sa ne punem toate pe treaba.

la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Hello, fete frumoase si subtirele!

Am trecut sa va salut, sa vad ce mai faceti, cat de slabe ati ajuns (ca frumoase stiu sigur ca ati ramas).
Eu sunt bine, la fel si Meri a mea. Nu va spun cate kile am (ca sa nu radeti prea tare) dar va anunt ca fac zilnic sport, merg la sala si mananc atent-supravegheat. Si... degeaba. Pot sa mugesc cat ma tin plamanii! Noroc ca (inca) stau bine la capitolul umor si buna-dispozitie!

Va imbratisez cu drag si dor
Ela




www.youtube.com/watch?v=xiIm0elzalI&feature=related" target="_blank">THAT's ME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Auzi, Tzuni, daca scot "silfidele" din titlu vii inapoi ? Please !

Raportez ca am pierdut un kil amarit de ieri pina azi ca am frisoane si greturi. rau !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Mik, viu ... sa rumeg la umbra, langa voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

hello,

wow...lume noua :)...cand am postat mesajul nu credeam ca o sa mai posteze asa multa lume dupa :)

Sper sa ne motivam si sa slabim primavara asta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Mihaser,
si eu zic sa ne motivam una pe alta, ca altfel nu merge.

Mersi Vivianei ca ne-a schimbat titlul.

Delidana, si mie imi place yoga, trimestru asta insa nu m-am inscris ca aveam cursuri de martea in acelasi timp cu un curs de tinut.


La noi e ceva de groaza, iar ninge ! nu chiar ca la Paris, dar tot nu vine primavara.
Cum mai e in Ro ?

Va pup pe toate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata dragelor,

Lume noua! Tzuni, nu te-am mai vazut pe aici de.....mult. Ce mare s-a facut Meri, si ce par superb are! Intotdeauna mi-au placut cirliontii.

Mik, poate gasesti alta zi pentru yoga. Eu as putea sa fac si acasa dar n-am nici o tragere de inima de una singura.

Ce-o face Daniela....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna dimineata, frumoaselor! Ce de lume pe aici! Va pup si va imbratisez.

Tzuni, ce mare a crescut Meri si ce frumoasa e!

Mik-ule, ti-a trecut starea de rau? In Ro e frig, dar inca nu ninge ca la voi (m-am uitat pe prognoza, s-ar putea sa avem lapovita la noapte si eu sunt in delegatie si am doar haine de primavara la mine).

Delidana, tot sportiva, cum te stim!

Mihaser, cum e pe acolo? Ziceai intr-un post ca nu-ti prieste. Sper ca nu-ti prieste in privinta mancarii, nu altfel.

bb_yasmi, ce bine ca te mentii. Nici eu n-am renuntat la dulciuri, dar la mine se vede .

Eu am avut un inceput de an foarte-foarte aglomerat. Proiecte noi, proiecte vechi, shortage de personal, de-astea. Delegatii cam 80% din timp. Si acum e cam la fel. Mai rau e ca in conditiile astea nu ma pot organiza cu mancarea. M-am cantarit adineauri, am 61.8. Astept auspicii mai bune sa ma apuc si eu de treaba...

Va pup pe toate, mai trec pe aici. Spor la slabit, va fac galerie de pe margini .

Mergi la inceput