Retete pt copii reinventate de bucatarul Unisol

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fr3ya2o spune:

Sau cei care au dormit tot concursul si acum in ultimele 2 zile cresc ca ciupercile dupa ploaie.Speram sa se faca verificarile necesare,eu am renuntat de ieri sa mai adun voturi,nu are rost sa stresez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Reteta primita pe mail de la ralukraluk:

ROSII UMPLUTE CU BRANZA DULCE

250 g branza dulce
marar tocat marunt
putina smantana pentru omogenizare
sare
4 felii bacon taiat cubulete mici
8 rosii mici

Se taie un capac la rosie, insa nu de tot, se mai lasa aprox 1-2 cm sa fie prins de restul rosiei, se scobeste si se umple cu toate ingredientele

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabiradu spune:

Imi plac foarte foarte mult rosiile umplute ,as manca zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goji spune:

Scuze pentru retete,nu am stiut ca sunt si pe alte site-uri ,le-am luat de la o prietena de-a mea. Am participat asa ,si-mi pare rau,nu am stiut ca sunt copiate toate.Mii de scuze datorez tuturor.
Va rog din suflet sa le acceptati.
Va multumesc pentru atentionare,de acum o sa fiu mai atenta la ce prieteni imi aleg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisoarakui spune:

BUNA ZIUA! CAND AFLAM CASTIGATORII LA CONCURSUL CARE S-A INCHEIAT ACUM DOUA ZILE?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Azi se incheie. Inscrierea s-a incheiat acum 2 zile!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Voturile au fost numarate iar castigatorii sunt:

1: rabarascu
2: naskwik
3: isabm

Astept pe PM sau mail andraf@desprecopii.com datele voastre personale cat mai curand posibil: nume/prenume, adresa/cod postal, nr telefon/adresa mail si user DC.

Felicitari!

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenica13 spune:



Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Intrebare-(fara suparare)- sunt, de exemplu, participanti care au pana in 10 posturi , care au o sumedenie de voturi de la altii care la randul lor au cateva postari facute si cred( ca nu pot verifica) unii inscrisi dupa startul concursului.Si atunci, ma intreb:

1.e corect asa:hai sa vanam concursuri, aparem din neant si votam la greu...care, cine, cum poate.Adica....eu ca membru activ pe aici..stiu, n-am voie sa cersesc voturi unu-ca nu-i fair play, doi ca esti descalificat, dar cei care apar doar la concursuri..."cu arsenalul pregatit".Asa e corect?

2.stiu ca reteta mea nu-i cea mai cea...dar e a mea, e simpla...si e reala.Nu ma astept sa castig pentru ca nici tura trecuta cand aveam suficiente voturi( nr. concursul cu poeziile "unisol in bucatarie") nu m-am clasat nici macar pe locul 3. Dar nici nu pot sa tac, cand lesne observ tertipurile care se folosesc pentru a ajunge, vorba aceea, la "cascaval". Consider ca ar trebui sa se tina cont si de cei care chiar inseamna "forumul ".


trebuia gandit la "chestiunile astea" inainte de inceperea concursului,nu la finalul lui,chit ca convine sau nu cuiva
se putea concepe ceva gen :au voie sa voteze cei cu minim de 50-100 de comentarii,cei cu contul deschis pana la data concursului,etc.
e dureros sa fii membru activ pe forum si sa nu ai sansa sa fii votat,apreciat ,dar asta e situatia ,bine ca n-a fost cu like pe FB ca atunci ati fi vazut sute de like cu conturi false la o banala omleta sau 2 oua umplute

felicitari castigatoarelor ,sa foloseasca din plin premiul castigat...eu sunt curioasa cum va reinventa retetele castigatoare Adi Hadean !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

las' ca a mai crescut numarul membrilor dc, asta-i important!

felicitari castigatorilor. mult succes in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naskwik spune:

Va multumesc pentru felicitari si eu sunt curioasa sa vad retetele reinventate

Mergi la inceput