Clubul "babelor" FIV-oase 65

Clubul "babelor" FIV-oase 65 | Autor: o-baba

Link direct la acest mesaj

cap 1 cap 2 cap 3 cap 4 cap 5 cap 6 cap 7 cap 8 cap 9 cap 10 cap 11 cap 12 cap 13 cap 14 cap 15 cap 16 cap 17 cap 18 cap 19 cap 20 cap 21 cap 22 cap 23 cap 24 cap 25 cap 26 cap 27 cap 28 cap 29 cap 30 cap 31 cap 32 cap 33 cap 34 cap 35 cap 36 cap 37 cap 38 cap 39 cap 40 cap 41 cap 42 cap 43 cap 44 cap 45 cap 46 cap 47 cap 48 cap 49 cap 50 cap 51 cap 52 cap 53 cap 54 cap 55 cap 56 cap 57 cap 58 cap 59 cap 60 cap 61 cap 62 cap 63 cap 64


Aristica: Nu m-am gandit ca voi ajunge aici, dar, dupa 4 ani de analize, operatii, fertilizari in vitro si nenumarate sperante, iata-ma, tanara, intr-o casnicie minunata, alaturi de un om minunat, cu o casa plina de lighioane si prieteni, dar fara un copil. Nu-i nimic. Ca asta nu-i tot ceea ce detin. Detin prietene virtuale (si nu numai, caci unele dintre voi au devenit prietene "reale"). Prietene care trec prin aceasta viata cu speranta ca vor deveni mame. Prietene care apeleaza la tehnicile pe care ni le ofera medicina secolului XXI.
Suntem de multi ani pe acest forum. Am citit mult. Noi am fost aici, incurajand sute de fete. Sunt convinsa ca nu exagerez cand spun "sute". Suntem spijin pentru ele. Dar, suntem sprijin si pentru noi, "babele". Acest apelativ nu se refera la primaverile noastre, ci la anii de incercari, la sperantele noastre incomensurabile.
Suntem imprastiate prin Romania, sau chiar in afara ei. Nu ne putem cunoaste toate, nu ne putem intalni. Dar ne sprijinim zilnic. Haideti s-o facem aici, in "clubul" nostru, pana cand vom parasi aceasta parte "dureroasa" a forumului, invingatoare.

Info utile (IVF blogs, articles, RIF):
1. Dr. Thomas G. Hannam Fertility blog/Toronto/Canada (Protocols, RIF, FAQs) www.fertility.ca/" target="_blank">aici
2. Dr. Edward Ramirez Women's Health and Fertility blog/Monterey Bay/California aici
3. Immune Issues Fertility Friends Immune Board/UK www.fertilityfriends.co.uk/forum/index.php?board=52.0" target="_blank">aici
4. Calcium Ionophore (Treatment for improving fertilization rate) www.fertile.com/Calcium-ICSI.html" target="_blank">aici si aici
5. www.farmaexpress.ro/" target="_blank">medicamente din strainatate
6. www.scritube.com/medicina/NOIUNI-DE-ORGANOGENEZ2320162216.php" target="_blank">stadiile carnegie
7. www.ivf.ca/duedate.php" target="_blank">Ziua testarii bhcg

Gravide: dupa prea mult timp
adrianaady
smaick


Mamici:
Adi, mami de Ana si Ioachim (25.10.2010), 5 IA, FIV 1 punctie oarba, FIV 2 reusit, ambele dr Kovacs, Budapesta;
many_bani, 1993 sarcina obt. natural, avort spontan 10 sapt.; 2008aprilie-FIV1 sarcina oprita din evolutie 12 sapt.; 2008oct. - FIV2 nereusit; 2009feb. - FET rezultat inima ei si a sotului, Vlad; 2011feb. - FIV sarcina oprita din evolutie 13+ sapt.; FET 2 martie 2012, nereusit;
tamys - mami de gemeni - FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV

Tatici:
tanno25 mandru purtator de oligoastenoteratozoospermie severa, cu 3 FIV-uri la activ: fiv1-dec 2009 Szeged/Zadori, fiv2-martie 2010 Szeged/Zadori, fiv3 Budapesta/Kovacs. Din cel de-al treilea a rezultat Bogdanel;

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns o-baba spune:

un capitol frumos si vesel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Lara, yey!!!!!! pentru noul beta!!!!



Daniela , spor la treaba. Urasc si eu faza cu mutatul mobilelor, al lucrurilor, praful, curatenia de dupa, nervii pe care ii ai in perioada aia.... Ih!...... Dar pe urma la cine va fi frumos?! Si cine va mai veni unde e asa de frumos?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Lara, inca o data felicitari! Ai adus norocul la Cluj, sper sa te urmez


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Lara Sarcina usoara!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Lara FELICITARI

amalia tsakoniati


FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Neata, fetelor! In weekend am fost plecata, fara acces la net, ieri am bananait toata ziua, abia seara am citit pe forum si am zis sa astept beta 2. So:
Lara dear, felicitari! Sa fiti sanatosi, sa ai o sarcina usoara si la termen!
Sa iti zic cum am avut eu beta la sarcina unica:
10 dpo - 11
12 dpo - 52
17 dpo - 762
24 dpo - 7996

P.S. - in timp ce scriam, ai facut capitol nou, am sters postarea de acolo si am mutat-o. As fi furat eu copii zau...mai ales ca m-a topit nepoata-mea (3 ani), e o scumpa.

About me: Sunt in z5 si am inceput de ieri prednisonul 10 mg, bag o gramada de chestii, le voi posta putin mai tarziu.
Lara, tu ai redus sarea? Nu voi pune la mancare (nu ca as gati eu foarte mult), am probleme cu branza, cu painea fara sare e destul de OK. Ma gandesc ca voi tine dieta si voi manca multe cruditati.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moromeata spune:

Lara, pai normal ca nu scria nimeni aseara. Toate asteptam beta-ul tau si cum nu mai venea...toate nazbatiile mi-au trecut prin cap. Te rog, de acum incolo, fa o dare de seama mai rapida ca altfel neuronu ala singuratic al meu pleaca la cules de mure.
Edit: inca odata, felicitari, esti cat se poate de...oficiala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ioi, Lara, de as avea eu macar picioarele Tinei.... ce fain ar fi...



Eu m-am trezit la 3 si nu am mai adormit la loc. Si sunt fresh, nu ma simt obosita. Ce luna o fi oare afara?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

super beta. tot asa s-o tii iti doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_grasa spune:

HELLO ce bine ca ati inceput din nou sa scrieti mai fetelor...
Ma simteam asa de singura huhurez pe aici si vorbeam mai mult eu cu mine

LARA te rog sa nu mai dispari asa pentru ca se pare ca I'm addicted to you vorba Shakirei.BETA , insa ma asteptam de la tine la o figura frumoasa....

Pe ELLY o astept, o astept si iar o astept si ea nimik

QIAO nu mai zice nimicutza de Gugu eheee...

pe toate celelalte fete le imbratisez cu drag

Eu ma plictisesc cu gratie astazi, ieri am gatit bunatati: vitel la cuptor, fasole verde cu putin usturoi, conopida gratinata si icre false. poftiti la masa daca va e pofta, foame.

Clocitul e ca si cand nu ar fi, adica in afara de o usoara, usoara presiune pelviana nesi' maxima

VA ROG SA IMI RECOMANDATI UN SERIAL CA NU MAI STIU LA CE SA MA UIT>>>>LE-AM DEVORAT, LE-AM ADUS LA ZI PE TOATE SI vorba INNEI sunt boring rau

-3 inseminari la Giulesti-rezultat 0
-1 FIV cu profesorul Poiana-embrioni ziua 3 rezultat 0
- FET acelasi medic rezultat0
-acum sunt in focuri FIV2 dr.D Biogenesis( transfer blasto)
DOAMNE DOAMNE ma va ajuta sa fiu mamica in curand !

Mergi la inceput