recomandari piese de teatru - de mers cu copiii

recomandari piese de teatru - de mers cu copiii | Autor: Elag

Link direct la acest mesaj

Deoarece am copii mai mari (peste 9 ani) am inceput sa merg cu ei si la "teatrele de adulti". Dar, desigur, nu pot sa merg la orice piesa... Si nu am gasit nicaieri recomandarile de la cinema sau tv (AP, peste 12 ani etc...)
Asa ca va propun sa deschidem o lista de piese genul "child-proof" la care sa nu fim surprinsi de scene prea explicite.

Deschid eu lista :
- "Sambata, duminica, luni" - la Teatrul National - o comedie de familie, placuta
- "Dineu cu prosti" - la Teatrul National - comedie
- "Titanic Vals" - Teatrul Notarra - o versiune clasica a unei opere clasice :)
- "Tati si Fii" - Teatrul National - drama adevarata

Va invit cu drag sa adaugati!

Ne vedem la teatru

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Noi mergem sambata si duminica la Opera Romana,spectacole de balet pentru copii.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

Cu fata mea (care e la gimnaziu) am fost chiar si la spectacolele de la Opera de seara - in special la Verdi :)
Dar la teatru chiar nu mergeti cu copiii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana71 spune:

Buna,

In afara de ce ai spus tu (de fapt la "Dineu cu prosti" nu am ajuns inca) eu am fost cu baiatul meu (12 ani si jumatate) la Teatrul de Comedie la "Doamne...ce macel", la "Clinica" (asta nu prea i-a placut si sincer, nici mie nu mi-a spus mare lucru), "Avarul indragostit", la Nottara la "Scandal la opera" si "Sotul pacalit" , la National la "Ivan Turbinca". De astea imi amintesc acum.... am mai fost la o piesa la Metropolis, dar nu-mi amintesc cum se numea. Plus la Odeon la "Micul Print", "Aventurile lui Habarnam" si "CFR -Cometa, Copilul si Catelul".
Intetionez sa ajung la "Gaitele"-varianta de la Metropolis si tot acolo la "Fantoma, dragostea mea", la "Dineu cu prosti". Am inteles ca e ok si "Natura moarta cu nepot obez" de la Odeon.

Cel mai mult i-a placut "Titanic vals" si "Doamne ..ce macel".

La opera am ajuns la "Madam Butterfly" si surprinzator i-a placut foarte mult. Si mie de altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

Ana,multumesc mult pentru recomandari!!!

Mergi la inceput