Creare grup Facebook - cum fac?

Creare grup Facebook - cum fac? | Autor: Raza de soare

Link direct la acest mesaj

Buna dimineata!

Pe scurt: am 2 conturi pe fb, unul "personal" (pentru familie), unul cu nume gen "X vinde". In cel de-al doilea vreau sa creez un grup, insa...nu am butonul Create group, asa cum am la "personal".

Imi explicase cineva ca apare in momentul cand fac parte dintr-un grup, asa ca m-am inscris imediat la unul asemanator, dar butonul respectiv tot n-a aparut.

Am doar buton Create page, insa eu vreau grup, nu pagina.

Cum procedez?

DE VANZARE, PENTRU COPII SI MAMICI. SUPER OFERTE!!!

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zala spune:

Ai doua conturi sau un cont si-o pagina pentru vanzari? Daca ai cont personal prin intermediul caruia ai facut pagina, atunci poti crea un grup din numai din contul personal.

Daca ai doua conturi separate, atunci sigur ai optiunea de creare de grup in al doilea cont.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Am 2 conturi separate, cu 2 adrese de mail diferite.
In unul, sa zicem "Raza", am buton Create group. In al doilea, "Raza vinde", nu exista asa ceva. Si eu cu al doilea am treaba, in el vreau sa fac grup. Si nu pot.

DE VANZARE, PENTRU COPII SI MAMICI. SUPER OFERTE!!!

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Ca spuneai de pagina, Zala.
In "Raza vinde" am optiunea de creare pagina, dar pe pagina pot posta doar eu si altii pot doar sa comenteze.
Ei, eu vreau grup, sa poata posta oricine, sa isi faca albume de vanzari, chestii de-astea.

Eu nu pricep...de ce la "Raza" pot si la cel unde am nevoie, nu?

DE VANZARE, PENTRU COPII SI MAMICI. SUPER OFERTE!!!

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

poate ca unul ti se deschide fix pe profil si al doilea pe home...eu din home vad optiunea create group, din profil nu o vad...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zala spune:

Iti apare in stanga grupul in care te-ai inscris? Daca da, vezi daca-ti apare 'more' sub el si da clic. Ar trebui sa-ti apara optiunea 'create group'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zala spune:

Exista si optiunea de a-i lasa pe altii sa posteze pe pagina, de a-i lasa sa adauge foto si video. Uita-te in 'manage permissions'.

Edit: 'manage permissions' e optiunea in panelul de administrare si la pagina si la grup, dar tu n-ai nici una, nici alta, deci n-ai cum sa-l vezi :) Deci, atat grupul cat si pagina te lasa sa hotarasti daca vrei ca si altii sa posteze, sa puna foto si video. Poti sa-i lasi sa faca asta si sa vezi numai tu sau sa vada toata lumea.

Edit 2: link cu diferente intre pagina si grup https://www.facebook.com/help/162866443847527/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zala

Iti apare in stanga grupul in care te-ai inscris? Daca da, vezi daca-ti apare 'more' sub el si da clic. Ar trebui sa-ti apara optiunea 'create group'.

Da, apare grupul.
Nu, nu apare nici un alt buton langa/sub grup.

Cat despre pagina...repet, nu vreau sa creez una. Eu vreau gruuuupppp.... Si vreau grup strict in "Raza vinde"!

DE VANZARE, PENTRU COPII SI MAMICI. SUPER OFERTE!!!

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zala spune:

N-am zis sa-ti faci pagina, ti-am zis doar ce-i cu ele.

Daca-ti apare grupul, poate trebuie sa mai astepti pana cand realizeaza si Facebook asta :) Vezi mai tarziu sau maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zala

Daca-ti apare grupul, poate trebuie sa mai astepti pana cand realizeaza si Facebook asta :) Vezi mai tarziu sau maine.

Intreb cu speranta-n suflet: e posibil? Ar putea avea vreo legatura cu numarul de grupuri in care apar? Ca daca-i asa, ma bag in toate.

Multumesc mult pentru explicatii, am mai invatat ceva cu ocazia asta. Eu si fb inca suntem in perioada de tatonare.

Nina, sa nu razi, dar ce spui tu acolo e in alta limba, necunoscuta mie.

DE VANZARE, PENTRU COPII SI MAMICI. SUPER OFERTE!!!

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Vrei tu neaparat grupul tau? de ce nu te alaturi unuia deja existent?

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput