Targoviste (15)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

In primul rand sanatate multa tuturor bolnaviorilor si sper cand intrati data viitoare sa auzim numai de bine.

Flori esti tu bolnavioara sau Edi?

Miha distractie placuta la tumultul de partiuri si sper ca soata ta sa nu aiba nimic serios si sa fie decat ceva pe sistem nervos. Mutarea intr-o tara straina, la un loc de munca nou nu este usoara. Si eu sunt una care am probleme cu stomacul daca sunt stresata.

La mine liniar: servic- sala-acasa-ploaie.

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Cristina la mine e buba. Edi s-a reintors la gradi de azi. A fost si el 2 saptamani bolnavior.

Miha sanatate sotului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Flori ce ai patit mami? E raceala sau altceva? Hai ca ma sperii....Cand termina Edi te ia pe tine. Daca e raceala baga si tu lamaie si miere la maxim.

Eu sunt bine numai ca afara ploua de rupe. Am ajuns la sala cu pantalonii uzi fleasca. Si acum la servic am stat sa ma usuc langa calorifer care este unul cu fan si se opreste cand are el chef....

In rest nimic nou. Azi este dezlegare la peste deci sunt fericita ca pot pune in gura altceva decat vegetale.

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

La noi se anunta potopul azi dupa amiaza. Deja bate vantul destul de tare.

Flori cum te mai simti?

Miha cum i-au iesit analizele sotului?

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Ieri am reusit sa evit potopul. Cand m-am dus acasa ploua dar potolit si de dimineata la fel.

Sa aveti un weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Seara buna!

Maine ma intorc la scoala cu forte proaspete, complet refacuta. Marti am inspectie la clasa ....asta asa, ca dupa o saptamana de stat acasa.
Edi e bine....umezeala asta il cam supara. Sunt tot timpul in alerta. Maine se duce sotul sa-l programeze la salina din oras....am auzit ca e ok. Vedem....

Cam atat!
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Flori ma bucur ca esti bine. Si eu am auzit ca e bine la salina la targoviste. Eu iti recomand vara sa-l duci patru sesiuni la Slanic Prahova. Vei vedea diferenta. Noi nu am dus-o pe Roxy intr-un an si s-a simtit iarna ca si ea este sensibiloasa.

Si la noi toarna. Vin inundatiile din sudul Angliei catre nord...
Ieri am fost la Christmas Market si am avut asa o nostalgie cand am vauzt calul Sabrina de la carusel pe care Roxy cu doi ani in urma calarea...

Eu va doresc o zi super si va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Nimeni pe aici...
Eu aseara am fost la balet. Am vazut Spargatorul de nuci. A fost superb.

Azi a inceput sa fulguie la noi. Sper sa vina o zapada mare LOL.

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Revenim si noi cu vesti de la salina. Aseara am fost cu Edi la prima sedinta.E foarte incantat. I-am facut abonament de 10 zile (2 ore/zi - 100 lei - mi s-a parut f ok oferta, plus ca poate sa stea cu el cineva, fara sa plateasca vreo taxa suplimentara). Sper sa vedem si ceva rezultate. Din cauza ca e tot timpul infundat pe nas a trebuit sa intrerupem si sedintele de logopedie...lucram in zadar pentru ca el nu poate articula corect sunetele vorbind tot timpul pe nas. Sper ca dupa astea 10 sedinte sa putem relua logopedia.
Mai nou vreau sa-l duc la pian. El se uita f mult la "Miciile genii" (desene animat cu multa muzica clasica pe fundal). I-a intrat in cap o melodie auzita acolo, pe care o fredoneaza tot timpul. Duminica seara ne-a socat cand l-am auzit reproducand la o pianina (la un joc pe calculator) melodia respectiva. in prima faza am sunat tot neamul sa vad cine l-a invatat melodia....am ajuns la concluzia ca a invatat singurel, tot jucandu-se la pianina aia, pana i-a iesit melodia. Mi s-a parut fantastic...drept urmare am zis sa incercam sa-l ducem la pian. Poate m-am tacanit....nu stiu.

Cristina pe mine ma apuca depresia cand ma gandesc la zapada.

Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Flori ma bucur ca ai asa vesti bune, ca sunteti ceva mai bine. O sa vezi diferenta de la salaina - acum nu stiu daca acea camera cu sare are acelasi effect ca o salina adevarata dar tot este bine cat de cat. Este foarte bine ca i-ai descoperit un talent ascuns. Poate muzica este ceea ce ii place lui si ar trebui incurajat. Daca are ureche muzicala nu mi-as face probleme cu intreruptul lucrului cu logopedul pentru ca va prinde din urma.

La mine n-a venit ninsoarea bat-o vina. Chiar s-a luminat cerul dar tot este frig. Eu vroiam zapada ca sa fim off de la servici macar o zi ca am nevoie de o zi in plus de odihna...

Miha n-ai mai zis nimic. De getik ce sa mai zic - e disparuta in misiune.

Va pupic si sa aveti o zi super.

Mergi la inceput