Aradence DC (176) - cu gandul la Moni :(

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Miha, La multi ani baietelului care v-a ales drept parinti !
Gabi nasol cu ochiul...Ce zice doctorita?
Niko felicitari antrenorilor si patrupedului !

Fetelor voi stiti ceva de Ghita?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

salutare

La multi ani Matia .Miha sa va traiasca flacaul si sa va bucure inimile toata viata impreuna cu fratiorii lui.
Si noi suntem intr-o alergatura continua munca ,scoala gradi ,palat si tot asa.In rest nimic nou.

Gabi cum esti? Sper ca te-ai recuperat total ,ca a trecut ceva timp de la operatie.

Azi am fost la cimitir ,de ziua mortilor ,am trecut si pe Moni i-am transmis salutari si din partea voastra .Avea atatea flori ,nu vreau sa cred ca e departe ...
M-am intalnit si cu mama ei si cumnata-sa Corina (parca asa o cheama ),erau doar ele ,saraca nu-si mai revine e distrusa ,de fapt nu stiu cum ar putea accepta ,asta e.
Detalii din familia lor nu stiu ,doar atat a pomenit de o tipa din constanta ,daca stiu ceva ,dar nimic concret .Dar eu cum intru rar pe aici n-aveam ce sa stiu ,de fapt nici nu stiu ce trebuia sa stiu. Stie ea probabil ceva dar n-a continuat si eu cum sunt mai rezervata nici gand sa descos pe cineva ca nu-i genul meu ,nu-mi place mie sa dau detalii despre mine daramite sa "sap "in sufletul omului.

o noapte frumoasa ,nu ca vremea de afara care ma deprima ,vreau soareeee si calduraaaa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Buna dimi,
Ieri s-a implinit un an de cand s-a dus mami meu Suntem destul de abatuti si tristi in perioada asta. Eu de mult nu am mai plans, dar pur si simplu imi vine, imi plange sufletul de durere si dor. Sa nu mai spun de tati meu, care ieri dimineata se ineca in plans ...e greu fara mami Am avut un an destul de greu, cu multe incercari de la Dumnezeu, dar mami, de acol' de SUS a vegheat asupra noastra.


Si eu am fost ieri la cimitir si m-am oprit pe la MOni cu un buchet de flori din partea noastra. Un mormant plin cu flori si candele, ingrijit cu multa dragoste...

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace pe toti cei ce i s-au alaturat LUI!

Lipsesc motivat de pe forum pentru ca starea mea de spirit nu e deloc una buna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Clau , ca de spus nu stiu ce sa-ti spun sa-ti fie mai usor.

N-am mai vorbit de-o vreme nici cu Ghita si nici cu Cristi (apropo, Ramona o cheama pe sotia lui).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Eu chiar nu am timp si nici chf de probleme. Le am pe ale mele. Imi pare tare rau pentru familia Monicai...imi pare tare rau ca acum au asa probleme!
Pe mine m-a sunat miercuri sotul Monicai, Ghita. Eu nu am mai vorbit niciodata cu el la telefon pana atunci...banuesc eu ca mi-a luat numarul din telefonul Monicai si a inceput sa-mi spuna o gramda de povesti!!! Damn! Nu stiu foarte clar de ce m-a ales pe mine pentru acele confesiuni. Nu stiu cum naiba am intrat eu in povestea asta!!!! Oricum l-am cam expediat, nu aveam timp de vorba....
Eu marti mi-am ingropat tatal asa ca.......TOTI AVEM PROBEME
As vrea sa stie si mama Monicai ca habar nu am ce se intampla si ce caut eu in aceasta poveste! Eu am tinut tare mult la Monica
Am postat aici un mesaj cu specificatia ca Ghita ar avea nevoie de consiliere, am fact acest lucru pentru ca in confesiunea abradacabranta pe care mi-a facut-o a pomenit de cateva ori cuvantul sinucidere si scrisoare de adio!
O zi buna va urez!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Daniela, condoleante. Imi pare rau pentru pierderea ta. Nu stiu ce postare de-a noastra te-a suparat dar tonul tau asta da de inteles... Ildi a spus doar ceva ce i-a mentionat mama Monicai dar fara nicio aluzie rautacioasa...ca a spus clar ca nu stie ce a vrut de fapt sa spuna mama Monicai cu asta.
Ce ne spui de Ghita este grav. O sa-l sun acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Offf...am vorbit cu Ghita. Ii ok, a zis ca a avut zilele trecute o cadere cand a si sunat-o pe Daniela. Se simte singur si e de inteles, nu prea are pe nimeni si nici noi nu l-am mai sunat niciuna. :(
Mi-a povestit de copii. Tudor n-a prea dormit azi noapte din cauza de urechiusa dureroasa. A fost la medic si e sub tratament. Diana a fost vineri la Palatul copiilor la petrecerea de Haloween si a castigat mentiune la pictura-desen si premiul trei la costume. A fost foarte fericita. A imbracat-o Ramona in araboaica. Are in continuare momente cand plange din orice... Nu mai vrea deloc la biserica sau la cimitir, probabil pentru ca ii trezeste amintiri triste sau pentru ca nu vrea sa accepte ca mama ei nu mai ei (aici vorbesc din experienta proprie, nici eu nu mergeam la cimitir deloc). Poate totusi ar fi bine sa mearga la psiholog.
I-am spus lui Ghita ca motivul pentru care vorbim mai des cu mama Monicai e pentru ca si noi suntem mame si ne gandim cat de mult sufera ea ca si-a pierdut fiica.
Cat despre neintelegerile dintre ei...fiecare are dreptatea lui. Sunt oameni buni toti si sunt sigura ca se vor intelege pentru copii pana la urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Am citit si eu...off ce greu trebuie sa fie si pt Ghita...pana la urma el e tatal copiilor si responsabilitatea cea mai mare e a lui...
Si daca nici nu se intelege cu socrii si cumnatul e ff greu...Relatia cu socrii e mai dificila mereu si in acest caz si mai grea...Pacat imi pare rau pt Ghita incerc sa ma pun in locul lui si imi imaginez ce greu trebuie sa ii fie...
Cred ca si mamei Monicai ii e fff greu...inca o data spun ca imi pare rau pt neintelegeri e pacat ca isi ingreuneaza situatia si asa fff grea

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Bonsoir!
Eu sunt cu sufletul sus de tot, l-am hranit la Paris saptamana asta.
Carmen sunt mai bine cu ochii. Am renuntat la picaturile du dexametazona, ca am avut efecte adverse... Acum imi pun in ochi ulei de catina. Ustura foarte tare, dar e extrem de bun.
Imi pare rau ca e asa tristete la subiectul nostru.
Clau, o imbratisare de la mine.
Si eu ma tot gandesc la familia Monicai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Neata.
Gabi, am vazut poze pe FB . Foarte fain ca v-ati relaxat si bucurat cateva zile acolo. Cu avionu' banuiesc ca ati fost.
Diana11, la multi ani cu intarziere. Sa fii fericita intotdeauna langa familia ta frumoasa. Te-am vazut cu Ale ieri, foarte frumoase amandoua, la catedrala at fost?
Clau
Carmen, nu ti-a fost rau deloc in primele luni?

Mergi la inceput