Aradence DC (176) - cu gandul la Moni :(

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Ce de sarbatoriti zilele astea!
La multi ani Teodora! Dioana mai spune-ne doua cuvinte despre voi.
La multi ani Cristina! Ai schimbat prefixul, asa ca ai avut petrecere mare, nu?
Diana 11 la multi sotului tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Neatza. Nico, pe Gabi sa o intrebam daca i-a placut, ca ea a vrut la filmu' asta. Eu n-am gustat filmu', desi cum a jucat actrita din rolul principal mi-a placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:


'Neata fetelor!
La multi ani Cristinasca!
La multi ani Teodora!
Ce a-ti efectuat in weekend?V-ati bucurat de toamna frumoasa si calduroasa si de frunzele galbene si rosii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

La multi ani, Cristinacsa!

Am fost si eu vineri seara la film, apoi am mers (IAR) la paine cu unsoase si ceapa, de data asta si clisa (a adus Ada).
Am stat pana pe la vreo 2 sau mai mult...
Pe la 3 si ceva ne-am culcat...

La 6 fara 5 dimineata ne-a sunat socru-meu cu vestea la care ne asteptam in urmatoarele zile, soacra mea a murit...ieri am inmormantat-o.
In ultimii ani a fost foarte bolnava, de 6 ani (chiar dupa ce s-a nascut Adelina) nu s-a mai ridicat din par. Poate va amintiti ca mai povesteam despre ea. In ultimele luni a fost ffff rau, era un chin pentru ea.
Ma bucur ca a fost timp frumos ieri si nu a fost frig deloc.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Nico, filmul e de vizioant in liniste, nu cu gasca hlizitoare.. Si sa ai dispozitia necesara, evident.
Alina.
Nico,,noi am avut doar activitati de interior, asa ca nu am vazut frunze colorate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Alina condoleante !

Eram si eu curioasa daca v-a placut filmul.Colegele mele filoloage l-au gustat,dar dehhh noi astia mai realisti, nu-i sigur.
Niko pana dati comanda la verisoara pt Maia in stanga si-n dreapta mai bine va apucati voi de treaba .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Alina, condoleante!
Dumnezeu sa o odihneasca in pace!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Alina, condoleante!

Nu stiu ce sa mai scriu...noutati nu am prea multe, am umblat pe la doctori saptamana trecuta, oftalmo, orl, gineco, dentist... Cam atat.
Gabi, te sun, ca as vrea sa-mi operez si eu ochii...si vreau detalii.

Va pup pe toate! Sper sa ajung si eu la intalniri din astea cat de curand!

Mama Marei si a Dorei


Tren de noapte

www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Va multumesc, fetelor!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

Alina condoleante.

Cam muribund si subiectul nostru.

Eu una sunt la foc automat, lucrez mult si greu si cu capul si cu trupul asa ca sunt varza de oboseala.Na dar asta e, Dumnezeu sa-mi de-a putere ca de restul ma ocup eu. Matia si Vic au inceput si bazinul asa ca nu mai am nici o dupamasa libera.Ilinca e mortala, e tare razboinica, daca nu-i convine ceva striga la tine "leaule!!!"si o manuta apriga iti trazneste una de sa o tii minte. Incepe sa vorbeasca tot mai multe si e foarte etenta si receptiva. Din pacate a dat cu gustul de bomboane "iam -iam" si sta si plange langa usa de la camara aproape tot timpul

mie mi-a placut foarte mult filmul, eu am fost singura , am citit si cartea si stiam niste chestii care in film au fost doar finut sugerate. Am plecat cu un imens sentiment de vinovatie pentru ca astfel de drame se intampla pentru ca eu si ceilalti oameni de langa mine toleram si nu doar atat dar chiar sustinem financiar prin taxe si impozite niste sisteme bolnave si corupte cum sunt cele de asistenta sociala, sanatate si invatamant.

Carmnen felicitari pentru baietel. Sa se nasca in pace si sa va aduca bucurii.

Cristinacsa la multi ani cu intarziere.

Cristina Rubi mai mergi in real sau nu?

Cand mai facem o intalnire?

PS in timp ce va scriu urmaresc o emisiune la TV care m-a socat de-a dreptul. "Mame de bebelusi papusi" .Sunt socata , femei in toata firea isi comanda papusi bebelusi la o tipa care-i face sa arate extraordinar de apropiat de realitate si ies cu ei la plimbare, cumparaturi, etc. Una are 4 astfel de copii si -i ingrijeste cu randul cu sotulPoti sa-ti iei si prematur daca vrei Ce carucioare au, ce landouri , ce trusou, a inebunit lumea de-a dreptul. Ma duc sa ma culc , sper sa n-am cosmar cu astia.



Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput