Clubul "babelor" FIV-oase 63

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

am dat si eu o fuga sa fac sedinta de ace. am mai tras pe drum inca o boceala ... cred ca ma inspira sofatul Acolo insa 45 de min in liniste m-am simtit usoara, am plecat plutind inapoi spre servici si nu am mai bocit la volan. Initial am vrut sa ii spun dr de starea mea, dar mi-a fost rusine de femeile care erau in salon cu mine. Dar sun ZEN again

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna babutelor dragipe 17 avem punctia si pe 22 ET luam copii acasa

amalia tsakoniati


FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Am inceput procedura de fertilizare la HITMED cu dr Vaduva. A mai inceput cineva tratamentul de stimulare la Craiova?

Am emotii mari si as vrea sa mai vorbesc cu cineva care face FIV la Craiova.

Am doua cunostinte care au ramas gravide prin FIV cu dr Vaduva si care mi l-au recomandat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

marage mult succes.
cele doua cunostinte sunt cunostinte personale?
exista si niste cunostinte care nu au reusit?
mult succes, iti doresc sa fii ZEN si sa ai copii frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Ari

Qiao

amalia,mult succes!

sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

buna dragelor,
mamaaaa, ce de ati mai scris
am fost ieri la dr.si asa cum stiam o sa mergem cu donatoarea (sa dea Dumnezeu sa nu se suceasca,deocamdata e ok),intre timp asa ca sa nu ne plictisim o sa mai faca sotul o fragmentare a adn-ului,a mai facut una acum 2-3 ani,dar el zice sa vedem ce se intampla ca nu au fost chiar asa proaste ovulele mele cum cred eu .Mie mi-a dat sa fac inca o analiza RPL:CMV IgG adica cytomegalovirus-ul,voi ati facut-o? Din cate am inteles este o infectie ,sper sa nu o am si pe asta.Deci suntem ocupati $$$ si astept sa-si faca si donatoarea analizele sa vedem daca corespunde profilului,am emotii cat casa (un bloc cu 10 etaje )

Lara sa vezi ce bebelas vesel o sa ai,tin pumnii


pup fetele,hormonate sau nu si un pupic special pentru tine Qiao capul sus,e tare greu dar incearca sa-ti faci planuri de viitor,eu asa fac cand simt ca pic in butoi

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

daniela,da CMV e o infectie care se face inainte de sarcina.iGg ul sa vezi daca ai avut si ai anticorpi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui velvet

daniela,da CMV e o infectie care se face inainte de sarcina.iGg ul sa vezi daca ai avut si ai anticorpi.


da,m-am lamurit,este pe lista cu analize pt.fiv si cu siguranta am mai facut-o,nu inteleg insa de ce a insistat pe asta acuma

merci

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Daniela, infectia cu CMV este extrem de periculoasa in sarcina. Are urmari de natura neurologica foarte nasoale pentru copil (de ex. retard mental). Chiar daca ai anticorpi, sa stii ca acestia nu te protejeaza impoptriva unei infectii recurente, de aceea este foarte important sa faci si IgM (care arata infectia acuta). Daca, Doamne -fereste ai ceva infectie detectata, trebuie sa astepti sa treaca (de obicei este asimptomatica si nu are nevoie de nici un tratament - trece de la sine) si abia apoi sa continui cu embrio-transferul.
Dar, de ce nu faci tot TORCH-ul? sa stii o treaba. Eu il fac si acum periodic (am 30 de sapt de sarcina) - in fine, nu tot, doar ce e cu ris pentru mine. Dar l-am facut pe tot la inceputul sarcinii.

Iti tin pumnii sa fie ok!

Si, sa nu uit, Laaaaraaaa, hai prieteno cu beta ala mare!!!

Ari, dar ce discreta esti in ultima vreme! Tot fara net? Vreau si pentru tine sa fie o toamna cu vesti bune! Abia astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

daniela da,e bine sa faci si iGm ul.

sami mi-e dor de tine

Mergi la inceput