America (222)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmençita spune:

Va salut, fetele, sper ca nu a fost nimeni afectat de urgan si ca sunteti safe cu totii.
Eu am intrat sa va spun ceva, stiti finii mei de cununie din Boston... I-am cununat in iulie anul acesta. Fetita lor de 10 ani are o manuta care a fost afectata la nastere, a facut doua opreratii care au ajutat-o cumva, iar acum trenuie sa faca a treia operatie, insa au nevoie de un pic de ajutor:

http://www.artforanarm.com/

E o fetita deosebita, va multumim din suflet,
Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

fete din NY,
stiti cumva daca in zona Cold Spring(cred ca e Putnam county)10516 e problema cu , curentul, telefoanele...daca si asta a fost una din zonele afectate?

am o prietena care nu o pot contacta de cand cu Sandy.



michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Da, Michelle, este o zona afectata de Sandy.
Pe aici, zonele cu electricitate sint amestecate cu cele care inca nu au. Exista diferite time tables pentru cind se preconizeaza ca toata lumea sa fie restabilita.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

multumesc pt raspuns.


michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

stiti cumva de unde pot cumpara cartele telefonice pt mobil?

nu mai am nici un contract cu comp de telefoane pt mobilul meu, pt ca nu-l folosesc, dar mi-ar trebui o cartela sa fol mobilul doar pt urgentze...



michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Eu mi-am luat de la At&T, $25 de dolari pe luna, parca 250 de minute + SMS-uri nelimitate (inclusiv internationale), dar exista mai multe planuri,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Eu de ani de zile sunt pe cartela Pay-As-You-Go de la T-Mobile, $100/ 1000 de minute bune un an de zile. Imi ajung vreo 6-7 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

cam scump. vreau ceva ieftin la $20. si termen de expirare 6+ luni si cu posib de incarcare.
dar eu nu mai am numar de telefon...cartelele vin cu numar de telefon, cum /de unde le cumperi ca eu in magazine nu am vazut???habar nu am cum sunt cartelel astea. am gasit unele online dar nu inteleg cum functioneaza.


deci eu as da telef de pe mobil decat chiar in caz de urgentze (pana la masina, sau daca mai intirzii pe undeva...)

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Buna fetelor!
Am vazut c-a castigat tot Obama alegerile! Felicitari daca tineai cu el!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Nu pot sa-l suport pe Brobama. Bine, si republicanii au zis niste chestii de merita spanzurati de c**ie.

Mergi la inceput