Strategii - cum vand urgent o masina?

Strategii - cum vand urgent o masina? | Autor: cellia78

Link direct la acest mesaj

Va rog sa ma intelegeti ca nu e gluma si nici reclama mascata!

Ne-a incurcat (rau de tot) cineva si suntem nevoiti sa gasim o cale sa vindem masina in...cateva zile. Cu cine ne-am inteles initial nu merge incheiata tranzactia pt ca desi negociasem, nu mai vrea sa achite suma, de fapt vrea sa dea mult mai putin.
Si da, suntem disperati sa o dam, dar nu pe degeaba.

Deci, cum vindem noi masina in cateva zile?

Da, o ducem la targ maine, dar suntem efectiv incoltiti de timp - saptamana viitoare trebuie sa plecam.

Multumesc de idei!





Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Autovit, anunturi pe mercador, okazii (da' te costa si e complicat!), tocmai, grupuri pe fb. Reducere de pret. Si...detalii despre masina. Poti sa ne spui si noua, nu stii pe unde umbla cumparatorii.

DE VANZARE, PENTRU COPII SI MAMICI. SUPER OFERTE!!!

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Eu as pune si anunt in geamul masinii. Prin oras citesc mai multi si o si vad in "carne si oase". Anuntul fara pret, doar detalii (an fabricatie, km, motorizare, combustibil). Si, desigur, scris sa se vada: urgent si convenabil!

Asta nu exclude ce zice Raza mai sus...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Vreti sa o vindeti ca plecati sau pentru ca aveti nevoie urgent de bani?
Daca nu banii sunt urgenta, o puteti lasa la cineva de incredere sa o vanda urmand sa va trimita banii.

Sau sa luati bani imprumut de la cineva lasand gaj masina, sa o vanda si sa-si recupereze banii, cu procura notariala sa fie imputernicit sa faca tranzactia.

Vanzarea contratimp nu poate fi facuta cu un pret convenabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Cellia, ce masina si cam la ce pret vrei sa vinzi?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Multumesc din suflet pt ca v-ati facut timp de subiectul meu!

Se pare ca cineva undeva chiar ne iubeste. Pt ca ceea ce ni s-a intamplat a fost noroc chior. Aseara la 8 fara ceva am pus anunt pe un site, la ora 8.15 negociam la telefon cu viitorul proprietar, la ora 9 a vazut-o si am batut palma. Si ne lasa si masina spre folosinta pana cu o zi inaintea plecarii! Sincer, desi ma consider om bun, eu una nu cred ca as fi facut ce fac oamenii astia - sa achite o masina si sa o mai lase fostilor proprietari; pt ca e riscant, dc Doamne fereste o lovim taman acuma ?

Ca tot am fost intrebata, masina e o Solenza, fara fitze si pretentii, dar e ca din cutie ca am folosit-o numai in oras, la cumparaturi si iesiri in parc; deci rulajul ei e bun si asta a cantarit mult, pe langa dotari si cum a fost pastrata.

Doamne, in ce stres si trepidatii am trait ieri cateva ore!

VA MULTUMUESC MULT!

Multumesc DC!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui cellia78

Multumesc din suflet pt ca v-ati facut timp de subiectul meu!

Se pare ca cineva undeva chiar ne iubeste. Pt ca ceea ce ni s-a intamplat a fost noroc chior. Aseara la 8 fara ceva am pus anunt pe un site, la ora 8.15 negociam la telefon cu viitorul proprietar, la ora 9 a vazut-o si am batut palma. Si ne lasa si masina spre folosinta pana cu o zi inaintea plecarii! Sincer, desi ma consider om bun, eu una nu cred ca as fi facut ce fac oamenii astia - sa achite o masina si sa o mai lase fostilor proprietari; pt ca e riscant, dc Doamne fereste o lovim taman acuma ?

Ca tot am fost intrebata, masina e o Solenza, fara fitze si pretentii, dar e ca din cutie ca am folosit-o numai in oras, la cumparaturi si iesiri in parc; deci rulajul ei e bun si asta a cantarit mult, pe langa dotari si cum a fost pastrata.

Doamne, in ce stres si trepidatii am trait ieri cateva ore!

VA MULTUMUESC MULT!

Multumesc DC!



Cecilia, mami de Nicolle Adelina


morala: bine faci, bine gasesti! stie el cumparatorul ceva..

bafta si mult noroc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Ma bucur mult ca ati rezolvat, Celia.

P.S.: Drum bun si te rog, ai grija de tine (stii tu cu ce). Si... poate iti mai arunci un ochi pe DC si dai un pm, cand si cand...

DE VANZARE, PENTRU COPII SI MAMICI. SUPER OFERTE!!!

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Nadaflorilor, multumesc! Stiu si eu dc a fost noroc chior sau am atras cumva noi persoanele astea? Poate ambele, poate mai multe, dar s-a potrivit de minune; si inca nu mi-am revenit!
Multumim mult de urari!

Raza...sarut-mana! De cum vom avea internet, sigur voi intra (si) aici iara! Nu scapa DC de mine! Si nici tu!
Multam mult! O sa incerc sa am grija si de ceea ce mi-ai amintit tu. Nu am cum sa uit, Moni este in sufletul meu. Si nu am voie sa uit.

Multumesc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Da' un'te duci maica?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Marius, la Canada, maica, la Canada. Si as adauga: of course ca la Canada. Zic asa pt ca de luni bune unde ma intorc mai aud de ruda si neamul lui X,Y,Z care este acolo.




Mergi la inceput