Merita sa iau o masina de spalat vase?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Eu am masina de la 1 februarie, o folosesc zilnic, cateodata si de 2 ori. I-am pus sare speciala in prima zi, o sa-i mai pun cand se va aprinde beculetul ca nu mai are. Spal cu detergent de la Finish, cand se va termina il incerc si pe cel de la DM. Solutie de clatire nu folosesc pt ca nu imi place ideea sa ramana o substanta pe vase. Din acest motiv nu folosesc nici pastile, contin solutie de clatire.

Masina nu prinde deloc miros de imbacsit. Poate si pentru ca iau si clatesc filtrul cam la 2-3 spalari.

Dupa o luna am folosit o solutie de curatat masina de la DM ( cea de la Finish era tripla la pret), dar nu mi-a placut ca a lasat un miros tare chimicalos pt cateva zile. Oare chiar e necesar sa folosesc lunar?

Masina de spalat rufe eu o am din 1998, fara defectiuni, fara sa fi folosit vreodata Calgon. Dar am folosit numai detergenti de calitate la care am citit ca nu ar fi necesar Calgon-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

in sfarsit, de duminica folosesc si eu masina de spalat vase !
Nici acum nu-mi vine sa cred ca dupa ce mancam nu trebuie sa ma apuc de vase .
I-am pus sare speciala, am cumparat lichid de clatire, iar tablete am avut cadou de la Finish, deocamdata le folosesc pe acelea. Am gasit la Carrefour la oferta tablete Somat de la Henkel, am luat o cutie.
Am spalat farfurii, cani, castroane, oale si craticioare(mai mici), ibrice. Tigaia de teflon am spalat-o de mana, mi-era teama s-o bag in masina, plus ca mi-ar fi ocupat mult loc (masina e de 45 cm).
Sant foarte incantata !

Ingrid si Cristi 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ingrid, sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea!

Mergi la inceput