Xboxkinect sau Wii ???

Xboxkinect sau Wii ??? | Autor: szivarvany

Link direct la acest mesaj


Care de care aveti si de ce ?

Astept si accept sfaturi de orice fel si va multumesc anticipat daca imi scrieti experientele voastre si mai ales ale copiilor vostri

____________________________________________________

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_____________________________________________________

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Wii.

Eu consider ca a meritat. Se joaca amandoi baietii si uneori chiar jucam in 4 ( sporturi sau jocuri de curse)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

XBox Kinect,de departe.
Noi le avem pe amandoua. Cu Wii s-au jucat de 2-3 ori si a ajuns uitat pe un raft, in schimb cu XBox-ul inca isi mai cheama prietenii sa il incerce.
Acum depinde si ce buget ai. Diferenta de pret dintre ele este considerabila. Un WII gasesti si la 600 RON, pe cand un XBOX Kinect este minim dublu.
Si jocurile cred ca sunt mai scumpe la XBox.
XBox-ul urmareste miscarile corpului in intregime. Ceea ce inseamna mai multa miscare decat la WII. Pentru noi asta a fost important. Dupa 30 de minute de joaca curg apele la propriu pe ei.
Deci votul meu este pt XBOX (dar neaparat sa fie Kinect).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Dar ce se joaca frate de curg apele pe ei ?

Noi avem WII - e ok, se joaca Super Mario care nu necesita nici un fel de miscare, mai jucam toti 4 tenis dar in nici un caz nu transpiram, cel mult noua, parintilor, ne anchilozeaza mana dreapta, aia cu care tinem telecomanda / racheta de tenis ... si eu ma mai dansez cu ei cu Just Dans - la asta mda, cam transipram si gafaim, mai ales eu ...

Totusi e de retinut ca toate jocurile astea pe WII se executa cu telecomanda aia in mana. Nu stiu la celalat, dar daca nu trebuie sa tii nimic in mana si senzorul ala detecteaza toata miscarea corpului, imi vine sa spun ca o fi mai bun ... oare ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Da da xbox UL! si noi avem WII// doar eu mai dansez dupa el, de cand cu I phoanele altii nu mai au vreme ;) Trebuie sa tin mereu telecomanda in mana, la celalalt nu mai este nevoie!

Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Hi,

Definitiv XBOX Kinekt...diferenta principala e ca la WII pentru jocurile de sport, cele mai interesante si recomandate pt copii, ai nevoie de controller pe cand la Xbox Kinect 360 tu esti controlerul; le avem pe amandoua, Xbox e mult mai interesant si mai de fun.

Cristina

Cristina Ingrid Evelina(20.03.2010) si Magnus Tiberius (7.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

nu kinect dintr-un singur motiv - daca stai la bloc in romania nu ai loc, trebuie sa stai la minim 3 metri de el sa functioneze senzorii bine

wii e bun, poti face si tu gimnastica, sunt multe cduri pt el, le comanzi de pe amazon.co.uk ca la noi sunt mult mai scumpe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

am gasit wii pe okazii la 600 cu accesorii, e un pret rezonabil ?
orientativ ma uit deja, mai am 2-3 luni sa strang cureaua :D



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

am gasit wii pe okazii la 600 cu accesorii, e un pret rezonabil ?
orientativ ma uit deja, mai am 2-3 luni sa strang cureaua :D



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Daca planuiesti sa fie cadou de Craciun eu iti spun sa mai astepti.
Eu anul trecut am vazut x oferte cu 600 lei NOU in muuulte magazine de profil inclusiv in hipermarketuri.
In noiembrie incep sa le bage reduse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pana n decembrie nu am buget asa ca niciun pericol :D
Ma tooot gandesc si ma gandesc ...
Optiunea e tableta :-)))

(daca l vedeti pe Greench, il astept !!!)



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Dar ce se joaca frate de curg apele pe ei ?



Majoritatea jocurilor pe care le avem noi necesita miscari ample cu toate membrele corpului. Adica picioarele se misca independent de maini (nu imi dau seama cum sa explic mai bine ), trebuie sa execute sarituri de o anumita amplitudine, trebuie sa se ghemuiasca, sa execute miscari stanga-dreapta in timp de sar, etc.. Iar senzorul identifica toate miscarile si de aceea trebuiesc efectuate corect, si intr-o anumita ordine.
Asa ca dupa 15 minute chiar curg apele pe ei, fara exagerare. Iar iarna este de nepretuit, mai ales cand nu pot sa iasa afara.

Cat priveste pretul, am vazut WII nou, la Carrefour, cu 540 de RON. Deci 600 de RON, deja folosit, nu este chiar o afacere. Sigur se vor mai ieftini in perioada sarbatorilor de Craciun. Stiu ca anul trecut, cel mai ieftin WII era undeva la 800 RON, iar acum deja a ajuns la 600. Probabil ca de Craciun reducerea va fi si mai mare.

Dar, cum spuneam, recomandarea mea este pentru X BoX Kinect. Cel mai ieftin l-am vazut la Metro, la 1000 RON. Dar trebuie sa stii ca la acestea se adauga si costul jocurilor, care este in jur de 100 RON/joc.

Editez caci am vazut ca ai scris de tableta...
Sunt doua lucruri complet diferite. Nu le poti compara. Depinde pentru ce ai nevoie. Tableta este foarte buna in masina, aeroport, gara, etc..dar este foarte statica.
Daca scopul tau este sa ii faci sa se miste, tableta nu este pentru asa ceva.
Pe de alta parte tableta este mult mai eficienta din punct de vedere al costurilor. Odata cumparata nu mai trebuie sa ii iei si accesorii. Si o vor folosi mult mai mult decat un joc.

Mergi la inceput