Cresa Soleil Kids

Cresa Soleil Kids | Autor: sophia33

Link direct la acest mesaj

Buna, ce stiti despre cresa / gradinita Soleil Kids din sectorul 5? L-as duce pe bebe (1 an si 8 luni) la programul scurt pentru socializare, mai mult. Daca ati avut experiente placute / neplacute, va rog mult sa imi spuneti. Se pare ca operatiunea "cresa" e mai dificila decat mi-am imaginat...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgi-ana spune:

Eu am fost la deschiderea gradinitei....nu stiu ce sa zic ..par ok.Au si o curticica draguta.Ceea ce mi - a placut cu adevarat este grija pe care o acorda picilor:pun pe primul plan securitatea si ingrijirea lor, stau dupa ei pana termina tot de papa, ii pupa,le controleaza pampersul tot timpul, chiar mi - a placut.Si au grupe de doar 6 copiii. De fapt acolo totul este personalizat, iar preturile sunt cred eu cele mai mici din Bucuresti.Directoarea gradinitei, nu lasa nimic necontrolat, neobservat. Am impresia ca au si un after school sau ceva in genul prin sectorul 5.Eu mi- am retras baietelul dupa 6 luni pentru ca nu au decat copilasi pana in 3 ani,pare mai mult cresa, iar al meu avea 4 ani. Am ales o gradi cu grupe mari.Dar nu s-a imbolnavit niciodata .dIN CATE STIU NU PRIMESC SUB NICI O FORMA COPII BOLNAVI. Oricum tot respectul pentru modul in care personalul gradinitei se ocupa de cei mici .Mie cel putin imi amintesc de o mare familie.sper sa o tina tot asa , ca acum sunt la inceput....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaEmi spune:

Georgi-ana, la care din sedii a fost inscris baietelul tau ? la cel din str. Cozieni sau la celalalt ?

Si eu am fost in vizita la desciderea sediului din Cozieni si ne-a placut amabilitatea celor de acolo singura problema ar fi ca mie mi se pare un spatiu mult prea mici chiar si pt. o grupa de 6 copilasi....
Erau doar 2 camere micute, nu prea inteleg unde ar putea incapea cele 3 grupe... Cred ca voi mai face o vizita sa vad daca s-a schimbat ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia33 spune:

Am fost intre timp si am vizitat sediul din Cozieni. Nu mi-a placut. Incaperi mici, parea haos, copiii nu erau impartiti pe grupe, erau toti prin curte (care nu era nici ea prea amenajata), dotarile nu mi s-au parut ok. Intr-adevar, au fost amabile si pareau implicate doamnele pe care le=am vazut acolo, dar am alte asteptari de la o gradinita particulara. Eu mai caut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi-ana spune:

Nu stiu ce sa zic . Mie de exemplu mi- a placut foarte mult ca - i scoate in curte la aer, pentru ca al meu a fost inainte la o gradi unde erau tinuti 8 ore doar in camere. Cand e curte de ce sunt in curte, cand nu este , de ce nu este....asa suntem noi mamele .Si te contrazic cu privire la grupe: sunt foarte bine impartite, dar in curte se joaca impreuna. Este normal.Iar dotarile sunt super ok pentru copilasi.mobilier dragut, nou, jucarele, si multa grija fata de cei mici.Daca exista amabilitate , grija, securitate, si copilul vine fericit acasa eu sunt super incantata.eu vreau doar un copil fericit intr- o gradinita micuta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia33 spune:

Ok, esti un avocat bun... si eu vreau curte si sa-i scoata afara, dar sa fie un spatiu amenajat pentru asta, discutam despre copii mici... Iar chestia cu pupatul nu e chiar pe check list-ul meu. Iti respect parerea, dar raman la a mea. Intre timp am mai vazut cateva gradinite. Dreamland din Tineretului / Timpuri Noi pare cea mai buna (din cele vazute de mine). Mi-a mai placut si Ana Lugojana, dar sunt cam multi copii la grupa de 2 - 3 ani si plimbatul pe atatea scari inguste si abrupte pana la masa nu e tocmai potrivit pentru copilul meu. Vineri ma duc sa vad cresa Sweet Baby...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns costy_ony spune:

La sediul din magurele a fost cineva?

Mergi la inceput