Ingineri fosti, viitori...(39)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Pisi draga eu vrusei sa votez dar nu gasesc baietul. La care categorie ca eu ma uitai la 2+ si pe ce pagina si rand este pozica cu pricina?

Pup,
C

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

La mine ploua si e urat afara...Asta ma da cu totul peste cap ca am o migrena de nu se poate...

Eu va pupacesc si va doresc o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Cristina, chiar ca nu am mai vazut-o pe Roxi de multa vreme. Acum nu mai e slabuta, are ceva burtica si cred ca in curand trecem la sutiene (eu chiar intrasem la idei cu Ana ca nu are colege mai dezvoltate ca ea)
Tie iti sta foarte bine in rochita neagra cu imprimeu floral, vesel. Ai mai slabit, se vede cat de mult te bucuri ca esti in familie, radiezi. Si Roxi pare asa implinita ca e cu mami. Chiar daca voi petreceti putin timp impreuna important e ca este de calitate.
Vai ce fete mari!
N-am reusit sa intru in we dar macar acum. Si ma bucur ca v-am mai vazut.

Dorina, eu chiar am scotocit si tot nu am gasit o poza cu numele scris de tine.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Eu cu capul un pic mai limpede. Ieri am terminat prin a pleca la 2 de la servici din motive de simtit rau de tot.

Otilia, draga mea, sa stii ca si eu imi fac probleme pentru Roxy ca s-a 'implinit' asa de tare. Acum este mititica la dieta. Eu ce sa zic: fac exercitii, mananc sanatos dar daca nu se duc kg ce sa fac...

Cat de fericita sunt tare fericita cand sunt cu ei. Acum am de suferit pana pe 21 decembrie...

Eu am gasit pozica lui Pisi si am votat-o. Este aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/SuperBaita.asp?id=1001

Va pupic si sper sa aveti o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Eu cu in fata. M-am culcat tarziu si ghinion ca a inceput Iulia sa vomite pe la 3. Bine ca am auzit ca ii face stomacul un zgomot specific si am reusit sa o rasucesc sa fie cu fata in jos. La 5 dimineata a comis-o peste mine de a trebuit sa facem amandoua dus, uscat par. La 6 si 7 am scapat doar cu schimbat lenjeria.
Asa ca-s numai buna de muncit azi

Cristina, nu se pune inca problema de dieta dar cat mai mult sport e binevenit. Pe Ana am inscris-o la mai multe activitati fizice. Are balet (luni), inot (marti), dans (miercuri). Si au demarat la scoala un program prin care le verifica greutatea regulat. Au o pauza si mai mare, cred ca de 30 de minute, in mijlocul cursurilor ca sa faca ceva jocuri organizate de ei prin curtea scolii. E bine caci pana acum daca avea chef sa stea in leagan apai era ok. Sau se plangea ca nu a vrut nimeni sa se joace cu ea. Asa face miscare ca-i musai si fac ceva in grup, plus socializeaza. Si ii mai pune sa faca trei ture in jurul scolii. Parca, parca i-a mai scazut oleaca burtica dar nu ma entuziasmez pana nu vad graficul asistentei pe o durata mai mare de timp.
Asistenta ne-a dat sfaturi la sedinta cu parintii:
- sa le dam ulei de peste (i-am aratat fetei rezumatul sedintei si acum in sfarsit ia pilule ca asa fluid cu lingura nu mai vroia)
- sa facem musai o plimbare in we cu ei pe afara. E ca o tema pentru parinti dar de cand a vazut scris negru pe alb, nu prea are loc de intors si iese cu noi la plimbare. Ea e greu de urnit dar daca s-a imbracat si e afara, chiar si in ploaie, de abia o mai bagam in casa.
- mancarea pentru scoala sa fie cat mai sanatoasa (Ei oricum nu aveau voie ceva dulce, cereale cu cacao, sucuri. Acum la sedinta povestea ca au venit copii cu felii de pizza.)

Ti-am scris ca poate te inspiri.

Am votat pisoiasul . Eu am cautat chiar dupa ce ai pus mesajul asa ca probabil nu se incarcase poza.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Multumesc din suflet, fetelor, pentru voturi. Sincera sa fiu, nu stiu de ce m-am bagat in iuresul asta cu poznele, daca ma intrebati . Cred ca eram pusa pe fapte mari in ziua aceea, ca sa mai uit de ale mele.
Intre timp mi-a mai trecut tusea si-ncep sa intrevad luminita de la capatul tunelului.
Stateam si ma gandeam cum este omul: eu sunt necajita ca nu-mi creste baiatul al mare(acuma nu mai este cazul, de fapt, ca si-a luat elan, dar inca-i pe tratament), ca al mic a crescut prea mult si nu poate sta in primele banci, desi poarta ochelari, voi ca sunt fetele mai plinute... nicicum nu-i bine.
Intr-adevar, sportul face foarte mult in dezvoltarea copiilor, atat pe latura fizica cat si pe cea psihica. Eu pe ai mei ii am si la inot (2 zile/saptamana) si la karate (3 zile/saptamana) si au o constitutie extrem de armonioasa a corpului . Sper ca, cu timpul, sa li se ordoneze si mentalul, totusi.

Cristina, fa cumva si nu trimite vremea rea si la noi. Te ROOOOOG!

Otilia, multa sanatate printesei tale!
Va pup dulce pe toate si va doresc o zi superba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Eu frumoasa si vesela ca o roza ca nu ma mai doare capul, la sala am performat la nivel maxim si sunt gata sa iau ziua in piept cu toata ploaia de afara.

Otilia draga sanante blondinei tale ca vai ce rau mai este cand ai bebicul bolnavior. Cat despre ce imi spuneai tu acolo: pai noi nu avem draga mea probleme de sedentarism ca fiica-mea e ca maimuta. Nici pe scaun nu sta normal ca scaunul trebuie sa stea pe un picior..Si ea face inot si dansuri de doua ori pe saptamana si tati este mare antrenor la mersul pe jos ca masina nu iese din garaj decat daca mergem la mama la tara. La noi cred ca este de la mancarica prea delicoasa pe care o gateste bona.

Pisi, draga am sa incerc sa tin vremea rea la mine aici numai ca sa iti fie tie bine si sa te aud din nou vesela si glumeata.

Eu azi am destul de mult de lucru asa ca sar pe cai.

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Piticul meu si-a revenit. Eu insa ma reculeg dupa o sedinta nasoala care implica si modificari in proiect.

Cristina, ce bine ca ti-ai revenit.
Ah pai daca ai depistat deja ca e vorba de rasfat culinar e chiar bine ca instruiesti bona si se va rezolva in timp.

Dorina, cata dreptate ai in legatura cu nemultumirile.
Sincer iti spun ca am obosit sa fiu mereu cu ochii pe greutatea ei dar o fac pentru ca e vorba de sanatatea ei si nu e loc de intors. Inca de cand era in burta a fost peste grafic. Atunci insa ma bucuraam cand ma gandeam ca daca nasc inainte de termen macar la greutate sta bine.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Cristinica, mama, cu toate eforturile tale sustinute - pentru care iti multumesc din suflet - afara a cam inceput sa miroasa a iarna. Azi a haladuit pe la geamuri, cam jumatate de zi, o ceata deasa iar cand, finalmente, s-a ridicat a lasat in locul sau o negura cidata, prevestitoare a orice, numai a vreme buna nu! ... Dar atata timp cat suntem sanatosi, voiosi, voinici, toate celalalte sunt trecatoare.

Otilia, iti inteleg framantarile, caci asa sunt si eu cu centimetri lui Vladut: masor din ochi fiecare coleg(a) de clasa si-l(o) compar cu odorul meu. Mi-am facut in cap adevarate statistici: cu cat era mai scund asta-iarna fata de nu'sh ce coleg si cu cat s-a micsorat diferenta... din astea! Daca nu te-ai stresa, ar insemna sa nu-ti pese . Ma bucur ca pitica ta cu ochi de-azur si-a revenit, caci asta-i cel mai important!

Azi reincep si eu sportul, caci bronsita m-a tinut departe de sala. Sper sa nu fac febra musculara .

No, cam atatea am avut de creionat pe aici. Fug la ale mele si sper sa reusesc sa mai intru si maine cu o veste-poveste!

fetele si-un mijloc de saptamana extrem de reusit va doresc, indiferent de vremea de afara, dupa modelul Cristinei !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Pisi spor la antrenament. Ia-o usor ca sa nu faci febra ca apoi este mai rau. Imi pare rau ca nu am reusit faza cu vremea. Daca te incalzeste cu ceva la noi de azi se face si mai frig dar ne-au promis ca o sa sclipeasca soarele.

Oti doamne ajuta ca este mai bine printesa. Imi pare rau ca la servici nu este pe roze dar intrebarea este unde este roz la servici? Eu in fiecare zi vin high si plec low dar m-am invatat precum magarul cu sarcina.

In rest eu nimic palpitant, excitant: sala, servici acasa. Azi merg sa-mi masor presiunea oculara asa ca emotii, emotii.

Va pupic si o zi super sa aveti.



Mergi la inceput