Ingineri fosti, viitori...(39)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor,


La mine azi a fost o zi tare aglomerata dar este weekend si abia astept sa nu am nimic de facut din motive ca nu am laptop LOL. Pe tablet nu pot sa scriu.

Pupici fetelor si un weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Cristina, felicitari! Chiar asa, poti sa ai doua cetatenii?

Hai ca mai sunt doua saptamani si iti vine familia.

Oare Nico ce mai face?

Dorina a venit primavara cu vesti bune legate de finante?

Eu sunt intr-o perioada destul de dificila. Trebuie sa stau acasa cu Iulia vreo 5 saptamani si sa lucrez cand si cum pot. Am zis ca merg in we la servici si n-am reusit. Si maine are Ana doua spectacole, repetitie generala de dimineata. Ce sa mai, se duce ziua mea cu drumurile dus/luat Ana plus ca la spectacolul de la ora 3 mergem sa o vedem. Am discutat sa lucrez 40% de acasa dar simt cum imi scapa fraiele din mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!

Otilia este posinil pentru UK si Romania pentru ca ambele tari accepta dupla cetatenie. Eu am fost norocoasa. Stiu ca Germania nu accepta.

Ce a patit blondina ta de trebuie sa stai cu ea acasa? Cat despre zburatul timpului de nu stii pe unde si eu am acceasi impresie: acus vine dimineata si iaca se facu seara....

Eu in mare nu am nimic spectaculos de raportat. A fost un weekend linistit. Am fost la cinema cu prieteni si apoi la un pahar de Mijito la mine, curatenie, mancare si cam atata.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Iaca, incet si pe furis se instaleaza si mult asteptata si dorita primavara, desi ma tem ca va fi un episod scurt dupa care vom plonja direct in vara... Ceea ce nu ma prea deranjeaza, ca sa fiu sincera.

Cristina, te rog sa ma ierti ca nu am mai prea scris pe aici, dar sti ca eu nu sunt genul care sa scrie atunci cand nu are a spune prea multe lucruri vesele. Nu vreau sa va intristez. Nu ca nu as fi bine, dar vremea asta mohorata, frigul de afara, schimbarea orei pur si simplu mi-au zdruncinat metafizicul si mi l-au intors pe dos. Acuma, ca a dat putin caldura, parca incep sa imi revin.
Otilia, ce-i cu Iulia de trebuie sa stai cu ea acasa 5 saptamani ? In orice caz, eu te admir ca poti sa iti dedici si 5 minute serviciului cand esti acasa, ca eu nu reusesc nicidecum aceasta performanta. Nici macar nu apuc se deschid compul, desi as mai avea cate ceva de mesterit pe el, ce sa mai si stau pe fundul meu sa lucrez la ceva. ... Cat despre Nico...eu trag nadejde ca problemele majore de la Oltchim sa nu o fi afectat-o si pe ea prea tare. Poate mai intra pe aici sa ne mai spuna si noua cate ceva.

Trebuie sa fug... Mai vorbim!

fetele si-o saptamana de vis va doresc!
P.S. Vaii, dar tare lulu mai sunt, ca uit asa ceva: FELICITARI, CRISS, PENTRU CETATENIE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Fete dragi, pisicuta mea mica e plina de energie, totul e bine. Stau acasa cu ea pentru ca nu are inca loc la gradinita si nu are cine altcineva sa stea cu ea pana la sfarsitul lui mai.

Nu pot sa lucrez de acasa. Decat sa dechid o pagina de calcul mai bine urc in masina si-n minute sunt la servici unde pot sa-mi fac bine treaba. Pot sa dau un telefon, un mesaj scurt. Deci, jonglam cu timpul in perioada aceasta.

Da, Cris, e si acesta un fel de noroc. In No nu se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,


Nu este prea buna RIP pentru cei care nu au facut nici un rau nimanui si au fost ucisi de minti bolnave...

Pisi merci frumos de felicitari. Ma bucur ca esti mai bine si sper sa aud vesti ca totul intra pe fagasul normal.

Otilai doamne ajuta ca draguta ta nu a patit nimic. Chiar imi faceam griji. Cat despre cetatenie sa-ti spun sincer daca nu ai de gand sa te mai intorci ar trebui sa aplici si sa renunti la cea romana pentru binele fetelor. Eu as fi facut-o oricum. Asta este...Zic asa: nu mai conteza unde te-ai nescut ci conteaza cine te creste.

In rest eu ce sa va zic: intoarsa cu toate ca am avut un inceput de zi frumos cu dus la sala, cu soare afara dar dupa ce am auzit de Boston m-a mai sunat si un imbecil de coleg ca el s-a hotarat sa-si ia liber cand maine are un deadline cu o firma si ca daca pot sa-i fac eu treaba cand eu am azi audit toata ziua si el ar trebui sa stie de asta ...

In fine smile ca nu ai incotro.

Va pupic pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor asa mai pe la pranz dar ce sa facem daca s-a descaracat caruta cu treaba in capul meu...

Eu sunt bine - vreme de cacao - timp pentru nimic in afara de munca.

Pup fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Nimeni pe aici....Poate cine stie mai intra cineva....

Eu am fost plecata, am venit...Aceeasi viata nebuna, nebuna de tot.
5 zile pana-mi vine iubitii si parca nu mai am rabdare sa mai astept.

Va pupic pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

La multi ani tuturor celor cu nume the Gheorghe si derivate.

La noi este vreme buna. Am trecut la haina de primavera dar am auzit ca trebuie sa o tin afara pe cea de iarna ca se intoarce vifornita...

In rest eu cu aceeasi nebunie.

Va pupic.

Mergi la inceput