Praline belgiene 54

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Am vazut ca cei de la Meteo Belgique declara ca nu e nimic iesit din comun cu acest episod inzapezit... mie mi se pare insa foarte iesit din comun; azi chiar ma simteam ca la munte intr-o statiune de schi .
...dar vine ea si primavara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Update - a doua zi insa au urmat si recordurile meteo
Dar gata, acum vine primavara - astazi am iesit la plimbare si am studiat ghiocei, branduse, cativa bobocid e narcise si frunze de lalele (apar ele si florile acus-acus).

...si daca se face vreme frumaosa sper sa ne urnim lai usor de prin case (si birouri) sa ne vedem mai des!

O primavara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

azi e a doua zi consecutiv soare in belgia - am zis sa marchez ziua asta ca nu mi-e dat sa vad des un asemenea cer senin si albastru.

noi am intrat in febra cautarilor de apartament...sa ne tineti pumnii!as aprecia si niste sfaturi din partea veteranelor: la ce sa ne uitam cand vrem sa inchiriem un ap, care sunt criteriile de baza dupa care v-ati ghidat voi....etc...tot ce considerati ca poate fi util pentru un nestiutor. merci beaucoup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Giulia, studiaza pe www.immoweb.be - au multe sectiuni cu informatii utile.
Nu stiu cum sunt apartamentele prin zona ta - prin zona Bruxelles e destul de aiurea; noi cand am gasit ceva ce ne-a placut n-am mai facut mofturi, ca inaite am vazut destule alte variante care le-am declarat din start inacceptabile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

off da stiu cum e - vanam zilnic internetul pe diferite site-uri...cum apare ceva convenabil ca locatie/pret&co sunam - si mereu dam peste ap care sunt deja inchiriate - nu inteleg cum...azi apare anuntul (ieri nu era) si sun; proprietarul imi zice "ah, pai e inchiriat, deja s-au mutat locatarii" - pai cand ma?
noi cautam in zona liege (exclus orasul liege cel putin pt moment pt ca nu ne place)...am prefera ceva in orasul nostru de acum, dar nu prea sunt oferte...mai cautam...pana in toamna ar trebui sa ne mutam...ap care il avem acum are 1 dormitor si un living, perfect pt noi doi, dar in vara il aducem si pe copil si am vrea sa aibe camera lui... mai insistam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia81

off da stiu cum e - vanam zilnic internetul pe diferite site-uri...cum apare ceva convenabil ca locatie/pret&co sunam - si mereu dam peste ap care sunt deja inchiriate - nu inteleg cum...azi apare anuntul (ieri nu era) si sun; proprietarul imi zice "ah, pai e inchiriat, deja s-au mutat locatarii" - pai cand ma?
noi cautam in zona liege (exclus orasul liege cel putin pt moment pt ca nu ne place)...am prefera ceva in orasul nostru de acum, dar nu prea sunt oferte...mai cautam...pana in toamna ar trebui sa ne mutam...ap care il avem acum are 1 dormitor si un living, perfect pt noi doi, dar in vara il aducem si pe copil si am vrea sa aibe camera lui... mai insistam!


Iubeste animalele: Dumnezeu le-a dat gandire rudimentara si bucurie netulburata. Nu le deranja bucuria, nu le hartui, nu le priva de fericirea lor, nu lucra împotriva intentiei lui Dumnezeu. Omule, nu te mandri cu superioritatea fata de animale; ele nu au pacat, dar tu, cu mareti ta, pangaresti pamantul prin existenta ta si iti lasi urmele prostiei dupa tine - aceasta, e adevarata pentru aproape fiecare dintre noi!"(Fyodor Dostoievski)

Zi mi daca vrei sa vorbesc cu unchiul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

Citat:
citat din mesajul lui giulia81

off da stiu cum e - vanam zilnic internetul pe diferite site-uri...cum apare ceva convenabil ca locatie/pret&co sunam - si mereu dam peste ap care sunt deja inchiriate - nu inteleg cum...azi apare anuntul (ieri nu era) si sun; proprietarul imi zice "ah, pai e inchiriat, deja s-au mutat locatarii" - pai cand ma?
noi cautam in zona liege (exclus orasul liege cel putin pt moment pt ca nu ne place)...am prefera ceva in orasul nostru de acum, dar nu prea sunt oferte...mai cautam...pana in toamna ar trebui sa ne mutam...ap care il avem acum are 1 dormitor si un living, perfect pt noi doi, dar in vara il aducem si pe copil si am vrea sa aibe camera lui... mai insistam!


Iubeste animalele: Dumnezeu le-a dat gandire rudimentara si bucurie netulburata. Nu le deranja bucuria, nu le hartui, nu le priva de fericirea lor, nu lucra împotriva intentiei lui Dumnezeu. Omule, nu te mandri cu superioritatea fata de animale; ele nu au pacat, dar tu, cu mareti ta, pangaresti pamantul prin existenta ta si iti lasi urmele prostiei dupa tine - aceasta, e adevarata pentru aproape fiecare dintre noi!"(Fyodor Dostoievski)

Zi mi daca vrei sa vorbesc cu unchiul....
Ps cind se incheie contractul???
Ps2 imposibil sa dau de tine nu raspunzi la tel....acus sunt in brugge...miine sper sa semnez ceva pt loos in franta pe linga sp cardiologic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Am ajuns la o informatie pe care vreau s o impartasesc cu voi
Pt 25 e se poate servi masa nivel 5 stele...adica aperitiv,felul pr inclusiv desert
Trebuie facute rezervari
La telefon 050_403040
Actiunea se petrece in BRUGGE la
BISTRO TER GROENE POORTE
spoorwegstraat 14
8200 brugge
Salons.bistro@tergroenepoorte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

Zi mi daca vrei sa vorbesc cu unchiul....
Ps cind se incheie contractul???
Ps2 imposibil sa dau de tine nu raspunzi la tel....acus sunt in brugge...miine sper sa semnez ceva pt loos in franta pe linga sp cardiologic

[/quote]

draga mea, m-ai sunat cumva? eu nu am nici un apel pierdut, nici un mesaj,ioc, nimik...
foarte slaba oferta de imobiliare...
contractul il putem incheia cand vrem, doar sa anuntam cu 3 luni inainte...doar ca eu nu pot sa instiitez proprietara ca plec din 1 iulie de ex, cand eu nu gasesc ap de inchiriat...of of...
o sa fii in zona in aprilie? eu plec in ro peste cateva zile si ma intorc abia pe 15...poate reusim intr-un final sa ne vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Mai cu apelurile...... e ciudat pt ca te am tot sunat am lasat mesaje si nimic....
Cu vederea e f complicat ca pt deja noi vrem sa pkecam spre creta pe 5
In plus masina a suferit un accident....iar eu semnez pt o locuinta in lille
Deci miine semnez poimiine vin mobilele,prietenii care trag de noi....sintem din decembrie aici si acum sunt toti ff activi
Deci complicat....
Cu locuinta o rezolvam sper iti dau eu un pm...

Mergi la inceput