Praline belgiene 54

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ardeiash

giulia: eu a fost in situatia asta cu formularul. nu mai mi-aduc aminte bine cuma a fost, da, am fost la fortele de munca si am completat toate forumularele cerute de aici: m-am asiguat ca le am pe toate si la sfrsit mi-au dat din ro o adeverinta in franca , cum ca autentifica totul
nu tre sa-ti faci probleme, cei din romanai se confrunta cu asta mereu .. stiu tot ce tre sa faca: tre doar sa suni acolo si sa afli toate detaliile
formularul iti trebuie numai daca ceri alocatie aici .. nu prea inteleg de ce trebuie bunicii trecuti
mi-aduc aminte ca am fost eu acolo, insa tre intrebat

s-auzim numai de bine! si

-------------------------------------------
Very-dependenta de scrapbooking - http://veryscrap.exprimetoi.net/forum.htm


ardeiash, trebuie trecuti bunicii pe acel formular pt ca cei de la cicaf de aici ne-au spus ca eu nu am dreptul sa primesc alocatia, ci bunica, cea care il are in grija pe copil.
a fost mama la primarie, insa cei de acolo au refuzat sa ii completeze formularul pe motiv ca trebuie sa mergem noi personal, desi nu inteleg de ce din moment ce si parintii mei au buletinele pe aceea adresa.
acum astept sa ajung in ianuarie acasa si sa trec pe acolo sa vad care e treaba.
nu am gasit pe nimeni sa se confrunted cu aceasta situatie, probabil pentru ca toti au venit incoace cu copiii...al meu este in ro inca...de aici si complicarea situatiei cu alocatia.

in alta ordine de idei am fost sa ne ridicam buletinele de Be, iar la doua zile dupa, am primit o notificare de la ei ca acestea vor trebui schimbate pt ca acestea pe care ni le-au dat sunt valabile doar 1 an. vor trebui schimbate pe cele valabile 5 ani. pfff si eu ma miram de incompetenta functionarilor din ro


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun. (Arthur Schopenhauer)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yula94 spune:

Buna ziua pralinute
Am si eu nevoie din nou de voi,nu ii gasesc cadoul la fata pentru mos craciun,isi doreste heelys,si online daca comand ,imi ajunge dupa data de 26-27.Aveti idee pe unde as putea sa gasesc prin magazine,undeva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

In prag de sarbatori, va doresc sa aveti parte de zile minunate, de un Mos Craciun darnic si bun si sa va bucurati de anul nou ce vine. Un an mai bogat in impliniri, mai inalt in aspiratii si plin de succese! Craciun fericit si La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missdarcey spune:

Sarbatori fericite pralinelor! Imi puteti spune ce merita vazut in bruxelles ,poate aveti un link. Venim saptamana viitoare si stam 3 zile . Ne cazam la Novotel .Care e cel mai avantajos mijloc de transport ? Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenstefi spune:

Sarbatori Fericite scumpe pralinute!!!!!!!!
Va doresc din tot sufletul LA MULTI ANI !!!!,sa intampinam anul cel nou cat mai optimisti,fericiti si sanatosi alaturi de cei dragi.
Va imbratisez cu drag,atat cat se poate...din cauza burticii,toate sunt bune si ok cu sarcina,am bebe mare,azi am vazut la oco ca are cam 3.150 kg!!!!!!si mai avem de stat asa pana pe 10 ian si poate mai mult ......dormitul e cel greu in rest toate bune si frumoaseeeee,asa ca abi asteptam momentul cel mare!!!

pupic multi
carmen si stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Carmen, de-abia astept sa vad burticuta sambata! Pupici si voua si un an nou cu sanatate si bucurii!

Si cum maine e aniversarea Ninei, ii adresez, in avanpremiera, urarile mele de La Multi Ani cu sanatate, fericre si bucurii! Am auzit ca ai primit un cadou minunat de la Mos Nicolae si sunt tare, tare bucuroasa pentru tine! Sa dea Domnul sa fie bine pana la sfarsit! Si era sa il uit pe Alex, care a aniversat 10 ani!!! Mami, sa va traiasca si sa va bucurati de el! Frumos este, destept este, fie ca viata sa ii ofere un viitor minunat!!!

Miss, sunt cateva linkuri la inceputul capitolului, dar daca mergi in centrul istoric si te plimbi pe toate stradutele, deja poti sa spui ca ai vazut Bruxelles-ul. Mai sunt Atomium-ul, Pagoda si Pavilionul, Castelul regal din Laeken, dar daca il vezi pe ala din Centru, e deja suficient... Vremea sa tina cu voi, ca tot ploua si pe ploaie totul e gri si urat... Vacanta frumoasa!

Va pupic fetelor si pe maine, pentru cele care veniti la cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

La multi ani, pralinutelor! Un 2014 minunat va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Un An Nou cat mai fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Un An Nou mai bun decat cel care a trecut! La Multi Ani 2013!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Un la multi ani cu sanatate si plin de noroace...asa sa va fie anul2013.
Dupa noaptea de 31 petrecuta in LA ROCHE acum mergem catre DURBUY...satucul din poveste!
Mai stam 3 luni in Ardenne odeigne,pt ca trebuie sa fac drumuri medicale catre franta
Un an bun!!!!

Mergi la inceput