De ce am ales biberoanele NUK ?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura82 spune:

Atat la primul copil, la fetita, am ales biberoanele Nuk pentru ca au o forma speciala a tetinei, ortodontica, sunt diverse versiuni de tetine (silicon, latex, diverse dimensiuni si forme), o poti alege pe cea mai potrivita si placuta pentru copilul tau, biberoanele au un aspect placut, atragator, cu desene colorate si educative, de diverse dimensiuni care se pot adapta necesitatilor, iar acum pe acelasi considerent il voi alege si la ce-l de-al doilea copil la baietel care se va naste peste o luna si jumatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucky_lory spune:

Puisorului meu ii place forma tetinelor NUK, au fost singurele pe care le-a acceptat.
Iar mie imi place sa am puisorul vesel si multumit... zambetul lui aduce soarele in ochii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutzasibiu spune:

De ce am ales biberoanele NUK? Pai nu eu le-am ales,ci fetita mea
In incercarile de a gasi o tetina pe placul bebelusului meu,care sa inlocuiasca perfect forma sanului,am incercat un biberon adaptat varstei sale de 1 an,varsta de la care nu a a mai supt de la san,cu tetina de silicon de la NUK.I-a placut foarte mult si forma biberonului si de atunci sunt prieteni nedespartiti.Am cumparat si o geanta izolanta pe masura ca sa tina lapticul sau ceiutul cald cand plecam la drum si totul e perfect!multumim Nuk pentru ca ne-ai sarit in ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linascuta spune:

am ales biberoanele NUK deoarece mi sa parut cea mai de calitate oferta..atunci cand am mers in farmacie pentru a-i achizitiona puiutului meu cateva bineroane pentru laptik si ciai. Va multumesc pentru ca existati!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pati_maia spune:

Am o fetita care de cand am nascut-o i-am oferit biberonul de la NUK pentru ca stiu ca sunt bune calitativ,dar au si o forma special conceputa pt ai cat mai usor copilui sa pape.In felul acesta am ferit-o de chinul colicilor si am dormit linistite noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karlakarla spune:

Pe perioada sarcinii avand suficient timp liber m-am documentat cu privire la tot ce este necesar pentru un bebelus . Incer sa ii ofer tot ce e mai bun de aceea am ales produsele NUK! Pe langa cele 5 premii internationale produsele NUK se regasesc in peste 100 de tari si aproape in fiecare notorietatea lor e de peste 80%! Produsele NUK sunt cele mai bune, iar asta nu o zic eu, nu o ziceti voi, o zice o lume intreaga !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Noi am folosit doar NUK. Mi-au placut mult:

- tetina ortodontica din silicon
- varietatea desenelor
- sistemul de blocare a curgerii in timpul transportului
- si, f. important - faptul ca gama include si biberoane de capacitate mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela99 spune:

Biberoanele nuk sunt foarte bune. Au forma mamelonului matern iar fetita mea s-a adaptat foarte usor cu ele. Ne-au ajutat sa trecem peste problema colicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peneoasu spune:

Cand se afiseaza castigatorul sau s-a fost afisat? Multumesc si o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenanisi spune:

Dupa mai multe incercari cu diferite biberoane si tetine am ajuns si la nuk ,au fost cele mai bune ,de calitate ,nu s-au deteriorat dupa prima sterilizare si piticul meu nu a refuzat tetinele . Foarte bune!

Mergi la inceput