De ce am ales biberoanele NUK ?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Am ales produsele Nuk pentru ambii copii la 9 ani de interval.
Principalul argument: tetina ortodontica si din silicon! Imi mai place ca exista biberoane de plastic si de sticla si de diferite marimi (150, 250, 330 ml; asa avem noi). Cele din sticla erau fabricate in Romania!
Un plus: biberon cu gura larga. Asta nu exista acum 9 ani cand le-am folosit la copilul mare.
Desenele sunt vesele, ne plac cele cu Winnie Pooh.

Dupa experienta cu primul copil nici nu ne-am pus problema unei alte marci la al doilea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Am decis sa folosesc biberoanele Nuk pentru ca pe langa faptul ca sunt BPA free, sunt si accesibile ca pret si le gasesti in majoritatea magazinelor/hypermaketurilor. E perfect ca in cazul in care esti plecat de acasa si ai uitat sa iei cu tine biberonul/suzeta cu care copilul e obisnuit, sa poti cumpara altul/alta cu usurinta.
Multumesc Nuk.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anamaria Pandele spune:

Acum puiul meu a crescut dar, atunci cand era "la varsta bebelusiei", a primit cadou un set de suzete nuk: una rosie cu agatatoare albastra si una albastra cu agatatoare rosie. Si... le-a molfolit multa vreme, pana cand nu a mai fost cazul sa le foloseasca... Am si pastrat una ca amintire :-)))Imi doresc acest premiu deoarece vreau sa botez un copilas in curand si ar fi minunat sa-i pot oferi acest cadou... Mult succes tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Am ales pentru ambele fete canute cu adaptor de baut Nuk, din latex si am fost foarte multumita de faptul ca puteai pune in ele orice de la suc de fructe mai gros, sau de legume si se curatau f bine, nu ramanea nici un rest ca in cazul altor produse de la alte firme. Ce mi-a mai placut mult la ei e faptul ca au si biberoane din sticla de o calitate f bune si un raport corect pret calitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea29 spune:

Am ales biberoanele NUK pentru ca mi-au oferit varianta biberoanelor de sticla. Nu sunt de acord cu biberoanele de plastic chir daca sunt BPA free. De asemeneaimi place la biberoanele nuk tetina ortodontica!

Multumim NUK!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikidutza spune:

bebele meu papa "latic" NUMAI cu bibe cu tetine NUK. Mai repede renunta la laptic decat la tetina NUK. asa ca avem stoc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adellla spune:

Pentru ca au sistem anti-colici, pentru ca au desene atragatoare, nu contin bpa, canutele imi plac iarasi la nebunie si mie si lui bebe, sunt ergonomice, manerul e usor de tinut, nu curg in geanta, nu contin BPA. Mi-as dori sa gasesc totusi canute mai mari. Suzetele iarasi sunt super. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

NUK pt ca au marimi, si tetine diferite, in functie de nevoi ( silicon, latex), pt ca sunt si din sticla,pt ca sunt dragut desenate, nu sunt f scumpe si se gasesc nu numai in farmacii ci si in supermarketuri.




Mami de fetita si de baietel




Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

am descoperit biberoanele si tetinele de la nuk atunci cand am fost nevoita sa -mi hranesc fetita cu lapte praf. pe langa ergonomie si surabilitate sunt si haioase si foarte practice. Acum fetita mea e mare dar la al doilea copil sunt convinsa ca vom gasi produse Nuk pe care sa le folosim cu acelasi succes.

17+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinuta spune:

Am folosit Nuk pentru ca incercand mai multe produse pentru bebelusi considerate de mine de buna calitate bebelusul meu le-a ales pe acestea.
El a stiut cel mai bine ce e bun pentru el.

Mergi la inceput