De ce am ales biberoanele NUK ?

De ce am ales biberoanele NUK ? | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Produsele NUK pentru bebelusi sunt speciale si fiecare mamica care le foloseste pentru bebelusul ei, stie acest lucru. Tocmai datorita faptului ca stim ce calitati au produsele NUK, va invitam la concurs. Pentru a intra in concurs, draga mamica, te invitam sa ne spui aici, la acest topic, de ce ai ales biberoanele NUK pentru puiul tau .

Concursul se va desfasura incepand cu data de 11 septembrie 2012 si se va incheia la data de 12 noiembrie, prin anuntarea castigatorilor.

Despre premii si regulament - va rog sa www.desprecopii.com/info-id-9361.htm" target="_blank">cititi aici

start concurs! succes!


Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

start concurs.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns berbecutz spune:

Am posibilitatea de a alege intre tetina de latex sau silicon, tetina are forma ortodontica, biberonul are desene atragatoare, are toarte, capac de siguranta si adaptor de baut, am posibilitatea de a alege biberoane de capacitati diferite, iar NUK garanteaza produse fara continut de BPA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetaianca spune:

In primul rand vreau sa va spun ca baietelul meu a refuzat de la inceput orice fel de suzeta sau biberon, asa ca atunci cand a venit vremea sa bem suculet de fructe, dupa zile de chin cu seringa sau cu lingurita m-am hotarat sa reincerc cu biberonul. Ca orice mama care vrea sa fie pregatita cumparasem de dinainte de a naste biberoane: cu sistem anti-colici, bleu ( ca doar urma sa avem un baietel), din game premium etc dar Tudor al meu le refuza cu inversunare. Asa ca am inceput sa mai citesc pe internet si am dat de biberoanele de la NUK; vazand ca au o forma diferita a tetinei am zis sa le incerc si pe acestea si mare mi-a fost mirarea sa vad ca puiu meu bea suculet cu biberonul ;) Acum folosim si canutele NUK. Deci,in ceea ce priveste biberoanele ghindocul meu a decis: NUK! Cred ca asta spune tot :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

nu cred ca ma calific la acest concurs pentru ca nu am folosit niciodata biberon sau suzeta,DAAAARRRRR folosim cu mult succes canutele cu supapa Nuk.

Sunt ergonomice, manerul e usor de tinut, nu curg in geanta. Si nici nu contin BPA. Mi-as dori sa gasesc canute mai mari.

Just derpin' around

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

off topic
fiul meu a folosit suzeta NUK pana la varsta de 3 ani si 7 luni, de credeam ca il insor si el tot prieten cu suzeta va fi Le-am pastrat amintire Sunt THE BEST!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cassady spune:

Din pacate nu am putut sa ma bucur de perioada alaptatului nici la fetita care are acum 2 ani si 9 luni si nici la baietelul de 9 luni. Asa ca am fost nevoita sa testez diferite tipuri de biberoane si tetine pana sa gasesc in sfarsit ceea ce am avut nevoie. Dar ba curegeau ca la robinet, ba s-au degradata rapid de la sucul de fructe, apoi am descoperit biberoanele si tetinele de la nuk si de atunci sunt mai mult decat multumita. Calitatea germana se vede, nu se degradeaza rapid, copii s-au alimentat foarte bine cu ele, tetinele curg exact cat e nevoie. Eu una sunt mai mult decat multumita si le recomand cu incredere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayline spune:

De ce am ales Nuk? Simplu, pentru ca sunt cadru medical si cadru didactic, dar si mamica, iar atunci cand vine vorba de bebelusul meu , vreau sa aleg ce e mai bun pentru el. Iar Nuk imi da aceasta siguranta a alegerii celei mai bune!

Va multumim ca existati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaTud spune:

Forma diferita a tetinei si posibilitatea de a alege intre latex sau silicon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALLYNA80 spune:

Biberoanele Nuk cu tetina ortodontica din latex au fost din start aprobate de princhindelul meu care nu a acceptat altceva acesta fiind primul criteriu dupa care am ales sa folosesc numai Nuk, apoi raportul calitate-pret care este foarte bun. Mi-a placut si faptul ca se gasesc la aproape toate farmaciile si supermarketurile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasv spune:

Am ales biberoanele Nuk pentru ca au o forma speciala a tetinei, ortodontica, sunt diverse versiuni de tetine (silicon, latex, diverse dimensiuni si forme), o poti alege pe cea mai potrivita si placuta pentru copilul tau, biberoanele au un aspect placut, atragator, cu desene colorate si educative, de diverse dimensiuni care se pot adapta necesitatilor.

Mergi la inceput