Beta HCG mic

Beta HCG mic | Autor: camrynna

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor , am facut si cel de-al V -lea FIV cu ICSI , de data asta cu AHA , am luat mult acid folic pt ca sunt ''fericita posesoare '' a mutatiilor MTHFR , ambele heterozigote ( in opinia medicului meu de FIV si a dnei Uscatescu - aceasta mi-a raspuns la e-mailul cu intrebarile mele legate de razultate -nu ar fi nimic grav si tb dar acid folic.

Ei bine , eram bucuroasa ca am reusit in sfarsit , am plans , am tremurat de bucurie , pana sa intru la doctorita care-i tinea locul medicului meu de FIV -care m-a descurajat , spunandu-mi ca beta e mic pt ziua a 14 a de la ET ....avem valoarea 50,63...si dupa durerile pe care le-am avut dupa ET , embrionul ( la valoarea asta nu e decat unul ) s-a implantat prin ziua a 7 a de la ET ...
o foarte buna prietena mi-a trimis un mail cu valori HCG raportate la ziua punctiei , si sunt in grafic ....insa 50 doar ????

embrionii au fost de ziua 3 , foarte frumosi , evolutivi , cate 8 celule , grad A ...nu aveau probleme de crestere in laborator ,,dovada ca unul s-a si implantat ....
evident ca tb sa repet beta miercuri , insa sunt extrem de descurajata ...
simptome de avort spontan,ectopica sau de sarcina oprita in evolutie nu am ....

ce ziceti , e chiar asa de grav cu beta ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Eu te felicit pt Beta. Stiu de pe aici fete cu beta chiar mai mic si au nascut bebei sanatosi.
De ce repeti tocmai miercuri beta? EU stiu ca tre sa se dubleze la 48 de ore.
Sa ai o sarcina usoara si bebe sanatos!

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Si eu te felicit si tin pumnii, sper sa fie un final fericit. Nu stiu ce sa zic, pot sa-ti dau exemplu un caz, pe cand am facut eu FIV 2, o prietena a avut in ziua 13 de la ET beta 50, sarcina ei a decurs frumos, fara probleme si acum are o mandrete de fetita de 3 ani. Iti doresc si tie la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

buna din nou si multumesc pt. raspunsuri ...
Vreau_Bebel , miercuri m-a programat doctorita ..stiu ca la 48 de ore se repeta analiza , as putea sa o refac la un laborator de aici din cartier ...tipa vrea miercuri ...ea stie ce are in cap..dupa intrebarile pe care mi le punea , parea foarte surprinsa ca sarcina evolueaza ...

Many _bani ...tu ce mai faci ? te pup ..pe amandoua va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui vreau_bebel

Eu te felicit pt Beta. Stiu de pe aici fete cu beta chiar mai mic si au nascut bebei sanatosi.
De ce repeti tocmai miercuri beta? EU stiu ca tre sa se dubleze la 48 de ore.
Sa ai o sarcina usoara si bebe sanatos!

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!


Eu pe aici, nimic interesant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Eu zic ca pt linistea ta si a bebelului sa faci beta maine la laboratorul ala de cartier. Si tocmai bine miercuri mai trec alte 48 de ore si se dumireste si doctora ca puiul de om e puternic si vrea sa-ti zica "mama". Te pup si iti doresc tot binele!

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

ce liniste , au inceput sagerarile maronii si durerea de burta...s-a dus si sansa asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

camrynna imi pare tare rau . asta nu este un semn foarte bun .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

da, Gabriela, stiu......m-am pregatit sufleteste deja..

mai am 3 embrioni la gheatza,micuti ,insa ...poate s-o prinde unul.

am dat sange pt. beta azi, facusem pipi test dimineata si era a doua liniuta . Pala , dar era !

sper sa nu fie extrauterina , e singura dorinta pe care o mai am !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

beta azi la 1 zi jumate 70,1 ...medicul nu crede ca e extrauterina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui camrynna

beta azi la 1 zi jumate 70,1 ...medicul nu crede ca e extrauterina

Camrynna ,
http://s1108.photobucket.com/albums/h401/Alexandra_Barakat/




Acum ai rabdare sa vezi cum va fi miercuri, progesteron iei?
Unde ai facut acest FIV, parca vroiai sa faci la Sibiu?

Mergi la inceput