Oportunitati de munca la domiciliu (5)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicabo

Si eu multumesc.
AZi am terminat o tura

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Tranferat asta noapte.. sper sa ajunga azi ;)
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

merci frumos

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

xxxwoman Am primit si eu banutii, multumesc frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Ce repede s-au miscat! (am eu un pitic pe banca ta :d).
Spor la shoppingareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac2007 spune:

Buna fetelor!
Sunt noua pe forum si am citit discutiile voastre despre vworker (oportunitati la domiciliu 4 si 5) si as vrea sa particip si eu, dar nu stiu unde se continua. La episodul 5 ultima discutie este din octombrie. Eu am cont pe freelancer, dar n-m prins nici o licitatie. O sa incerc si pe vworker poate am mai mult noroc si am si pe cine sa intreb.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac2007 spune:

buna fetelor!
am intrat astazi pe vworker si am vazut ca toate conturile o sa fie mutate pe freelancer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Hm... Nasoala miscare.
Pe freelancer nu am prins niciun proiect de cand sunt inscrisa si aplicam activ pe ambele...Si daca nu ma insel conditiile sunt mai proaste pe freelancer... deci daca pleaca pe platforma lor te cam bati la vedere cu indienii care promit marea cu sarea in just 1 day pe un fleac de bani.

Whatever... Momentan nu sunt foarte afectata de miscarea de trupe, tocmai pentru ca am dezvoltat deja o relatie pe ultimele proiecte cu o firma din SUA. Cat lucrurile merg ok nu fac decat sa-mi consolidez echipa si sa reusim sa raspundem solicitarilor lor in termenele stabilite.

Concluzia mea e ca a fost o decizie proasta, luata probabil din alte considerente decat cele aflate "la vedere". O sa incerc sa urmaresc mai indeaproape procesul "migrarii", de vreo 2 luni nu mai intru decat rar de tot pe vworker, si de multe ori nu reusesc nici macar sa ma uit pe mailurile cu invitatii la proiecte...

Oricum, daca mai pot ajuta pe careva cu informatii (vechi si neactualizate :))) sunt pe-aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac2007 spune:

Nici eu n-am prins nimic pe freelancer. As incerca pe elance, dar nu mai stiu daca trebuie sa cumpar bid-urile.

Oricum, daca mai ai nevoie de oameni pt echipe sunt si eu disponibila.
Am citit ca ai mai colaborat cu fetele de pe forum si daca mai ai nevoie de membri pt echipe............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

:) Vedem cum va fi urmatorul proiect ca am inteles ca e multi-language si cu siguranta va merge mai greu. Acum mai lucram pe un rest, cam 7 - 10 zile de munca cu echipa.

Avem cca o luna jumatate de cand o tinem lant, numai ca proiectele mele arata toate la fel - colectare de date. It's boring...

De aici am vreo 5 - 6 colaboratori, eu am zis ca lumea va obosi, se va plictisi sau acri si la un moment dat vor intra in pauza, numai ca nu se lasa... :)). Pana acum toti au continuat (cu o singura exceptie) si presupun ca sunt multumiti per ansamblu daca au ajuns la a treia, a patra sau a cincea tura de intrari predate.

Nu e neaparat greu ce facem noi dar tot am avut nevoie de o luna in care sa reusim sa ajungem toti pe aceeasi lungime de unda si sa iesim super ok la verificari.

Voi incerca sa pun si eu la punct un soi de documentatie completa in format electronic pentru a usura startul viitorilor membri ai echipei...

In concluzie, probabil pe urmatorul proiect voi mai extinde echipa, in functie si de cat de obositi vor fi cei din echipa de-acum (multi dintre ei au joburi full time...) si de deadlineuri... Am vrut sa pun la punct sistemul inainte, si sa reusesc sa-i aduc pe toti cei cu care am inceput la punctul in care sa stie sa reactioneze la orice situatie care apare.

Va tin la curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac2007 spune:

Si eu am un job full-time, dar am zile in care stau mai mult pe net (cum este cazul zilei de azi in care n-am chef sa fac nimic.....) si pot sa mai fac si altceva. Doar sa am de lucru, ca timp gasesc......

Mai studiez programele astea de design si de programare. Am vazut ca sunt multe job-uri pe design.




Mergi la inceput