Jurnalul Monicai

Raspunsuri - Pagina 42

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Sefa si fetele,

Acum ca lucrez la Jurnal, cred ca ar trebui sa schimbam putin capitolele pe care le-am ales initial. Sunt doua sectiuni care e pacat sa le impartim pe subiecte. Blog-ul si Aradencele.
Aceste sectiuni au informatii foarte amestecate, despre copiii, despre familie, despre job, la Aradence este foarte mult dialog despre "nimic" ...

Deci eu as vedea urmatoarele capitole revizuite:

1. Familia - sters
2. Diana si Tudor
3. De-ale mele
4. Blog
5. Provocarea - melanomul
6. Lumea mea virtuala - aici bagate Aradencele, subiectul ala in care userii o incurajau si o rugau sa reziste pentru ziua lui Tudor, urarile de ziua lui Tudor, condoleantele. Capitolul asta o sa demonstreze lumea virtuala a DC-ului in care Monica se simtea atat de bine si impactul pe care prezenta ei l-a avut asupra noastra. O sa arate ca a fost un om indragit, placut, prietenos, iubit de cei din jur, respectat si nu in ultimul rand a devenit, prin tragedia si modul in care si-a trait-o, un un model pentru multi dintre noi.

Scuzati ca schimb acum, in faza 2, structura Jurnalului, dar mi-a venit ideea asta pentru ca am citit subiectele alea si mi se pare ca ar fi pacat sa le distrugem.

Este doar o propunere ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Buflea,. Nu pot sa nu lacrimez din nou la citirea ultimului mesaj al tau cu postarea Monicai. Eu sunt una din cele care nu au cunoscut-o dar marcata tare rau de moartea ei. miine sunt 3 luni de zile...
Si revin din nou cu propunerea sa se puna la vinzare jurnalul. Eu chiar vreau sa il citesc, sa o cunosc cu adevarat chiar daca post mortem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Buflea, stai, ca aia cu incurajarile cred ca ar intra mai bine la melanom.

Unde sunt, ca eu nu am dat peste ele., sau am sarit peste si luat doar mesajele monicai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Podeanu

Buflea,. Nu pot sa nu lacrimez din nou la citirea ultimului mesaj al tau cu postarea Monicai. Eu sunt una din cele care nu au cunoscut-o dar marcata tare rau de moartea ei. miine sunt 3 luni de zile...
Si revin din nou cu propunerea sa se puna la vinzare jurnalul. Eu chiar vreau sa il citesc, sa o cunosc cu adevarat chiar daca post mortem.

Born to shop, forced to work.


Si pe mine m-a impresionat postarea aceea,mai ales ca zice ca oricit de definitiv ai pleca tot revii pe DC...

Fetelor,sunteti minunate pt ceea ce faceti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Buflea, stai, ca aia cu incurajarile cred ca ar intra mai bine la melanom.

Unde sunt, ca eu nu am dat peste ele., sau am sarit peste si luat doar mesajele monicai.

Nu, nu ... incurajarile sunt separate, nu cred ca au intrat initial in acest proiect. Am uitat cum se numea subiectul ala - ceva cu "alaturi de Moni".

Auzi, vroiam sa te intreb - ai vazut ca la "stiinta si cercetare" sunt multe mesaje despre melanom ? Le-ai cules in capitolul tau ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Sefa si fetele,

Acum ca lucrez la Jurnal, cred ca ar trebui sa schimbam putin capitolele pe care le-am ales initial. Sunt doua sectiuni care e pacat sa le impartim pe subiecte. Blog-ul si Aradencele.
Aceste sectiuni au informatii foarte amestecate, despre copiii, despre familie, despre job, la Aradence este foarte mult dialog despre "nimic" ...

Deci eu as vedea urmatoarele capitole revizuite:

1. Familia - sters
2. Diana si Tudor
3. De-ale mele
4. Blog
5. Provocarea - melanomul
6. Lumea mea virtuala - aici bagate Aradencele, subiectul ala in care userii o incurajau si o rugau sa reziste pentru ziua lui Tudor, urarile de ziua lui Tudor, condoleantele. Capitolul asta o sa demonstreze lumea virtuala a DC-ului in care Monica se simtea atat de bine si impactul pe care prezenta ei l-a avut asupra noastra. O sa arate ca a fost un om indragit, placut, prietenos, iubit de cei din jur, respectat si nu in ultimul rand a devenit, prin tragedia si modul in care si-a trait-o, un un model pentru multi dintre noi.

Scuzati ca schimb acum, in faza 2, structura Jurnalului, dar mi-a venit ideea asta pentru ca am citit subiectele alea si mi se pare ca ar fi pacat sa le distrugem.

Este doar o propunere ...


Moama, de-abia acum? ce-mi faci tu mie...Insa asa este, apar idei mai bune parcurs si e stupid sa nu le primim si sa le implementam.
Uite ce propun eu:
1. Familia mea (inseamna sotul, mama, are niste amintiri despre rude, bunici, etc, eu aici le vedeam). Deci, nu sterge.
2,3 raman, la fel si 5.
Practic tu vrei sa mai spargi Ale mele in inca 2 capitole: cu Blogul si cu Lumea virtuala (adica si prietenii pe care eu ii vedeam la Ale mele).

Cu blogul nu vreau sa il facem separat. blogul are amintiri punctate despre Diana cele mai multe... le muti la Diana. SI restul la locul lor (practic blogul e tot un jurnal, nu facem jurnal in jurnal).

Insa pot sa inteleg aia cu Lumea virtuala. Are sens. Fa-o! Cine zice, ala face....





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Buflea, am luat tot ce era relevant despre melanom la mine, adica de peste tot.

Doar ca dupa ce am centralizat totul am mai taiat unele lucruri. Spre exemplu erau mesaje uriase cu chestii pe care le gasise ea pe net despre melanom, multe date cu copy paste etc. Ei, pe alea le-am scos, nu au relevanta foarte mare. Se intelege oricum din fiecare postare a ei ca era la curent cu toate amanuntele, ca se informa si citea non-stop pe net, deci nu e nevoie de citatele si rezumatele respective.

Elena, iti trimit melanomul, uita-te pe el si daca vrei sa mai ciopirtesc, se mai pot scoate unele chestii, spune-mi si ma execut rapid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Buflea, am luat tot ce era relevant despre melanom la mine, adica de peste tot.

Doar ca dupa ce am centralizat totul am mai taiat unele lucruri. Spre exemplu erau mesaje uriase cu chestii pe care le gasise ea pe net despre melanom, multe date cu copy paste etc. Ei, pe alea le-am scos, nu au relevanta foarte mare. Se intelege oricum din fiecare postare a ei ca era la curent cu toate amanuntele, ca se informa si citea non-stop pe net, deci nu e nevoie de citatele si rezumatele respective.

Elena, iti trimit melanomul, uita-te pe el si daca vrei sa mai ciopirtesc, se mai pot scoate unele chestii, spune-mi si ma execut rapid.


Hai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Trimis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Fetele,

Mergi la inceput