Jurnalul Monicai

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

am updatat primul post in prima pagina cu link-ul catre googledocs si userul in caz ca le cautati mereu prin subiect :)

Marina

Multumim :)
Eu retinusem ca-i la pag 12 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Citat:
citat din mesajul lui Rozi

Multumesc, Marina!
Intre timp am instalat Google Chrome si am reusit sa uploadez ce-am facut. Sunt documente word cu extensia .docx .
INSA.. parca ar fi ne-editabile! Trebuia sa face vreo setare ceva cand le-am uploadat?!


Cand le urci ti se deschide o casuta cu optiuni. Daca bifezi prima optiune, sa le converteasca, vor fi editabile. Altfel raman doar "de citit".

Am rezolvat, , vazusem optiunea dar nu stiam ce face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Citat:
citat din mesajul lui aka

eu nu vad documentul creat de Marina si nici ce ati lucrat voi. vad doar centralizarea facuta de Alina. am uitat sa spun ca m-am logat.
Help.

Nu vezi o lista de fisiere?? Vrei sa-ti trimit eu excelul? Da adresa pe PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

hellou albinutzele harnicutzele

am revenit si eu din peregrinari
vai de mine... peste 10 pagini scrise
mi'e si 'frica' sa deschid google doc, incep sa ma simt inutila

sper sa ma lase plozii in seara asta sa ma updatez cu ce ati facut pana acum si de maine sa ma apuc si eu

multumesc ca v-ati transmis parola de la una la cealalta




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Buna fetelor!
Am fost plecata de vineri si acum am citit toate paginile.
Eu vreau sa ajut la subiectele de la aradence unde a scris Moni, darrrr nu pricep nimic ce faceti voi aici.
Mai citesc si poate pricep ceva.

Sunt mesaje doar cu intrebari...le copiem si alea?
Sau sunt mesaje care au legatura cu mesajele altor membri si separat nu s-ar intelege nimic...

Va rog sa-mi trimiteti si mie parola lui alinuk.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Exemplu de mesaj:
"Ei ca ne-am intors de-afara si cand sa imi caut draftu' ciuciu,ca subiectul e deja inchis si nici sa-l deschid nu m-a lasat.
Evident ca nu prea mai tin minte mare lucru din ce-am scris
FLAVIA ma bucur tare de veste cu masina si sper sa fie si Bogdi tot mai ok cu sanatatea.Tu ce apartamente vinzi,cumva alea de la UTA ,Ared sau cum ii zice ? Ca am vazut reclama pe Aradon si aratau binisor.Sunt si cu 4 camere? Si ce preturi au? Am butonat un pic pe site dar nu am zarit nimic de preturi si erau mai mult cu 2 camere.
CRISTINA (de Gradiste) te mai ocupi cu sandale? Am bagat nasul si am vazut doar numere mici,Diana are cam 27-28.Si lui Tudor trebuie deja sa ii iau ceva serios,nu doar ce are acum "de decor".
NICO m-am distrat grozav de strumfii tai,parca ii si vedeam Sper sa nu faca si Tudor asa boacane,deocamdata doar trage de creioanele,hartiile,cartile Dianei sau de actele mele.Plus sa nu uitam sertarele,dulapurile si ce mai intalneste in cale.
ALINA.A cum mai e Elisa?
CLAU pe unde mai bantui? Facusi ceva cu alunita aia?
MIHA oh ce pofta am si eu de niscaiva excursii,dar pana nu creste strumfulici cel mic nu-i de mers cu el.
ALINA,GABI,ADA etc. zau daca mai stiu ce voiam sa va zic
In rest ce sa zic,suntem binisor,Diana doar mai tuseste zdravan dar nu mai are deloc febra.Dar si ieri si azi a fost pe-afara ,ba chiar am tras azi cu ea o tura si la Expo la gonflabile.Ieri fix cum visam,asa fain a fost ca a adormit Tudor pe-afara fix intr-o zona asa cu verdeata si niste banci izolate si am stat la soare vreo ora citind La bloc la mami pe unde mai stam cand nu ne plimbam, nu pot ca e lume si trebuie sa socializez cu vecinii Ma bucur ca e vreme buna sa iesim pe-afara,mi-e groaza doar daca vine canicula ... Acasa bine mersi,arata la mine ca dupa taifun,iar eu ma ocup de bagat pitici in castel ca sa ii scoata Tudor,sau de aranjat popice in picioare ca sa aiba tot dumnealui ce rasturna.Ma rog chestii serioase ce mai.Ca de exemplu urmaritul prin casa Cand scapa de pe unde il mai priponesc - carucior+hamuri,hinta,scaun de masa sau premergator - si il las pe jos baga o viteza de viteza dar din cand in cand se uita inapoi sa vada daca il urmaresc Ia la rand in viteza toate alea,are el preferintele lui gen ca trebuie neaparat sa taraie dupa el scaunelul de plastic al Dianei sau sa imi imburde sticla cu apa aflata langa birou si sa nu uitam de vreo doua bibliorafturi scoase din raft.Pe Diana ce s-o mai distrez ca in afara de cititul de seara,nu mai apuc sa ma ocup deloc de ea,asa ca traiasca desenele si jocurile pe PC la care mai apelez cand e chiar plictisita si eu trebuie sa il culc pe Tudor de exemplu.Si traiasca evident vremea buna si copiii din fata blocului de la mami - ca si aseara a alergat vreo doua ore ca o caprita cu prietena-sa Mara.O mai las sa se distreze cu hainele din dulap pe care si le tot aranjeaza si probeaza - de obicei cele din extra-sezon ca e mai interesant.
Na ca daca tot deschisei capitolul am scris sa va saturati Am profitat ca doarme Tudor si Diana e la mami ...


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)"

Copiem doar ce povesteste despre ea, copii, familie sau tot mesajul?



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Alina draga, iti dau acum PM.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinamoro


Copiem doar ce povesteste despre ea, copii, familie sau tot mesajul?







Eu am selectat informatiile referitoare la ea si la familie, copii.
M-am gandit ca acesta va fi un jurnal pentru copii, despre mama lor, despre cum vedea ea viata asa ca nu au cum sa stie cine este x, y, z de pe forum.

Am mai lasat citate cand se refereau la intrebari clare unde Monica raspundea cu ce a facut ea sau Diana in situatia x, ca sa se inteleaga de la ce a venit acel raspuns.


Asa am facut eu, nu stiu restul fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matilda33 spune:

buna, am intrat, am gasit, dar n-am aflat ...

care subiecte sunt inca "neluate"??? de exemplu cad ca Roxi a luat un calup intreg, pot sa aleg tot din acela, sunt toate acoperite? ajut pe cine a luat mai mult sau mai sunt libere?

multumesc ptr lamuriri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Eleni, Lala, mersi!
Am inteles acum ca le iau cu copy-paste, merg pe "versiunea pt. imprimanta" care o are fiecare topic. Sper sa ma descurc in google docs ala.
Voi incepe cu "Mamici din Arad", capitolul 56, atunci a scris Moni primul mesaj la aradence.
Fetele din Arad care mai pot copia sa ma sune eventual sa vedem cum impartim capitolele.
Fetelor, o sa-mi fie greu sa recitesc.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput