Jurnalul Monicai

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Mi-am permis sa trimit parola la fetele care au cerut-o, am vazut ca alinuk a spus ca este ok sa o trimitem de la una la alta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Am si eu fisierul Marinei, foarte frumos organizat
Teoretic am weekendul liber daca se poate sa imi spuneti(Eleni ) la ce titluri sa intru as putea sa o fac in aceste 2 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Eu nu am cum sa ajut aici, dar vroiam sa va incurajez si sa sa imi exprim bucuria ca se face asa ceva.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Neata. Sunteti incredibile, aproape ca ma luati taras .
Mi-ati prioritizat lista, am inteles.
ma uit acum si incep sa dau PM-uri ok?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Am revenit.
Din lista Marinei (multumesc Marina, mi-ai salvat niste ore de viata, am asa un noroc cu oamenii potriviti in jur, la momentul potrivit), am inteles ca cele mai mari 3 zone de acoperit sunt:
Clubul Scutecelor cu 9967 de mesaje (de la pagina 25 din document pana la pagina 46)
Odiseea Sarcinii cu 1533 de mesaje ( de la pgina 77 din document pana la pagina 99)
Prieteni dintotdeauna cu 9284 de mesaje ( de la pagina 111 pana la pagina 133)

Acestea sunt cele care trebuie in mod evident incepute si terminate, ca sa nu disipam informatia. Dar in egala masura acestea sunt forumurile la care Monica are cei mai multi prieteni, si ma gandesc ca acestea ar trebuie lucrate de oamenii care o stiu bine, colegi de odisee, prietene din Arad.

CINE INCEPE AZI

Asa ca acelea dintre voi, cele care au zis ca pot incepe de astazi
aka
Mickyyy
Lala_D

Le propun asa: daca vreuna din voi e colega de odisee sau de alt subiect drag la care a urmarit evolutia Monica, o rog sa imi scrie pe PM numarul de telefon. Imi este mai usor sa sun, sa o intreb exact ce stie si cum stie sa lucreze cu google si daca vrea o zona anume. Dupa care scriu pe forum ce i-am alocat. Ok?
Mickyyy, si pe tine te rog sa imi scrii numarul de telefon, stiu ce vreau sa iti dau dar vreau sa ma asigur ca esti ok cu ce iti propun.
Nu fac nimic fara sa scriu, dar pur si simplu e mai eficient sa vorbim la telefon.
Sau mi-l cereti pe al meu pe PM si vi-l dau. Eu am multe minute deocamdata, e ok sa le folosesc.

MOD TEHNIC DE LUCRU

Dupa cum a scris alink, propun sa urmam modul ei de lucru:
“ de ex aici eu mi-am deschis un word chior, l-am denumit
"alinuk, mesaje Moni - topic: Femina Intim"
https://docs.google.com/document/d/1EKFp9JF7aXfvJapMKJlIazgdoqHs0Juu3js-KcaWJlE/edit
si in el pot da copy/paste mesajelor Monicai de la acest topic
daca toate vom face in acest fel, vom avea intr-un singur loc toate mesajele culese pe topicuri
e bine sa le denumim dupa aceeasi regula sa fie usor de luat din ele
"alinuk, mesaje Moni - topic: Femina Intim"
"inbox, mesaje Moni - topic: Odisee"
"Teolinda, mesaje Moni - topic: In floarea Copilariei"

TONUL SCRIERII MESAJELOR
O facem cronologic, cu copy paste, dar citind cu grija sa aiba sens cum se leaga... daca avem o intrebare, punem sub ea raspunsurile... daca exista un raspuns la raspuns... e important sa scriem 2 vorbe deasupra despre referinta... sa stim cum legam cuvintele.

Inceputul e mai greu si pare haotic, dar o iasa. Hai cu PMurile sa pot sa vorbesc cu voi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Eleni,

nu am fost colega de odisee cu Moni, nu am activat in topicurile enuntate asa ca daca e ok iau eu asa:

- sectiunea blog
- sectiunea zona artelor
-sectiunea sufletul credintei, stiinta si cercetare
- sectiunea scoli, gradinite
- sectiunea parintii intreaba
- sectiunea nasterea unei stele

E ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Mickyyy, Lala D - aveti PM...
aka, cand poti, da-mi un semn.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Pare simplu cu google...sper ca nu este doar o aparenta, este practic un word pe google :D. Eu imi fac un new file salvat cum a zis elenei si scriu mesaje cronologic.

Intrebare...scoatem doar mesajele Monicai sau si cele la care a dat raspunsul...ma gandesc ca unele scoase din context nu vor avea logica. POate mi-a scapat mie daca s-a discutat.

Eleni poti sa-mi distribui si mie topicele, ia in calcul ca de la 1 septembrie nu voi mai fi apta...mai bine imi dai putin si des :D sau sa incep eu si sa preia altcineva de la 1 septembrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Poate din cand in cand faceti niste copii de rezerva ... ca sa nu gresim ceva :)... adica eu as fi mai linistita asa...sa nu stergem ceva din greseala, dar daca voi credeti ca este in siguranta, este OK. Eu sunt panicata din fire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

O mica intrebare am si eu.

Deoarece acesta se doreste a fi un jurnal special pentru Tudor si Diana, propun sa evitam includerea mesajelor in care au existat disensiuni.
Din pacate la odisea lor a existat la un moment dat o ruptura si am intalnit in blog astfel de mesaje.

Ce spuneti?

Mergi la inceput