Taisul tacerii

Taisul tacerii | Autor: marius

Link direct la acest mesaj

"Astazi se anunta o zi frumoasa, insorita...."

Mesajul prezentatoarei de la meteo se revarsa peste camera mea luminata de soarele ce a rasarit de cateva ore bune.
Asa este. O zi frumoasa de luni cu un soare stralucitor si cer senin.
Aceeasi strada, aceeasi oameni, aceeasi miscare.
Oricine poate sa iasa sa respire aerul diminetii si sa zambeasca. Desigur am vecinele care discuta ultimele stiri, si nenea ce imi aduce laptele de casa si imi spunea ultimele noutati si mama ce asteapta sa o sun ca de obicei la telefon ca sa afle ce am mai facut de ieri, si copilul ce se misca in pat si gata sa se trezeasca pentru a vedea ultimele noutati de la desene animate si catelul ce se joaca cu sireturile de la pantofi.
Si totusi azi sunt mai tacut si umbrele unei dureri surde ma incearca.

Pentru ca am revazut o lista.
A cui?
Pentru cine?De ce?

Dureros... al naibii de dureros. Afara e soare, adie vantul si eu raman in fata mea cu o lista. O lista ce are inscrisa in ea jumatati de ora, clipe de eternitate, dureri tacute.

O lista pentru cineva caruia soarta ii povesteste despre taisul tacerii.



www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Marius, tacerea asta doare ingrozitor............ si lacrimile nu mai contenesc sa curga....................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

E una din clipele alea cand te gandesti ca oricand lista aia poate fi pentru tine (sau macar speri sa fie o lista si pentru tine, speri sa fie atatia oameni carora le pasa suficient incat sa faca efortul de a spune o ruga pt tine) , ca viata e atat de scurta si noi suntem atat de trecatori. E unul din momentele cand te intorci spre copii sa ii imbratisezi mai strans, spre cel de langa tine sa ii spui "iarta-ma pt orice am facut gresit, te iubesc", cand simti nevoia sa auzi glasul parintilor doar pentru a-i intreba daca sunt bine.

Si-ti tot vine sa urli "de ce??!?!" Si nimeni si nimic nu are raspuns la inrebare. Si clipele trec si raman doar tacerea si amintirile.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

eu...eu...nu pot sa scriu nimic...


Diplomatia e arta prin care vorbesti frumos cu un câine rau, pana gasesti o bata cu care sa te aperi.

"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

ce facem cand vedem lista..
incotro o luam..
as vrea sa nu existe o lista.
stiu ce ramane. doar lacrimi si rugaciuni..

e prea mult pentru mine. doare fizic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

ce s-a intamplat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu ma tot gandesc ... parca ieri se scria Povestea unui licurici, o poveste care a mers in suflet si acolo a ramas
Si ma intreb daca si asta va fi o poveste DC care te va schimba pentru totdeauna, care te va face mereu sa te gandesti la prezent si la lucrurile cu adevarat importante, ce palesc in fata nimicurilor.




Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Monica70 Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

ce s-a intamplat?

Marina


cred ca asta e lista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Sufletul urla pe interior si acuma lacrimile ies la suprafata ma intreb de ce ,care e criteriu ca eu nu il pot intellege si poate nici numai vreau sa il inteleg.

Doare atat de tare si te simti atata de mic si nu ai putere sa ajuti mai mult si ai vrea dar nu ai cum.

Cuvintele mele nu pot exprima ce simt pe interior

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:



Dumnezeule....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligia13

Citat:
citat din mesajul lui Marina

ce s-a intamplat?

Marina


cred ca asta e lista

Eu si Raducu (22.04.2005)

atunci inseamna ca nu am inteles cu scuze ma retrag

Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).

Mergi la inceput