300 lei

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Ela, ai indesit cumva? Ca am patit aceeasi chestie si eu cu masina de spalat - mi-a dat o eroare ciudata. Si, oricat de ciudat ar parea, cred ca tot acelasi detergent am folosit...bine, poate fi doar o coincidenta - det. lichid de la Lidl. Si mie mi se pare aiurea sa zic ca de la detergent, insa nu mi s-a mai intamplat niciodata.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Neata...urati-mi bafta azi e o zi mare si tare am inpresia ca eu si Eva vom cheltui bani.......si deseara iesim in oras...e ziua ei.....azi va merge unde pofteste...si parca vad ca incepe sa ratae cu degetelul ei @si aia si aia si aia....asa zice....

Mai am si de luat pentru casa.....chiar sunt curioasa daca ma pot abtine de la prostii...



ei lasa, macar de ziua ei sa se simta rasfatata.
La multi ani Eva!

Din ce scrie eumada, am impresia ca un fiecare zi e ziua ei.
Cred ca nu mai stie biata fata cand este o zi festiva.


Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Ha?Asta n-o vazui....da` ce mamaie,un singur copil am si il iubesc..da si e un copil bun si merita...si ce treaba ai tu Deceneus?Da eu vreau ca fata mea sa aiba viata o sarbatoare vesnica.Si Ela si orice alta mama asta vrea pentru copiii ei.
Si daca tot te-ai bagat la un subiect casnic,de cumparaturi....puteai sa spui si ceva la subiect.Cum faceti voi in familie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Nu aveai destula presiune la apa....ai pus-o prea plina sau s-a defectat senzorul.Detergentul nu are nici o treaba,nu afecteaza masina.Jur ca nu am auzit masina defectata de detergent.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

presiune am...si plina nu o pun niciodata ca nu imi place cum le spala...
si apoi ...cand a inceput clatirea a luato razna...era spuma prea multa...naiba s-o ia...
a clatito de doua ori apoi a aparut eroarea si toata masina facea intr-un mare stil
am mai patito odata cu niste perdele care tot asa a facut prea multa spuma si a luato razna efectiv ... se aprind toate becurile intermitent si face ca toate visele

+28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LoraG76

Ela, ai indesit cumva? Ca am patit aceeasi chestie si eu cu masina de spalat - mi-a dat o eroare ciudata. Si, oricat de ciudat ar parea, cred ca tot acelasi detergent am folosit...bine, poate fi doar o coincidenta - det. lichid de la Lidl. Si mie mi se pare aiurea sa zic ca de la detergent, insa nu mi s-a mai intamplat niciodata.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

(Niciodata sa nu spui niciodata!)




Indesit. aia cu spalat, fiet, uscat..si o mie alte programe toatal inutile
daca stau bine si ma gandesc cred ca si atunci cu perdelele tot detergent de la lidl era ...oricum stiu ca nu am mai bagat apoi deterdentul respectiv... a fost acum 1 an poate si mai bine...

+28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanarus spune:

Salutare
va citesc demult din umbra,si eu tot cu liste fac cumparaturile si parca e mai bine, decat sa cumpar o gramada de tampenii si apoi sa le arunc.Cu 300 de lei poti sa traiesti o luna 2 persoane, fara copii, dar e destul de la limita,plus ca depinde mult si de orasul in care stai,de ce ai de cumparat in luna respectiva, din ce mai ai prin camara.Eu de exemplu nu cumpar lunar ulei,zahar ,faina,malai,orez,ca daca prind vreo promotie iau mai mult si poate luna viitoare nu am nevoie.Detergent iau si eu din lidl si n-am avut niciodata probleme cu el,nici cu cel lichid din kaufland.Spala la fel de bine ca si celelalte.Daca am hainute cu pete pun suplimentar un capacel de Ariel profesional pt pete si se rezolva.De curand am inceput si eu sa fac liste cu meniuri pe zile,insa nu-mi iese de fiecare data,insa e mai bine ca macar in linii mari tot am idee despre ce gatesc si nu stau sa-mi bat capul ce gatesc de fiecare data.Preturi bune la unele alimente sunt in Kaufland, la produsele marca proprie ,de exemplu mie imi place orezul lor cu bobul lung(NOE,in punga portocalie), care e doar 3.49 lei parca.Mai iau din kaufland paste(penne si cochilii)de la raiounul cu produse vrac,la aprox 5 lei kg, cereale pt noi si pitic(musli cu fructe si cereale integrale) tot vrac ca sunt mai ieftine.
Poate ar trebui sa deschidem un topic unde sa centralizam diferite preturi la anumite alimente.Poate e de ajutor cuiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ha...Ela stiu....de la prea multa spuma.......probabil trebuia sa pui mai putin detergent ca ala face spuma multa...de aia...senzorii o iau razna ca desi ei stiu ca au clatit tot apare ca nu..ceva de genul....

Mi-am adus aminte acu` ca se plangea o prietena ca daca pune prea mult detregent si face spuma i se opreste masina.,...si mi-a recomandat ca la lichid sa pun mai putin decat masura....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanarus

Salutare
va citesc demult din umbra,si eu tot cu liste fac cumparaturile si parca e mai bine, decat sa cumpar o gramada de tampenii si apoi sa le arunc.Cu 300 de lei poti sa traiesti o luna 2 persoane, fara copii, dar e destul de la limita,plus ca depinde mult si de orasul in care stai,de ce ai de cumparat in luna respectiva, din ce mai ai prin camara.Eu de exemplu nu cumpar lunar ulei,zahar ,faina,malai,orez,ca daca prind vreo promotie iau mai mult si poate luna viitoare nu am nevoie.Detergent iau si eu din lidl si n-am avut niciodata probleme cu el,nici cu cel lichid din kaufland.Spala la fel de bine ca si celelalte.Daca am hainute cu pete pun suplimentar un capacel de Ariel profesional pt pete si se rezolva.De curand am inceput si eu sa fac liste cu meniuri pe zile,insa nu-mi iese de fiecare data,insa e mai bine ca macar in linii mari tot am idee despre ce gatesc si nu stau sa-mi bat capul ce gatesc de fiecare data.Preturi bune la unele alimente sunt in Kaufland, la produsele marca proprie ,de exemplu mie imi place orezul lor cu bobul lung(NOE,in punga portocalie), care e doar 3.49 lei parca.Mai iau din kaufland paste(penne si cochilii)de la raiounul cu produse vrac,la aprox 5 lei kg, cereale pt noi si pitic(musli cu fructe si cereale integrale) tot vrac ca sunt mai ieftine.
Poate ar trebui sa deschidem un topic unde sa centralizam diferite preturi la anumite alimente.Poate e de ajutor cuiva.

Mami de Mihai Alexandru(22.05.2010)
www.eticker.co.za/tickers/quw7q3r7o93fq3wr.png " target="_blank">Asa creste Mihai


"There is nothing called impossible,because impossible itself says I M POSSIBLE"


Mai am putea face..preturile din diverse magaine si piata la diverse produse...mai un sfat,mai o vorba...uite-asa...Ela vezi ca se poate i mai putin?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Ela, pune un pic de balsam de rufe si in prima etapa de clatire. Sparge al naibii de bine orice spuma de detergent. Apoi lasa masina sa le clatesca obisnuit si la ultima clatire sa mai bage un balsam.DianaD & Alexandru 12 04 2006www.ghid-az.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

La mine in piata mica, cea dintre blocuri, azi:

Rosii - 2,5 lei/kg
Castraveti - 1,5 lei/kg
Ardei - 2 lei/kg
Ceapa - 1,5 lei/kg
Telina - 5 lei(!!!)/kg
Morcovi - 2 lei/kg
Marar - 1,5 lei/legatura
Patrunjel - 1 leu/legatura
Mere super bune, romanesti - 3 lei/kg

In Lidl am lasat vreo 120 de lei, am luat asa:

Cascaval calup si feliat - 13,99 + 4,99
Chifle - 0,39/buc
Painici cu seminte - 0,99/buc
Iaurt Linesse - 1,39/buc
Iaurt Fruitte - 1,29 (?)/buc
Kefir - 1,79 (?)/buc
O smantana mica
Lapte Pilos 3,5 - 3,09/litru
Legume congelate - 3,49 + 2,99
Fish Fingers cod de Alaska - 7,69 (?)/cutie de 15 buc.
Pizza la cutie (7 lei si 6 lei, rotunjit)
Zacusca de vinete - 3 lei/borcan
Cereale (3 pungi diferite, parca 13 lei toate 3)
Pasta de rosii - 5,69 sticla de 750 de grame

Zahar, ulei, faina, paste inca mai avem. La fel unt si oua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dianad

Ela, pune un pic de balsam de rufe si in prima etapa de clatire. Sparge al naibii de bine orice spuma de detergent. Apoi lasa masina sa le clatesca obisnuit si la ultima clatire sa mai bage un balsam.

DianaD & Alexandru 12 04 2006

www.ghid-az.ro


O sa incerc si varianta asta...
desi am ce face cu dero chiar daca nu il bag la masina...
nu stiu cum voi tot spuneti ca ai vostri copii nu se murdaresc, nu pateaza ca la mine e jale mare...
cred ca il schimb de vreo 5 ori pe zi...daca se nimereste ceva alb sau deschis la culoare ...nici mama venisului nu mai scoate...
se trezeste dimineata nici nu apuc sa fac ochi bine ca el fuge pe usa dupa catel...eu dupa el...se impiedica, se aseaza pe vreo masinuta ceva, oricum deja e murdar in fund sau in genunchi...
aaa...asta daca nu isi da pantalonii jos sa faca pipi la gard si uita sa tina puta...atunci scoate pantalonii de tot si ii lasa la gard... de unde i-a venit lui ideea asta cu gardul...numai D-zeu stie...

+28

Mergi la inceput