Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (72)

Raspunsuri - Pagina 43

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianaradoi spune:

am sentimentul ca asa va fi...merci! adevarul e ca de vreo 2 sapt nu mai dorm prea mult noaptea (sapt asta m-a chinuit rau maseaua si am cam stat cu ochii in tavan). m-am trezit la 3-4 ore parca aveam deja copii. ziua nu ma mai simt asa obosita, dar ce-i drept am fost si mai menajata la serviciu.

ma bucur din suflet ca va urmaresc povestile pentru ca asa voi sti si eu ce sa fac cand vor veni picii... din cate vad sunt mai multe mamici active pe topicul asta decat burtici. :)

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor

diana, da, augmentin am luat si eu, nu te speria asa tare de asta cu antibiotice, nu sunt recomandate femeilor gravide pt ca nu exista teste, dar daca trebuie si trebuie, se da, dar numai la recomandarea medicului, adica sunt lucruri care pot face mai rau copilului

anne asa e, in primele luni, desi nu dormeam ca mai mult petreceam alaptand, parca nu eram asa obosita ca acum (cred ca eram, dar omul uita), asa si eu, atunci printeam cate 1-2 h de somnm ma terzeam si iar de la inceput; acum dorm totusi de la 23 - 7 si parca sunt batuta, imi mai lipseste 1h cred

si inca ceva, nu e chiar asa rau mereu, dar sunt zile cand iti vine sa-ti iei campii, eu si lucrez de acasa si nu prea ies, cred ca ar fi mai bine dc as mai merge pe la birou si le-as mai lasa pe mama si bona cu ele

monas, na ca eu am fost mai "mintoasa", am pus patuturile in alta camera si nu m-am dus chiar la fiecare scancet; desi nu stiu dc sotul e de acord cu mine, ca si acum, cum maraie un pic, cum fug sa le ia, mai ales pe Ema, ca Eva doame miticica; dar eu fug ca sa nu o trezeasca si pe cealalta. De ceva timp le tot adormeam seara eu,adica stand eu ele-n pat, se mai foiau ceva, pana la 1h si adormeau. Acum, de 2 zile, am revenit la programul de fete cuminti, le pun frumos in patut, pisoiul= Eva adoarme repede dupa baie sau masa; Ema a mai latart un pic aseara, dar a adormit pana la urma, eu tot m-as fi dus sa o iau, dar mister cica, las-o nu te duce ca o sa adoarma, si asa a fost :)

hellen, pai atunci hai sa mergem noi doua undeva, dc domnii nu vor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

sa va zic pe ce mi s-a pus pata,
cum se apropie ziua fetitelor mele si vreau sa le iau un cadou simbolic, mi s-a pus pata pe o ratusca si un pisoi, gen talisman, de pus fie pe o bratarica, fie pe un lantisor sau chiar la un fermoar

cum eu mi alint fetele pisicuta = Eva si ratusca = Ema, ma uit duoa talismane si am gasit o ratusca superba la Swarovsky, pisicute se mai gasesc, mai ales gen hello kitty

hai sa va arat, sper sa nu se considere reclama, ca nu livreaza la noi, ca de aici vine problema mea, treb sa vad pe cine din US mi le trimite


ratusca
http://www.swarovski.com/Web_US/en/1050460/product/Duck_Charm.html

pisicuta
http://www.swarovski.com/Web_US/en/1128442/product/Cat_Charm.html

ce ziceti?

intre timp tot incerc sa gasesc ceva la noi, pe la bijuterii, o bratarica cu un talisman, pisicute am mai gasit, dar nu gasesc ratusete sau nu ceva asa frumos :)

ce ziceti? ce alte ideii de cadouri mai aveti? se apropie prima aniversare
chiat si tortul vreau sa-l fac cu o ratusca si-un pisoi

PS: avand in vedere ca ele sunt mici, si or sa traga de ele, parca vad ca am sa pot eu talismanele :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexchiran spune:

Buna mamici si viitoare mamici!

E prima oara cand scriu pe forum, desi va urmaresc de ceva vreme. Informatiile de la voi sunt foarte pretioase si va multumesc ca existati si intretineti acest forum.

Eu sunt in saptamana 29; la sfarsitul lunii decembrie ar trebui sa livrez doi baietei Pana acum totul a fost ok. Sper sa fie pana la sfarsit la fel de bine.

Cat despre voi, tineti-o tot asa, cel putin pentru cele nestiutoare/incepatoare ca mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaradoi spune:

Bine ai venit, Alexchiran.

ce fel de sarcina gemelara ai?

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaradoi spune:

anna_a,

sunt foarte dragute bijuteriile. si ai avea timp sa le primesti daca le comanzi din timp. chiar daca o sa traga de ele, asta e, acum. sunt si ele mici.

iti pun un link cu torturi cu figurine. http://shop.cofetariavictoria.ro/category.php?id_category=7

eu nu mi-am comandat un asemenea tort de aici dar am mancat celelalte prajituri sau torturi normale si sunt din ingrediente bio. sunt foarte bune.

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

ANNA A, minunate bijuteriile! Super idee!!! O sa straluceasca piticele din toate punctele de vedere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

mersi fetelor, le-am comandat, am gasit un dealer autorizat care mi le aduce, ca sa nu ma mai complic si sa le iau din US, UK sau IT si sa rog colegii sa mi le trimita

mersi diana pt linkul cu torturi, am gasit si pisicuta si ratusca
treb sa vad din ce sunt sau mai bine zis ce au in interior si sa vad daca-mi dau certificat de calitate ca altfel nu ma primesc cu ele la restaurant
noi luam de obicei de la cofetaria maria-constance, care la fel au produse f bune, am halit un diplomat cu fructe de padure in weekend, doar eu cu sotul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaradoi spune:

acum am gasit si eu pisica si ratusca la torturi pentru copii. cred ca iti dau certificat de calitate ca ei se lauda ca sunt produse bio, de-aia sunt mai scumpe.

mult succes in organizarea petrecerii. neoficial, si eu sunt pisica...sotul imi zice ca sunt pisica cu pui (mai multi, evident, ca o adevarata pisica). :)

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexchiran spune:

dianaradoi: am sarcina biamniotica, bicoriala

Mergi la inceput