Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

Brigit, ma voi ruga pentru voi. Sper sa ai rabdare, curaj si putere. Daca te putem ajuta, spune-ne. Ma gandesc ca suntem in postul Sfintei Marii si lucrurile nu pt evolua decat spre bine. Te imbratisez.

Si noi am reoltat stemurile, pe principiul ca dam 1000 de euro/an pe prostii gen eugenii, pufuleti, cola, bere, saorma etc,mla care am putea renunta pt stemuri, de care sa nu avem nevoie si asta sa ie paguba noastra in viata. In plus,mcand mama mea sufrea de cancer si a fost suspecta de un sindrom la maduva spinarii, numai un transplant de stemuri ar fi ajutat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Brigit ma rog la Dzeu sa fie bine ai grija de tine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Revin si eu cu vesti despre piticii mei....in curand facem o luna si suntem tare fericiti de familia noastra mare.

Am reusit sa pastram programul de 3 ore stabilit in spital si mai ales faptul ca cer mancare cam in aceeasi perioada.Ne cam chinuie colicii si gazele dar poate trecem repede peste astea, macar noptile sunt destul de linistite nu am avut niciuna pana acum cu plansete pe care sa nu le controlam.

Acum urmeaza si intrebarile ptr mamicile cu experienta:
avem probleme cu constipatia acum suntem pe Nan 1 iar neonatoloaga de la Giulesti ne a recomandat Topfer sau Aptamil...ce parere aveti, ah si cum se face trecerea de la un lapte la altul?

bebeii mei s au nascut la aproape 35 sapt cu greutati oarecum mari 2220 si 2480, in spital au facut doar screeningul de auz si nu au mai recomandat si altceva....ce alte investigatii sa le mai fac....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Brigit, suntem cu gandul si sufletul alaturi de tine si de puii tai mici! Sanatate multa! Refacere usoara tie si crestere cu spor celor mici. Va fi bine, trebuie sa fie bine!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

neatza.
Tonirro multumim ca ne-ai anuntat. Daca mai ai vesti anunta-ne si pe noi. Aseara am cam facut de garda... nu am reusit sa dorm prea mult. Eram asa furioasa. Discutasem cu gravidutele mele ca avem in grup pers care au primit vesti proaste de a dr, ca au colul scurt, moale, deschis etc si au termen de nastere cu ingaduinta 33-34 de sapt cu conditia sa stea linistite in pat. Dar ele zugravesc, fac shopping, sofeaza. Si brigit a stat in pat, controale peste controale, dopata cu pastile... nu e corect, pur si simplu nu e corect.

De nascut trebuia sa nasca la regina marria iar Dexa il avea cumparat saptamana trecuta dar nu stiu sigur daca le-a si facut.... eu cred ca a apucat sa le faca.


+ 29 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

offf,asa ma intristez cand citesc ca se nasc bebelusi inainte de termen....Brigit,sa le dea Dumnezeu sanatate si tie multa putere.Eu sunt sigura ca va fi totul bine,fii optimista.Va pup si Doamne ajuta
anabel79 pt bebelusi si La Multe Luni cu sanatate si fara colici.Si eu am nascut la 36 de sapt,cu greutati tot maricele, 2650,respectiv 2500, la Polizu.Nu mai retin unde ai nascut tu,dar noua,pe biletul de iesire ne-a recomandat control oftalmologic,neurologic,acestea repetandu-le din 3 in 3 luni,iar de la mine putere vom face acum in august eco la sold si eco la inimioara.
pt mamici si bebelusii lor,iar cellor inca cu burtica Doamne ajuta sa fie bine!
Sanatate si sa citim numai de bine!

mamica fericita de printisor ANDREAS-MADALIN si de printesuca BIANCA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

ANABEL, la cat timp au scaun ai tai? Mie neonatologul mi-a spus ca poate dura cateva luni pana se regleaza tranzitul la nou-nascuti, cu atat mai mult la prematuri. Se pune problema de constipatie doar daca 3 zile consecutiv nu are scaun copilul. Si noi am folosit NAN1 si din cate am aflat e printre formulele de lapte care creeaza cel mai rar constipatie, spre deosebire de Humana, de exemplu, care am inteles ca deseori cauzeaza astfel de probleme.
Oricum, trecerea de la o formula la alta se face sub stricta supraveghere a pediatrului, a carui opinie ar trebui s-o ceri, inclusiv in ceea ce priveste modalitatea de "transfer". Mai stiu mame care au schimbat de unele singure, de-a lungul timpului, vreo 3-4-5 formule de lapte, fara a consulta pediatrul, ca li s-a parut lor ca s-ar fi saturat copilul de un anumit tip de lapte. Asta mie mi se pare o prostie, care poate cauza o sumedenie de alte probleme...

BRIGIT, sunteti toti 3 in gandurile si rugaciunile noastre! Doamne ajuta!
Fetelor, care mai aveti noutati in legatura cu evolutia bebeilor lui BRIGIT, dati-ne si noua de veste! Vor fi cu siguranta numai lucruri bune! Asa trebuie sa fie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Multa sanatate si putere piticilor lui Brigit! Sunt sigura ca va fi bine si se vor veni toti acasa fericiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica11 spune:

Brigit- multa sanatate si putere tie ca mama si sa le transmiti puiutzilor tai cea mai buna energie si cele mai bune ganduri. Sa va ajute Dumnezeu si Sfanta Maria ca suntem in postul ei, cum bine zicea cineva.O sa fie totul bine.

Multumesc fetelor de raspunsuri,m-am mai lamurit cum e cu miscarile.
Ralu, tu cate sapt ai? sau cum scrie la semnatura..ca ai bebici mari dupa masuratori Ma bucur ca suntem mai apropiate ca sarcina ca mai pot intreba/impartasi una alta

multa sanatate tuturor si atitudine pozitiva..trecem marea cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Monica, azi am facut 22s, la eco aveam cu 2 zile mai putin. Eu sper sa isi mentina ritmul de crestere si intr-o luna sa aibe fiecare 1kg, ca orice 100g conteaza in caz de... Doamne fereste
Eu cred ca are importanta la mine si medyn-ul forte pe care il iau din cand in cand, ca stiu ca se rec. in caz de cresere mai lenta, ca de ancat eu nu mananc mare lucru.

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
22+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput