Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (72)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Yasmin felicitari ptr printesele tale...ma bucur enorm ca sunteti bine, sa dea Dzeu sa va ocoleasca colicii ca noi suferim destul de mult dar ne facem noi mari!
pentru voi toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

yasmi felicitari [

+ 29 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

felicitari yasmi, sa-ti traiasca fetitele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Uite ca m-am si ntors
Adriana, intr-adevar avem doar vesti bune de la eco, inimioarele sunt perfecte si per total prichindeii mai mari ca varsta gest.
Anne, si eu sunt inebunita dupa ciorba lor de linte (mercimek ciorba) si uite ca de data asta am uitat sa merg sa mananc ... din cauza ca am descoperit un restaurant al familiei Iskender (inventatorul felului de mancare iskender) si doar acolo am mancat seara de seara, acolo neavand altceva in meniu in afara de iskender :) .
Ioana, povesti as putea spune si de bine de rau :) Intr-o seara am facut febra ca m-a batut in restaurant AC in piept si gat ...am stat si am transpirat toata noaptea si mi-a trecut :)
apoi, am luat feribotul spre Price's Islands - Adalar (Buyukada, Heibeliada, Burgazada si inca una) si pe feribot ne-am gandit noi sa nu mai coboram la ultima statie, ca tot se intoarce feribotul - ca se vedeau ff frumos de pe mare insulele, ca oricum eu nu puteam bate la picior mai mult de 1-2 ore pe acolo ... Si ne-am intors, insa nu de unde am plecat (kadikoy) ci in Bostanci :), asa ca am luat un autobuz (nr.4) spre kadikoy care trece pe Bagdat Cadessi - bulevardul lor de shopping, vizionand de la geam magazinele pline de reduceri, ca eu nu mai puteam merge pe jos de durere de talpi :)
A.. si cat eram pe feribot (total vreo 2 ore am stat pe el) bebeA (care e acum cu capul in jos, vertical) s-a gandit sa mi dea suturi in fund, in rect, de ma bagase in sperieti ... evident ca nu s-a intors nici pana acum... si la fel ma tine cu niste senzatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

buna fetelor
multumesc de urari si voua sa va traiasca bebelusii, iar gravidutele sarcini usoare in continuare
anabel sper sa nu faca colici ele...eu am niste crampe la stomac de vreo 3 zile de mor...a patit cineva asa?
am uitat sa spun pe fetitele mele le cheama andra maria si daria georgiana
multa sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Yasmi, felicitari si de la mine ! si sa creasca mari si sanatoase fetitele !

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
23+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

yasmi, stiu ca intr-un procentaj destul de mic, mama face colici dar nu si bble. Cine stie!

Ralu, am auzit aseara la stiri ca s=au format 2 tornade pe mare la turci si chiar ma gandeam la tine sa nu fii prin preajma lor. Bine ca ati ajuns acasa toti 4 bine sanatosi.

+ 29 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Anne !! super tare ca mi-ai zis de tornade, ca eu nu m-am uitat la tv, dar ne-a prins ploaia in avion inainte de decolare, si a fost o furtuna grozava de ne-au amanat decolarea cu 40 min pana s-a dus norul, dar nu stiam ce fusese si mai ales ca fusesera tornade !! Era pista in jurul nostru atat de plina de apa, ca nu se vedea beton si ziceai ca esti pe mare :)

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
23+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Felicitari Yasmin sa iti traiasca bebelusi si sa creasca Mari si sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaSgemeni spune:

Buna seara, mamici :) . Ioana nu este disponibila, fiind mufata momentan la gynipral (asa ca viitorul tatic e la butoanele calculatorului).
Am niste intrebari, va rog: in primul rand, cine anume nascut prin saptamana 32, daca poate oferi ceva detalii despre cum a fost situatia cu bebelusii/alte informatii care ar ajuta.
Si sunt de asemenea curios daca/cine dintre voi a mai fost trecut prin experienta gynipralului (efecte/situatii/durata de folosire). Ce am observat e ca s-a umflat ceva mana de la branula de exemplu si sunt curios daca a mai trecut cineva prin aceasta experienta.
O seara buna si sanatate va doresc!

Mergi la inceput