Puisori de mai 2003 (9)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Dana, eu mi-am luat unghii false pe vremea cind nu vorbea copilu' Ba chiar mi-am si lipit un set, da' e o senzatie bizara, ca nu le simti ca si cum ar fi unghiile tale. Si dupa aia e mai complicat de dat jos decit oja.

Mai, mi-a venit copilu' in culmea fericirii de la cursul de "Mad Science" de ieri. Au studiat periscoape, ba chiar a venit cu unul acasa, un tub cu doua oglinzi puse la 45 de grade la fiecare capat si cite-o gaura in fata oglinzii. Si concept si realizare super-simple, da' tot si-a petrecut copilu' citeva ceasuri studiind casa prin periscop...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Buna

Ce mai faceti ?
Ce ati facut de Halloween am vazut ca si-n tara a inceput cu asta, nepotei mei isi cumparasera costume.

Noi am fost pe ploaie , prin frunze ude eu am stat in masina am dat drumul la caldura si ma uitam dupa Joshua.
Joshua era asa suparat ca nu-i daduse nimeni cipsuri asa ca am dat fuga sa cumparam cipsuri.

Acuma vreo 3 zile traieste numai cu bomboane , ciocolata si cipsuri.
Altfel eu abia astept craciunul ca mi-am luat zile libere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Salutare! Si la noi a fost din scurt ca tot a ploua si erau ciuciulete ca deh, nu aveau timp de umbrele. Mie nu prea imi place ca se aleg cu atatea bomboane, ca ma tot chinui sa ii tin din scurt cu ele si iaca vine o sarbatoare din asta si imi da de lucru:))) Si eu imi iau vacanta de Craciun si deabia astept sa mai stau sa lenevesc nitel. Adica imi propun sa fac mancarea si alte alea pt o perioada, dupa care pauza. In rest cum stiti, munca scoala munca scoala:))) Mai avem si cate o distractie dar acum mai rarut cu iesitul pe afara ca ploua. Desi culmea e ca tot nu stiu cand trece timpul.
DanaMario ai fost durere cu unghiile. Pai trebuia sa iti iei oricum s ail obisnuiesti. Nici eu nu port ca ma gandesc ca se simte ca si cum s-ar da pe spate si nu mi-ar place. In tinerete imi placeau unghiile lungi, de cand am copii nu prea mai imi plac, dar nici f scurte nu le tai.
In rest nimic nou, crestem si incercam sa ne adaptam la varstele noi;) Al mic imi pune parul pe bigudiuri de incapatanat, da am sperante ca poate o sa fie nitel mai atent nu asa picat din luna ca motanul:))
Aalina, nu mai iesi la rampa?;) Danad, tot cu jocuri?:)) Alycia? Adita cum mai sunteti? Parpa?
Hai numai bine la toata lumea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Cu unghiile am uitat sa va zic ca pina la urma mi le-am pus si cind m-a vazut mi-a zis "O sa ai viata mai grea de acum in colo!!"

Dar n-a durat decit o zi a doua zi mi le-am scos ca nu puteam tasta la servici acuma nu stiu o fi si mai scurte nu stiu dar alea care mi le luasem eu erau prea lungi pentru mine.

Dimineata cind sa ies pe usa am sesizat ca-mi uitasem cercei si l-am pus sa astepte afara pina ma intorc sa-mi iau cercei si mi-a zis "Nu te mai intoarce ca nu-s importanti ca n-am auzit de nici o lege in Ontario cum ca cercei sint obligatorii"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

DanaM, tu ai niste "smart pants" acolo
Eu ca anul asta parca nu am fost niciodata. Nu apuc sa mai fac nimic cu el si cand il intreb de la scoala fac si mai tare asa
Inv asta parca numai pe stiinte si geografie se axeaza.
belea, belea
Vreau vacanta!

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Daiopri da si eu la fel am constatat anul asta fac mult mai mult la alte subiecte decit math si reading
Si noi atita studiem "Rocks and minerals" si "Canada and Provinces" vine cu diverse teme , cumparam carti , listam de pe internet , ne uitam pe youtube.

Dar mie imi place citesc cu el sint indragostita de Nanavut acuma si eu si Joshua ne dorim sa mergem acolo in visita.

La math ma enerveaza ca fac totul dar absolut totul din cartea aia nu sare nici o virgula si sint niste prostii.

La reading habar n-am nu vine cu nici o tema acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Eu va citesc (Daiopri lecturez si dincolo da nu imi vine a scrie, pe nicari). In rest ma tarai.
Al mic cu fite, al mare uita tot si i se cam rupe de toate. Cum reuseste sa ia punctaj mare la concursuri ramane pentru mine un mister.
Ce repar eu la ala mic in timpul saptamanii schimba ai mei in wkend. Asa ca e cam cooperativa munca in zadar.
Am fost plecati cateva zile pe plaiurile mele natale si mi-a fost bine si frumos. Acum m-am reintors in campul muncii si prestez.
Nu mai fac nimic. Astept sa ninga...
Va pupa mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

pfiu, bine ca ai aparut ca dadeam la ziar
Asa de tarait o mai fac si altii, da mai dau si cu gheruta pe aci.
Nu degeaba se zice ca sa faci copii la tinerete, ca iote ce de rateuri cu batranetea astasi copii mici

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Si eu ce concluzie sa trag ca sintem cam batrane ?

Nu nici decum noi miine vrem sa mergem la Parada cu Santa.
Parpalak mergeti la parada?

Noi cu scoala sintem ok am avut ieri sedinta la scoala , invatatoarea e multumita de el cica sa continuam tot asa ca este pe drumul cel bun.
Cica nu mai vorbeste mult in clasa unde era durerea mea.

Aalina si eu abia astept zapada aici sint deja braduti impodobiti, mergem la parada.
Cu uitatul si i se rupe de toate - stai pe capul lui constant vreo juma de an - aminteste-i in fiecare dimineata ce nu trebuie sa uite , stai pe capul lui cu temele (unde nu lasi loc de nici o negociere) si o sa vezi ca se vad schimbari.

Joshua invata la scoala provincii (judete) si atit de mult ii place o provincie Nanavut ca ar vrea sa mearga acolo si am tot cautat acum detalii pe internet vroiam sa mergem in vacanta de Craciun dar e asa scump din cauza ca-i aproape de polul nord si nu se duc asa multi nebuni in vizita ca acuma Cuba mi se pare asa ieftina.
Dar tot n-am ce face la servici ma duc sa mai caut detalii despre Nanavut

O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Ehehe fata babei, de aveam eu un copil asa de 10 anisori cu care sa ma plimb linistit mai ziceam
Ia adauga tu un nazdravan de 18kg care face ce face (nu zic ce).
Alte vremuri, alt spate
Ei da sanatosi sa fim ca spatele il indreptam
In alta ordine, nu e cam repede parada ceea?
Eu tot nu am rupt magia cu mosu si eram in masina, zic desteptii de la radio ca mvai parinti sa astepte pana aproape de Craciun sa ia cadouri la copii, la care fiul meu (care nu isi bate capul cu valoarea lucrurilor ca le-a adus mosu)zice ca el nu e special ca uite noi nu i-am luat niciodata cadouri de Craciun
Adeca, are dreptate copilul ca mama ametita, de cate ori pune gramada de cadouri mereu scrie ca e de la mos pe fiecare.
Ei anul asta se desteapta mosu

Numai bine tuturor
PS: sa scriu cumva la cat se trezeste pisoiul zi de zi?

Mergi la inceput