Puisori de mai 2003 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alycia spune:


hahah, auzi colo...pai bine Dana Mario, Mircea abia ar astepta sa-i spun asa ceva ca atunci sigur nu ar mai lucra nimic..si raspunderea pe care ar aveao in acest caz nu cred ca l-ar afecta prea mult...ca la el merge din plin "spiritul de turma"...adica la ceilalti daca merge sa nu lucreze nimic pe vacanta la mine de ce nu ar merge?...ca oricum doamna invatatoare nu a spus sa lucram ceva...asa ca...pas ar zice el cat ai clipi!
dana_d...vazut poze pe facebook cu Transalpina...tare faza cu magarusii...o conferinta ceva ...ce le tineati pe acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Dana_d am vazut pozele super , foarte frumoase.

Mai eu cind n-am probleme imi fac.
Ar trebui sa fiu relaxata copilul e destul de ok fericit/ascultator/face teme, de plimbat ne-am plimbat de ne-am plictisit deci ar trebui sa fiu odihnita in schimb eu nu pot dormi noaptea sint asa de obosita ma obsedeaza problema Monica70 si tot citest subiectul.
Trebuie sa fac ceva sa ma detasez de problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Adita, tinem pumnii sa fie totul bine
Si eu am mai luat vacanta
Am zis sa ma rasfat nitel, drept urmare copilul cel mare a ramas in vizita din weekend pana azi la niste prieteni departisor de noi asa
Nu va zic cat imi e de greuSi cica nu ii e dor de mine ...
In schimb tare calma sunt cu unul doar. Ca nici bondocul cel mic nu isi da asa in petec cum o face cand e frate-sau. Durere si cu copii astia.
Parca mai vroiam sa zic la un mom dat ca al meu la scoala a facut toata inmultirea (pana la 12 chiar ca cica aveau spor) si si ceva impartiri si fractii.
Acuma cred ca nu stie mai nimic
Danad, frumos pe acolo si ce de fete frumoase
Alycia, asculta si tu la noi, si spune-i mai des. Si al meu se simte vinovat daca ii zic ca nu mai fac cu el
Danamario incetul cu incetul o sa revina totul la normal. Eu ma stradui sa nu pic in vreun butoi...
Aalina unde esti? Ia zi tu la copii sa te parasca pe aici
Parpa, pai ma enervez ca nu vreau sa faca numai astaSa vaz si eu ceva interes si in altele
Cand a vazut la prieteni calculatorul si faptul ca baiatul lor se juca a zis imediat ca ramane

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

Dana Mario, intr-adevar trist destin... Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
Adevarul e ca nici noi nu stim ce ne asteapta si prin ce incercari ne e dat sa trecem, unii reusesc , altii nu...asta e viatza si oricum nu avem ce face...si Monica cat s-a luptat si destinul tot nu s-a schimbat.
Daiopri sa-ti fie de bine mika vacantza...cand ma gandesc ca mai avem un pik si incepem scoala ma apuca toate cele...plus ca anul viitor si Andrei are bacul...alte emotii....
Adita ...Doamne ajuta! sa treceti cu bine!
Plecam si noi la mare fetele...sper sa avem ceva vreme buna...pupici tuturor si sa auzim numai de bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

V-am spus ca nu promit sa scriu... Asa ca nici nu mi-a iesit.
Cum ne pregatim de o mica vacanta slabe sperante sa mai reusesc curand sa scriu ceva.
Copii sunt bine, pe dealuri ca de obicei in vacanta, plini de julituri dar zambareti.
Eu abia astept o pauza... de orice.

Va pup! Sa fiti bine toti la intoarcere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Aalina , Alycia vacanta placuta.
Sa ne povestiti cum a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Noi n-am mai ajuns la operatie, nu ne-a iesit bine exsudatul si trebuie sa mai asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

Buna fetelor, gata am terminat cu examenele si emotiile, am luat licenta si m-am linistit....tot anul am asteptat sa ajung la momentul asta, nu-mi vine sa cred ca de acum nu mai am de facut nici un referat ca nu mai am nici un examen...libera ca pasarea cerului...
Copii au fost super fericiti ca li s-a prelungit vacanta inca o saptamana si incep scoala doar pe 17 septembrie.De acum incep pregatirile de scoala si de toamna cu muraturi de pus si una alta. La mare am fost si am avut de asemenea o vreme super buna cu apa calda si un soare generos...am si uitat de cand am fost.Intram incet incet in ritmul normal...apele revin la matca..va pup si va doresc o toamna frumoasa si bogata cu camari pline de bunataturi...pe liata mea nr 1 e zacusca...
PS. Adita e intr-adevar foarte important ca inainte de operatie Nectarie sa nu aibe nici un focar de infectie...multa sanatate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Felicitari Alycia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

alycia, felicitari! Cam asa m-am simtit si eu vara trecuta, parca scapasem de puscarie...

Voi ce mai faceti, ce mai ziceti? Noi ne "distram" cu scoala...

Mergi la inceput