Puisori de mai 2003 (9)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

parpa, ce carti de mate de la scoala?
ca sa vezi ce ametita sunt, singura data cand am fost la scoala si am vazut cartile insirate acolo nu am avut habar ce sunt cu ele. Si ma intrebam ca ... mine oare de ce este aceeasi carte de mate in mai multe exemplare
Deci, nu stiu dupa ce carte face, si cand il intreb daca face mate cica nu
Da il zapacesc eu cand mai apuc pe acasa. Mai ingrijorata sunt cu eseele, da imi trece si asta
Alycia, inspira adanc si gandeste pozitiv. Nu ai prea mult ce sa faci. Poate o sa iasa totul bine oricum. Uneori le vine mintea la cap in mod neasteptat si o sa se gandeasca cu drag la anii astia. Tin pumnii sa fie asa
Aalina, boieru tot boierTe asteptam cu mai multe info;)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Daiopri eu ii command cartea la fiecare inceput de an de pe amazon
Noi studiem la scoala dupa cartea asta.

http://www.amazon.com/Nelson-Mathematics-4-Western-Edition/dp/0176270213/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1365560755&sr=8-3&keywords=nelson+mathematics+4

Carti sint multe - timp nu prea





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

DanaM, de obicei imi iau carti de la Costco si lucram dupa alea si mai printez si eu cate ceva. Chestia e ca, vorba ta nu prea e timp, si am observat ca daca ar fi teme date de la scoala probabil ca am avea mai mult spor. Bine ca la un moment dat s-ar vaita si de alea, da poate ca nu asa de tare cum se vaita de cele din oficiu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

alycia, uneori se mai aseaza si calatorii aia (uita-te la mine). Curaj, cum ar veni!

Daiopri, pai are copilu dreptate, nu fac mate! Eu una m-am lasat de cumparat carti de programa scolara din clasa a doua. Am luat in iarna una de clasa a sasea, dar numai pt ca era la reduceri, da' e foarte putin care e diferit de a patra..

Va recomand in schimb doua carti gratis de descarcat (pdf) Book of Integers si Book of fractions scrise de doi romani (Gugoiu) si care au avantajul ca combina stilul asta de invatat prin colorat cu logica - macar invata ceva d-acolo.

Aalina... promisiuni, promisiuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Buna

Ce mai faceti?
Voi ce faceti de ziua lor?
Pe Joshua l-am intrebat si cica nu stie ce vrea.
O sa-l mai intreb zilele urmatoare sa vad, dar nu prea pare interest de ziua lui.
Iar mie niciodata nu mi-a placut sa ma ocup de asta cu rezervare, invitatii.

Parpalak pai cartile alea sint de liceu , noi nu sintem de liceu

Pe aici e asa frig, ploua asa ca weekendul asta stam prin casa - teme , lenevit , inot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

DanaMario, te asigur ca fractii si numere intregi nu se predau la liceu, ca stiu toata programa pe dinafara.
Cit despre serbat, pentru prima oara Paul a zis ca nu stie unde vrea sa mearga de ziua lui si pe cine vrea sa invite. M-a cam lasat masca pentru ca am zero idei pe subiect.
In alta ordine de idei, azi mergem in field trip la Medieval Times, tineti-mi pumnii sa iasa bine. Trebuie sa merg si eu cu el, in caz ca se enerveaza sau ceva.. Mi-e doar de faza in care se bat aia pe cai in arena..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Sa raspund azi, sa nu raspund?
Mai bine revin maine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Phiiiuuu, deci a iesit bine, copilu s-a cam plictisit asa ca am plecat aproape de final (bine ca n-am prins si inghesuiala de la plecare - ca la venire ne cam calcam in picioare )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Bravo Parpa.
Am zis sa scriu aici ca vad ca mai dureaza cu platforma noua. DanaM, al meu vrea, spre surprinderea mea la un loc de joaca la care am mai fost. Eu am sperat sa renunte, da el nu si nu:)
Asa ca sambata viitoare suntem in petrecere, ca nu pot dupa ziua lui ca anul asta pica PAstele atunci.
Weekend cat mai fain.
La noi iara ploua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

La noi ninge... au...

Mergi la inceput