Prietene la bine si la greu - 167

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

astazi mi-a fost suspendat permisul de conducere prima abatere in viata mea, adica din 2004
politisti afurisiti, erau la panda...


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Stanucel ,imi pare rau ca a mers asa de rau bacul ,iar acum a venit si porcaria cu permisul tau . Sper sa reusesti sa gandesti pozitiv ,sa se termine relele si sa ai parte numai de lucruri bune .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Buna seara fetelor.

Si eu ma gandesc cu groaza la gradinita...chiar am insomnii cateodata noaptea...mi-e frica cum o sa se descurce Mihai cu mancarea cu olita...(app facem de aproape 3 saptamani la olita )..cu dormitul...cu copii, etc.

Cele care aveti deja copii la gradinita..trebuie sa ducem de acasa babetici sau sa cumparam sortulete atunci cand manaca sa nu se murdareasca pe haine....ca mie una nu mi-a zis ...numai de papuci de interior..haine de schimb si un sac in care sa punem lucrurile si pijama...atat.

RamoC scot si eu de pe acum

Stanucel hai ca dupa atatea ghinione musai trebuie sa iasa soarele si la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

daaaa, ce mai soare a iesit...
azi a vomitat fetita mea in parc,m-am speriat rau, si nu vroia sa vina ac.nu se juca,ci doar vroia sa stea pe banca la copii.i-am dat metoclopramid sirop si vad ca este mai bine,dar stau langa ea si o pazesc sa nu faca si febra.

ali nu te mai stresa cu gradinita, incearca sa te relaxezi,si sa te gandesti ca totul va fi bine,si baietelul tau se va obisnui,va merge cu placere la copii.despre ce anume sa duci la gradi cred ca fiecare gradinita are regulile ei.eu la fi-miu duceam doar botosei pentru interior si restul ramanea in saculet.hai capul sus ca va fi foarte bine...sa auzim numai vesti bune



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Hei fetelor v-ati luat azi toate liber???

Stanucel imi pare rau pentu patania de azi cu fetita.

O sa ma linistesc dupa ce trece cateva zile....nu stiu de ce dar parca eu am frica de gradi , ii drept mi-e nu mi-a placut la gradi deloc...si acum imi aduc aminte franturi cu gradi..o intrebam in fiecare zi pe mama daca ma duce la gradi si daca zicea da..ma duceam la baie si ma fortam sa vomit. Intrebare e ca nu stiu de ce am refuzat sa ma duc la gradi...asta nu imi aduc aminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Hei fetelor v-ati luat toate azi liber???

Stanucel imi pare rau de patania cu fetita.

Am scris un mesaj dar nu mi l-au postat si nici nu l-am salvat

O sa imi treaca teama de gradi dupa cateva zile si vad ca totul e in regula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Vad ca l-a transmis.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

offf, ali atunci inseamna ca asta este motivul pentru care te temi asa rau...dar sigur ca baiatului tau nu ii va fi frica sigur va fi bine

adelina a facut febra azi-noapte la ora 2.30 avea 41 rectal, nu am dormit ci am urmarit-o, si am fost pe faza imediat,i-am dat supozitor novocalmin,si nu scadea,si i-am facut impachetari cu scutece umede cu apa si putin otet, si inca un supozitor. spre dimineata a scazut febra

azi am fost la medic si ne-a diagnosticat cu toxiinfectie alimentara...pediatra spune ca este luata din aer,pentru ca a facut temperatura asa mare, dar eu cred ca a mancat ceva expirat,stricat etc nu prea am inteles eu asta cu bacterian sau viral,cand este una si cand este alta habar-nu am
acum este mai binisor,azi nu a vomat deloc,sta pe burtica si zace,a mai facut febra 39 in jurul pranzului,i-am dat panadol si nurofen alternativ si de atunci este mai binisor...se uita la desene si numaram,coloram,citim povesti. eu sunt izolata cu ea la pat,ca nu ma lasa sa fac nimic.

in seara asta a pus un pansament urgo pe burtica si a spus ca are buba



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Am fost in vizita la Danone, impreuna cu Dienutze si Natalie si Simina cu Maya. Va las pozele sa vedeti 3 fulgusoare la joaca.


https://picasaweb.google.com/102033086594026986450/DanoneFactory?authkey=Gv1sRgCO3F7eaB2qWbNw#

... si am inceput saptamana 18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Stanucel imi pare rau sa aud ca ai atatea probleme pe cap. Stii cum e, cand vin, nici ca se mai opresc. Sper sa treaca repede. Shu shu sa le gonim!

Stephy multumesc de gandurile frumoase.

Ali la Zbuciumix la gradi nu le-a cerit babetele si nici sortulete. Nu sta nimeni sa le puna. Problema e a isi pateaza bluzita. Adica, aflam repede ce a mancat manzul nostru la masa. Intr-adevar vor papucei de interior (recomand Tikki shoes), un saculet pt hainute, pijamaluta, eventual ii mai lasi si alte hainute de schimb. E bine sa fie acolo, in caz ca transpira pe afara, sau vomita, etc.
Si noi am scapat de pampers, dar numai cand a vrut ea. Am incercat-o din cand in cand, dar nu a cooperat (statea uda toata si nu avea nici o problema). Asa ca de cand am lasat-o in chilotei, coopereza. Bine, am avut si 2 accidente mirositoare, dar am certat-o. Nu a functionat cu cearta. La a mers faptul ca Oca (adica bona) o s-o duca la ea la tara si o sa-i dea puisorii sa ii mangaie. Cand am fost la bona, la curte, tocmai cumparse puisori de o zi si fi-mea a stat numai pe langa cotineata. ii dadeam bona cate un puisor si ea il mangaia si il pupa. De atunci le-a facut zilnic mancare in parc din nisip si acasa din pufuleti.

... si am inceput saptamana 18

Mergi la inceput